BWT AQA trinity – urządzenie zmiękczające i odżelaziające wodę

Uzdatnianie wody – ochrona i pełna wydajność instalacji, zdrowie i bezpieczeństwo
Twardość wody zależy od zawartości jonów wapnia i magnezu. Jony te wytrącają się w formie osadów, co może być przyczyną zmniejszenia wydajności instalacji wodnej i grzewczej. Wyższa twardość wody to także większe zużycie środków myjąco-piorących. Gdy w wodzie dodatkowo występuje wysokie stężenie żelaza i manganu, zmianie ulega jej barwa i mętność, a na urządzeniach sanitarnych pojawiają się rdzawe, nieestetyczne osady. Rozwiązaniem jest stosowanie zmiękczaczy i odżelaziaczy wody.

KORZYŚCI ze zmiękczania i odżelaziania wody:
1. Ochrona i pełna wydajność instalacji wodnej i grzewczej
2. Domowe centrum SPA – kąpiel w zmiękczonej, perłowej wodzie to gładsza skóra oraz błyszczące, jedwabiście miękkie włosy
3. Łazienka i kuchnia bez osadów i zacieków
4. Zdrowie i ochrona antybakteryjna – osady wapnia w rurach i na armaturze sprzyjają rozwojowi bakterii
5. Oszczędność – ochrona instalacji to mniejsze prawdopodobieństwo awarii, a zmiękczona woda zapewnia mniejsze zużycie środków piorąco-myjących i detergentów.

Dlaczego warto wybrać urządzenia i usługi BWT:
– Ciągłe doskonalenie oferowanych produktów i technologii – własne działy Badań i Rozwoju
– Wieloletnie doświadczenie na rynku uzdatniania wody
– Dobór technologii do indywidualnych potrzeb zamawiającego

Szukasz urządzenia, które rozwiąże problem zbyt twardej wody ze zbyt dużą zawartością żelaza?
Nie masz miejsca na instalację zmiękczacza i odżelaziacza?
BWT AQA trinity to rozwiązanie idealne dla Ciebie!

BWT AQA trinity łączy w sobie funkcję zmiękczacza i odżelaziacza wody. Polecane dla użytkowników korzystających z indywidualnych ujęć wody. Wyposażone w unikalne złoże multifunkcyjne, które obniża zawartość żelaza, manganu i amoniaku oraz redukuje twardość i zawartość związków organicznych w wodzie. Złoże regenerowane roztworem solanki.

Dodatkowe informacje:
Urządzenie jednokolumnowe, sterowane objętościowo z pierwszeństwem czasowym. Wyposażone w elektroniczną głowicę sterującą z regulatorem twardości resztkowej. Cyfrowy wyświetlacz ułatwiający obsługę. Możliwość zapamiętania ustawień i ich zachowanie nawet przy przerwie w dostawie prądu. Zabezpieczenie antyprzelewowe.

Przykładowa instalacja uzdatniania wody
1. Filtr mechaniczny BWT INFINITY AP z reduktorem ciśnienia i płukaniem automatycznym: ochrona instalacji wodnej i urządzeń podłączonych do instalacji, takich jak zmiękczacz, pralka lub zmywarka, przed uszkodzeniami z powodu drobnych zanieczyszczeń stałych z wody wodociągowej
2. Zmiękczanie i odżelazianie wody BWT AQA trinity:
urządzenie obniżające zawartość żelaza, manganu i amoniaku oraz redukujące twardość i zawartość związków organicznych w wodzie.
3. BWT Multiblock Inline + 4. Węże przyłączeniowe:
armatura przyłączeniowa ułatwiająca podłączenie zmiękczacza do instalacji
5. Syfon do odprowadzania popłuczyn:
ułatwia odprowadzenie wody od urządzenia oraz zapobiega cofaniu się nieprzyjemnego zapachu z kanalizacji

Montaż zmiękczacza w instalacji zasilanej wodą o wysokiej zawartości żelaza i manganu wymaga umieszczenia przed zmiękczaczem urządzeń odżelaziająco-odmanganiających. BWT AQA trinity jednocześnie redukuje twardość i usuwa żelazo i mangan z wody, dzięki czemu jest rozwiązaniem idealnym w przypadku ograniczonej ilości miejsca na instalację wodną.

O firmie BWT
Grupa BWT to europejski lider technologii uzdatniania wody wyznaczający standardy w swojej dziedzinie. Od 25 lat w Polsce proponujemy innowacyjne rozwiązania dla wody pitnej, mineralnej, czy ultraczystej dla farmacji. Uzdatniamy wodę basenową, grzewczą, procesową kotłową, lodową oraz wodę wykorzystywaną w klimatyzacji. Grupa BWT uzyskała wiodącą pozycje na europejskim rynku uzdatniania wody dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i produktom, gwarantującym
naszym klientom najwyższy wymiar bezpieczeństwa, higienę i zdrowie w kontakcie z życiodajnym eliksirem jakim jest woda. Innowacje te to m.in.: SEPTRON ® , moduł do elektrodejonizacji (EDI) o światowym zasięgu ze spiralnymi zwojami, proces MDA (aktywacja tlenku manganu) do skutecznego usuwania manganu, dwubiegunowa technologia AQA total do ochrony przed osadami wapnia bez użycia chemikaliów, SANISAL – sól do regeneracji zmiękczaczy mająca jednocześnie właściwości dezynfekujące oraz nowa rewolucyjna technologia Mg 2 + poprawiająca smak fitrowanej wody oraz kawy i herbaty.


Data publikacji: 2017-06-09

Podobne technologie i poradniki


13.09.2017 | Filtry
Ochrona instalacji przed zniszczeniem i korozją. Filtracja...
31.08.2017 | Filtry
Filtry mechaniczne to urządzenia chroniące instalację wodną...