Nie da się ukryć zwiększonego zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi. Ich użytkownicy bardzo dużo uwagi poświęcają parametrom technicznym paneli, falowników, warunkom gwarancji, wyborowi ekip montażowych, czy samych sprzedawców. Gdy cały proces przebiegnie sprawnie i zaczynamy w końcu produkować swój prąd, okazuje się, że nie zawsze optymalnie możemy go wykorzystać.

By nie tracić 20% lub 30% energii w ramach opłaty za jej magazynowanie w sieci, możemy spróbować zwiększyć chwilowe zużycie – autokonsumpcję w momencie, gdy instalacja generuje więcej prądu. Przykładowo w tym celu wykorzystać grzałkę w bojlerze c.w.u., choć nie zawsze będzie to możliwe i często ekonomicznie nieuzasadnione.

Dużo bardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się spożytkowanie tej nadwyżki do celów grzewczych. Zastosowanie naszych kotłów elektrycznych, a zwłaszcza modeli wyposażonych w funkcjonalność PV ready umożliwia taką właśnie optymalizację. Zainstalowany licznik programowania zużycia, który możemy ustawić z wykorzystaniem aplikacji na smartfona, to z pewnością wygodna funkcjonalność. Zaawansowana seria LCD wyposażona jest fabrycznie w sterowanie pogodowe oraz wbudowany program tygodniowego sterowania. Opcjonalny pakiet c.w.u. umożliwi z kolei zaprogramowanie pracy w trybie grzania ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji. Całością można także sterować za pomocą czujników radiowych.

Decydując się wyłącznie na dogrzewanie kotłem elektrycznym podczas mrozów lub rozważając jego zastosowanie w przypadku awarii głównego źródła ciepła – można rozważyć serię standardową LED. Nie oferuje ona tylu opcji, ale za to pozwoli jeszcze ograniczyć koszt zakupu urządzenia, nie rezygnując jednocześnie z niezbędnego wyposażenia. Jesteśmy wówczas w stanie zmieścić się z inwestycją w kwocie poniżej 2000 złotych.

Aby ułatwić dobór jednego z 12 dostępnych modeli zachęcamy do skorzystania z poniższych tabel oraz odwiedzenia naszej strony www.elterm.pl, na której znajduje się przyjazny konfigurator doboru naszych kotłów elektrycznych.

link QR do konfiguratora doboru: www.elterm.pl – konfigurator


Data publikacji: 2022-01-24

Podobne technologie i poradniki


21.02.2024 | Piece, kotły
Infores Business Park, nowoczesny kompleks biurowo-handlowy w...
19.12.2023 | Piece, kotły
Marka De Dietrich rozszerza typoszereg kotłów z...
20.12.2022 | Piece, kotły
Jednym z najważniejszych dylematów przed którym stoją...
24.01.2022 | Piece, kotły
Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej lub...
24.01.2022 | Ogrzewanie
Dogrzewacze instalacji c .o . STRZELEC Na...
24.01.2022 | Hydraulika
Wysoce efektywne źródła ciepła zyskują coraz większą...
24.01.2022 | Piece, kotły
W związku z rozwojem energooszczędnego budownictwa, zauważalny...
24.01.2022 | Piece, kotły
Rozmowy o fotowoltaice zagościły już na stałe...
24.01.2022 | Piece, kotły
Budujemy coraz cieplejsze domy. Inwestorzy, w porównaniu...
24.01.2022 | Piece, kotły
Wszystkie modele naszych kotłów współpracują z instalacjami...