Magdalena Jagiełło, Prezes Yawal SA, w gronie 100 Kobiet Biznesu 2017

Magdalena Jagiełło, Prezes Zarządu Grupy Yawal SA znalazła się w gronie 100 Kobiet Biznesu 2017 i 50 najlepiej zarządzających w kategorii firm powyżej 50 mln obrotu rocznie. Ranking został przygotowany przez „Puls Biznesu”.

Magdalena Jagiełło już po raz trzeci z rzędu znalazła się w gronie liderek rankingu dziennika „Puls Biznesu”. Także i w tym roku zostały docenione jej umiejętności managerskie i  wyniki finansowe należącej do Grupy Yawal spółki Final SA. Laureatki siódmej edycji rankingu 100 Kobiet Biznesu odebrały wyróżnienia podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 grudnia br. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

– Znalezienie się w rankingu jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem. Nie tylko dlatego, że udział kobiet w zarządach firm jest w naszym kraju nadal niski. To też dowód na to, że kobiety mogą zajmować wysokie stanowiska i spełniać się zawodowo w branżach kojarzonych przede wszystkim z męskim światem – komentuje Magdalena Jagiełło, Prezes Zarządu Grupy Yawal SA.

Stworzony przez „Puls Biznesu” ranking 100 Kobiet Biznesu promuje przedsiębiorczość i kompetencje kobiet, ich rosnącą rolę w zarządzaniu firmami. Warunkiem wzięcia w nim udziału była dobra kondycja finansowa przedsiębiorstw, wiarygodność i uznanie kandydatek w środowisku biznesowym. Wytypowano firmy, które wykazywały dodatnią dynamikę sprzedaży i zysku. 100 wyłonionych przedsiębiorstw zarządzanych w 100 proc. przez kobiety podzielono na dwie grupy według przychodu za ostatni rok obrachunkowy. Pierwszą stanowiły firmy, które w 2016 r. wykazały w sprawozdaniu finansowym roczny przychód do 50 mln zł, ale większy niż 100 tys. zł. Drugą – korporacje i przedsiębiorstwa z rocznym przychodem powyżej 50 mln zł.


Data publikacji: 2017-12-19

Podobne technologie i poradniki


Wielkie przeszklenia w domach nie muszą być...
Duże przeszklenia zazwyczaj oznaczają również naprawdę duży...
Będzie odpowiedzialny za procesy zarządzania ofertą produktową...
Centrum Kongresowe ICE w Krakowie to obiekt...
Galeria Katowicka powstała w oparciu o indywidualne...
Szklane budowle wzbudzają zachwyt i uznanie za...
Obiekty posiadające indywidualne rozwiązania konstrukcyjne są nie...
15 czerwca minął termin nadsyłania zgłoszeń do...