DRUTEX uruchomił II etap Europejskiego Centrum Stolarki

DRUTEX, lider w produkcji okien pionowych w Europie, zakończył inwestycję związaną z budową drugiego etapu Europejskiego Centrum Stolarki. W drugiej części hali produkcyjnej o powierzchni ponad 25000m² powstanie kilkaset nowych miejsc pracy a potencjał produkcyjny zwiększy się docelowo z 7 tys. do 10 tys. okien na dobę. Inwestycja pozwoli na dalszą automatyzację i optymalizację działań.

Zakończona inwestycja jest II częścią olbrzymiej hali produkcyjnej wybudowanej w ramach Europejskiego Centrum Stolarki. Pierwsza część, która powstała w 2014 roku wraz z częścią produkcyjną i biurową ma powierzchnię ponad 30000m². Obecnie wytwarzane są tam systemy okienno-drzwiowe z PVC, własne szyby zespolone oraz szkło hartowane.

W oddanej do użytku II części hali produkcyjnej o wymiarach 120m x 194m, obecnie montowane są nowoczesne maszyny do produkcji okien i drzwi z PVC oraz linie do wytwarzania szyb zespolonych. Znajduje się tam również własne laboratorium badawcze służące do testowania jakości stolarki, wyposażone w zaawansowany technologicznie sprzęt. Z kolei na piętrze przewidziano pomieszczenia biurowe, sale szkoleniowe i konferencyjne oraz firmowy show room.

– Drugi etap budowy Europejskiego Centrum Stolarki stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju naszej firmy, jako że oferuje nam dodatkowe możliwości produkcyjne, zarówno w aspekcie zwiększania potencjału jak i rozbudowy naszego portfolio produktowego. Innowacyjna, dostosowana do potrzeb produkcyjnych przestrzeń, uzupełniona o zaplecze socjalne, z pewnością w dużym stopniu usprawni wszystkie procesy, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne w firmie. To krok w kierunku większej optymalizacji naszych działań oraz zwiększania wydajności. Nowa część hali z pewnością nie jest ostatnią naszą inwestycją tego typu. Już dziś wiemy, że to wciąż za mało i dlatego planujemy dalszą rozbudowę fabryki. Tym bardziej, że wyniki sprzedażowe w kraju, jak i zagranicą motywują nas do kolejnych inwestycji i nie pozwalają osiąść na laurach – mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

Europejskie Centrum Stolarki rozciąga się łącznie na powierzchni ponad 91000m². Na terenie firmy wytwarzane są poza stolarką z PVC również okna i drzwi z aluminium, drewna, systemy drewniano-aluminiowe oraz rolety, profile PVC i szyby zespolone. Duży potencjał produkcyjny w połączeniu z szybkością działania i 7-dniową dostawą stolarki w całej Europie czyni firmę wiodącym graczem w Europie. Innowacje i inwestycje, które tylko w ciągu ostatnich trzech lat przekroczyły 220mln zł, pozwalają na dynamiczny wzrost wielkości sprzedaży. Tylko zeszły rok DRUTEX zamknął z przychodami na poziomie ponad 620mln zł i ponad 19% wzrostem wielkości sprzedaży.


Data publikacji: 2016-07-19

Podobne technologie i poradniki


23.02.2021 | Stolarka otworowa
Nowoczesne podejście w obszarze polityki personalnej, rozwój...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
KRISPOL, europejski producent komplet stolarki dla domu...
25.01.2021 | Stolarka otworowa
Marka KRISHOME kolejny rok z rzędu została...
18.01.2021 | Stolarka otworowa
Ruszyła ogólnopolska kampania digitalowa produktów KRISPOL i...
18.12.2020 | Stolarka otworowa
Prowadzona przez spółkę KRISPOL polityka CSR-owa, zakłada...
18.11.2020 | Stolarka otworowa
Wielka obniżka cen okien i drzwi producenta...
12.11.2020 | Stolarka otworowa
Zadbaj o ciepły i energooszczędny dom na...
03.11.2020 | Stolarka otworowa
Tegoroczna gala rozdania Izydorów, miała wyglądać inaczej,...
26.10.2020 | Stolarka otworowa
Stanowi aż 85 procent powierzchni okna, wpływa...