Z początkiem września br. DRUTEX wzbogacił swoją ofertę drzwi PVC o nowoczesną, w pełni automatyczną zasuwnicę MACO. Do tej pory była ona dostępna w standardowym wyposażeniu jedynie w przypadku systemu Iglo Energy. Od września natomiast wszystkie systemy drzwi PVC są już w standardzie wyposażone w zasuwnicę automatyczną, co wpływa na wzrost komfortu użytkowania i lepszą funkcjonalność produktów. DRUTEX jest jednocześnie jedynym producentem stolarki w Polsce, który już w wersji standardowej swoich drzwi PVC oferuje zasuwnicę MACO w automacie.

Podstawową zaletą zasuwnicy automatycznej trzypunktowej MACO Protect Z-TF MF-BO jest jej wpływ na funkcjonalność i komfort użytkowania drzwi w porównaniu do tradycyjnych zasuwnic. W tradycyjnych zamkach, drzwi są przytrzymywane tylko za pomocą jednej zapadki. Docisk skrzydła drzwi w punktach narożnych nie jest zatem optymalny, co w konsekwencji może prowadzić do zmniejszenia docisku i odkształcenia skrzydła w narożach. W przypadku zasuwnicy automatycznej stosowanej we wszystkich systemach PVC DRUTEX, natychmiast po zamknięciu drzwi, skrzydło drzwi bez dodatkowego ryglowania jest bowiem w trzech punktach bezpiecznie i niezawodnie przytrzymane. Dwie dodatkowe zapadki multifunkcyjne uzupełniają standardową zapadkę korbową i powodują optymalny stały docisk na całej wysokości drzwi. Zamontowany na zaczepie magnes samodzielnie rygluje drzwi zawsze po ich zamknięciu wpływając na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. System można oczywiście zintegrować z sinikiem oraz systemem zarządzania i kontroli dostępu opartych na liniach papilarnych, tablecie, smartfonie, itp. w zależności od potrzeb i preferencji użytkowników. Tego rodzaju systemy są dostępne zarówno w przypadku drzwi z PVC, aluminium jak i drewna.

Drzwi wyposażone w zasuwnice automatyczną to również inwestycja w bezpieczeństwo, jako że zapewnia ona trwałe przeciwdziałanie odkształceniu się drzwi. Gwarantuje także stały docisk na całej wysokości drzwi, czego wynikiem jest szczelność oraz izolacja akustyczna. Istotnym atutem jest również lekkie oraz ciche zamykanie, dzięki standardowo montowanym zapadkom korbowym.

DRUTEX oferuje bogatą ofertę modeli drzwi PVC zarówno w systemach Iglo, Iglo Energy oraz Iglo Light, które wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem odpowiadającym współczesnym trendom architektonicznym. Wykonane są z profili klasy A, wyłącznie z materiału pierwotnego. Wyróżniają się optymalną budową i zaawansowaniem technicznym, co wpływa na ich stabilność i wytrzymałość. Drzwi DRUTEX są również wyrazem nowoczesnego wzornictwa. Tylko w tym roku firma wprowadziła kilkanaście własnych modeli nowoczesnych drzwi wejściowych w różnych systemach PVC w zależności od potrzeb Klienta i wciąż poszerza swoją ofertę inwestując w funkcjonalność i zaawansowanie technologiczne swoich produktów, w tym w zakresie nowoczesnych technologii i wzornictwa.

– DRUTEX od lat wyznacza trendy na polskim i europejskim rynku stolarki. Pozycja lidera zobowiązuje. Rokrocznie przeznaczamy miliony złotych na unowocześnianie naszego zaplecza B+R i systematycznie poszerzamy naszą ofertę, dostosowując ją do oczekiwań Klientów na całym świecie. Konsekwencja w realizacji kolejnych ambitnych projektów jest skuteczną strategią, która już dziś procentuje rosnącym zainteresowaniem naszymi produktami w kraju i za granicą – mówi Bogdan Gierszewski, dyrektor generalny DRUTEX S.A.

Nowoczesna zasuwnica automatyczna Maco Protect Z-TF MF-BO jest dostępna we wszystkich systemach PVC DRUTEX od września br.


Data publikacji: 2016-09-13

Podobne technologie i poradniki


18.11.2020 | Stolarka otworowa
Wielka obniżka cen okien i drzwi producenta...
12.11.2020 | Stolarka otworowa
Zadbaj o ciepły i energooszczędny dom na...
03.11.2020 | Stolarka otworowa
Tegoroczna gala rozdania Izydorów, miała wyglądać inaczej,...
26.10.2020 | Stolarka otworowa
Stanowi aż 85 procent powierzchni okna, wpływa...
23.10.2020 | Stolarka otworowa
Zadbaj o bezpieczeństwo najbliższych i zapewnij sobie...
15.10.2020 | Stolarka otworowa
Funkcjonalna, bezpieczna, energooszczędna. Jaką stolarkę okienno-drzwiową wybrać,...
30.09.2020 | Stolarka otworowa
Ponadczasowe białe drzwi przylgowe? Klasyka litego drewna...
30.09.2020 | Stolarka otworowa
Marka KRISPOL wyprzedza trendy i prezentuje absolutnie...
28.09.2020 | Stolarka otworowa
Otacza nas praktycznie w każdej sferze życia...
11.09.2020 | Stolarka otworowa
Polska Liga Siatkówki S.A. oraz firma KRISPOL...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Kompletna stolarka od jednego dostawcy to pewność...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Renomowany producent stolarki otworowej do domu uruchamia...