Nowość w ofercie REECO – Antyelektrostatyczna Bluza Polarowa

Grupa RENEX poinformowała o rozszerzeniu oferty odzieży specjalistycznej REECO o antyelektrostatyczną bluzę polarową.

Nowa Antyelektrostatyczna Bluza Polarowa REECO została wykonana z materiałów zawierających w swojej strukturze elementy elektroprzewodzące w postaci włókien węglowych. Zamek błyskawiczny, zgodnie z wymogami został dodatkowo zakryty. Dzięki temu bluza spełnia wymagania określone w normie PN-EN 1149-5:2008 i może być stosowana w strefach zagrożonych wybuchem.

Wpisując się w standardy całej linii produktów REECO Antystatyczne Bluzy Polarowe są dostępne w pełnym zakresie rozmiarów – od 2XS do 2XL. Model dostępny jest w kolorze czarnym, w uniwersalnym kroju: z podwyższonym kołnierzem i dwoma kieszeniami dolnymi.

Grupa RENEX wprowadziła nowy produkt jako rozwinięcie dotychczasowej szerokiej oferty odzieży REECO. W jej zakres wchodzi odzież specjalistyczna przeznaczona m.in. do stosowania w przestrzeniach, gdzie produkowana jest zaawansowana elektronika – tj. w strefach EPA – oraz pomieszczeniach o podwyższonej czystości typu cleanroom.

Zastosowane materiały spełniają rygorystyczne wymogi panujące w tego typu przestrzeniach. Odzież przeznaczona do stref EPA – czyli odzież antystatyczna lub ESD – nie generuje wyładować elektrostatycznych – które są niebezpieczne dla wrażliwych komponentów elektronicznych. Odzież przeznaczona do stref cleanroom jest wytwarzana z materiałów nieemitujących pyłów i cząstek do powietrza. Jest to niezbędne w przypadku pracy z zaawansowanymi technologiami m.in. w farmacji, medycynie czy przemyśle kosmicznym.

Linie odzieży REECO mimo specjalistycznego przeznaczenia i zastosowanych materiałów są wytwarzane tak by zapewnić możliwie największy komfort użytkowania i szerokie spektrum krojów i kolorów. Jednocześnie ich wysoka jakość pozwala na ich długotrwałe użytkowanie.

Poza odzieżą Grupa RENEX opracowała i dostarcza pod marką REECO serię nowoczesnych robotów, urządzenia specjalistyczne oraz antystatyczne meble przemysłowe. Polska linia produktów REECO rozwija się w ostatnich latach na rynki zagraniczne. W 2020 Grupa RENEX odnotowała 50% wzrost eksportu grup produktów REECO. Tylko w tym samym roku ich dystrybucja została rozszerzona m.in. na Japonię, Holandię, Belgię, Irlandię, Szwajcarię, Stany Zjednoczone, Ekwador i Arabię Saudyjską.

Więcej na www.renex.pl


Data publikacji: 2021-12-06

Podobne technologie i poradniki


Operatorzy podestów ruchomych przejezdnych, określanych również jako...