Konfigurator doboru kotłów elektrycznych 2020

Wszystkie modele naszych kotłów współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi i poza Wachmistrzem wyposażone są w dedykowane liczniki zużycia energii pochodzącej z instalacji PV.

Aby prawidłowo dobrać jednostkę, potrzebne będzie podjęcie kilku poniższych decyzji dotyczących kotła:

Przeznaczenie – aby uprościć wybór spośród 12 dostępnych modeli kotłów, prosimy o określenie, czy szukają Państwo (1) głównego lub tymczasowego źródła ciepła, czyli urządzenia wyposażonego we wszystkie niezbędne do samodzielnej pracy komponenty; (2) alternatywnego lub wspomagającego źródła ciepła, gdzie do pracy naszego urządzenia niezbędne będą elementy, w które kocioł nie jest wyposażony (zazwyczaj pompa lub naczynie przeponowe, zamontowane już w instalacji).

Moc – niezbędna moc grzewcza urządzenia, pomocna w doborze może być poniższa tabela

Prosimy zapoznać się z tabelą niezbędnych zabezpieczeń (obowiązuje także dla mocy podgrzewaczy wbudowanych w kotły Chorąży oraz Porucznik, moc podgrzewacza nie sumuje się z mocą kotła).

Funkcja c.w.u. – wszystkie modele naszych kotłów elektrycznych dedykowane są do ogrzewania c.o., większość może być wykorzystana także do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Mamy trzy możliwości: (1) zakup modelu Chorąży lub Porucznik z wbudowanym, przepływowym, elektrycznym podgrzewaczem c.w.u. z opatentowanym blokiem grzewczym; (2) zakup wolnostojącego kotła Marszałek z zabudowanym, 100-litrowym zasobnikiem c.w.u.; (3) opcjonalne zamówienie pakietu c.w.u., który za pośrednictwem elektrozaworu zapewnia priorytet c.w.u., niezbędne jest wówczas dokupienie zasobnika z wężownicą o mocy min. 12kW.

Model – kotły elektryczne produkujemy w czterech wariantach wyposażenia: (1) seria podstawowa – automatyka LED z ograniczonymi opcjami sterowania i pracą do 70°C; (2) seria zaawansowana – automatyka LCD z bogatszym sterowaniem, wbudowanym programowaniem c.o., c.w.u. i cyrkulacji, przewodowym sterowaniem pokojowym i pogodowym, pracą do 70°C oraz opcjonalną możliwością dokupienia modułu z aplikacją na smartfona; (3)(4) seria przemysłowa – występująca z obiema opcjami sterowania: LED lub LCD (opisy powyżej), wyposażona w komponenty dedykowane do pracy ciągłej pod dużym obciążeniem i pracą do 90°C.


Data publikacji: 2022-01-24

Podobne technologie i poradniki


21.02.2024 | Piece, kotły
Infores Business Park, nowoczesny kompleks biurowo-handlowy w...
19.12.2023 | Piece, kotły
Marka De Dietrich rozszerza typoszereg kotłów z...
20.12.2022 | Piece, kotły
Jednym z najważniejszych dylematów przed którym stoją...
24.01.2022 | Piece, kotły
Nie da się ukryć zwiększonego zainteresowania instalacjami...
24.01.2022 | Piece, kotły
Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej lub...
24.01.2022 | Ogrzewanie
Dogrzewacze instalacji c .o . STRZELEC Na...
24.01.2022 | Hydraulika
Wysoce efektywne źródła ciepła zyskują coraz większą...
24.01.2022 | Piece, kotły
W związku z rozwojem energooszczędnego budownictwa, zauważalny...
24.01.2022 | Piece, kotły
Rozmowy o fotowoltaice zagościły już na stałe...
24.01.2022 | Piece, kotły
Budujemy coraz cieplejsze domy. Inwestorzy, w porównaniu...