Własny zbiornik to po pierwsze odpowiedzialność i koszty

Dzierżawa zbiornika to 100 % odpowiedzialność dostawcy gazu do Twojej instalacji, podczas gdy własność to dodatkowa praca nad pilnowaniem terminów zgłoszeń, opłatami, serwisowaniem, napełnieniem oraz kontrolą jakości.

Każda firma, która dostarcz dzierżawioną instalację zbiornikową będzie dbała o dostarczenie jak najlepszego sprzętu i starać się o najwyższą jakość usług oraz samego gazu, żeby przedłuży czas użytkowania urządzenia, dzięki czemu klient zyskuje spokój na lata.

Dla każdej firmy konsument jest ważny i dlatego na rynku musi być konkurencja oferująca zróżnicowane ceny usług oraz towarów. Im więcej firm, tym lepiej dla konsumenta, bo dzięki temu może wybrać ofertę, która najbardziej mu odpowiada w najlepszej dla niego cenie. AmeriGas od samego początku swojej obecności na polskim rynku proponuje dzierżawę zbiorników, ponieważ nasza firma stawia nie tylko na cenę, ale również na jakość sprzedawanego gazu oraz obsługę. W ramach dzierżawy ponosimy odpowiedzialność za stan urządzenia, wykonujemy badanie szczelności oraz sporo innych czynności, ponieważ zależy nam na komforcie naszych klientów

Dlatego uprzedzamy klientów, którzy rozważają wybór zbiornika na własność, że za takim wyborem kryje się wiele kosztów i prac do zrealizowania, które czasem nie są znane od razu. Co więcej należy pamiętać, że korzystanie z instalacji gazowych musi odbywać się w sposób bezpieczny, dlatego zawsze należy korzystać z doświadczonych firm.

Nawet posiadając własną instalację należy zwrócić uwagę na produkt, czyli gaz, które oferowane są przez firmy oferujące tankowanie. O ile certyfikowani dostawcy regularnie badają swój gaz i wyniki takich kontroli mogą być udostępnione klientom to w przypadku najtańszych graczy zdarzają się sytuację, w których oferowany po bardzo atrakcyjnej cenie produkt odbiega od norm. Najczęstszą oszczędnością jest stosowanie mieszaniny zawierającej w sobie butan, która pozwala oferować produkt taniej, ale jednocześnie uniemożliwiając jego stosowanie w okresie zimowym (butan nie przechodzi w fazę gazową przy temperaturze, poniżej 0 st. C). W najlepszym przypadku nasz kocioł zimą przestanie działać i zostaniemy ze zbiornikiem napełnionym butanem, który będzie można użyć na wiosnę lub latem i będziemy ponosili koszty dodatkowych dostaw propanu. W przypadku najgorszym, jeśli dodatkowo gaz byłby np. zbyt zasiarczony grozi nam awaria całej instalacji z koniecznością odessania gazu i wymiany jej elementów, w tym kotła. Są to poważne koszty i ryzyka, które trzeba mieć na uwadze wybierając zbiornik na własność. Dlatego prosimy pamiętać, że zbiornik to nie tylko stalowa konstrukcja w Państwa ogrodzie, ale również koszty i zobowiązania, takie jak:

– projekt
– zgłoszenie do UDT
– próby ciśnieniowe
– przeglądy
– rewizje
– potencjalne awarie, które należy usunąć zgodnie ze sztuką

Wybierając najtańszego dostawcę gazu i korzystając z własnego zbiornika pozostajemy z tymi sprawami sami. Taki dostawca nie ma żadnych zobowiązań i dlatego ciężko będzie udowodnić na tym, co spowodowało uszkodzenia kotła gazowego, w momencie, w którym zostanie zalana niewłaściwa mieszanina gazu.

Dlatego tak ważne jest, nie tylko pod kątem kosztów, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, żeby korzystać ze sprawdzonych dostawców, którzy zapewnią nam kompleksową obsługę:

– automatyczne dostawy dzięki telemetrii, gwarancja ciągłości pracy
– sprawdzenia szczelności zaworów podczas każdej dostawy
– wsparcie serwisowe i alarmowe 24h na dobę
– Badania zaworów bezpieczeństwa
– Pomiary rezystencji uziemienia zbiorników
– Badania szczelności instalacji
– Wymiany armatury zbiorników
– Rewizje wewnętrzne zbiorników i próby ciśnieniowe
– Badania ochrony katodowej
– Pilnowanie terminów przeglądów oraz napełniania zbiornika.

Natomiast wybierając gaz należy prosić o kartę charakterystyki produktu, potwierdzać, że dostarczony gaz to tzw. propan techniczny, a w razie jakichkolwiek wątpliwości występować o dokument potwierdzający zgodność dostarczanego gazu z deklaracją poprzez przedstawienie aktualnych badań, realizowanych przez niezależne laboratoria.

Wybierając współpracę z AmeriGas wraz instalacją dzierżawioną mamy pewność, że dostajemy najlepszy możliwy produkt zweryfikowany przez wiodące laboratorium firmy Hamilton, które weryfikuje wszystkie partie gazu, które docierają do naszej firmy, ale przede wszystkim spokój, oszczędność czasu i bezpieczeństwo. A w przypadku gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości lub pytania zespół doradców dostępnych w zespole wsparcia sprzedaży.

Zawsze warto porównywać oferty i zachęcamy do tego wszystkich, jednak nie dajmy się skusić najtańszej ofercie na rynku, jeśli nie mamy gwarancji, że oferowane usługi są na identycznym poziomie, a dostarczamy gaz spełnia wszystkie wymogi.

Sprawdź dlaczego warto kupować gaz płynny u sprawdzonego dostawcy: www.amerigas.pl


Data publikacji: 2020-07-14

Podobne technologie i poradniki


11.02.2021 | Ogrzewanie
Ogrzewanie w typowym polskim domu od wielu...
06.08.2020 | Ogrzewanie
Trwająca od pewnego czasu rewolucja w branży...
01.06.2020 | Ogrzewanie
Jeszcze na początku tego roku nikt z...
08.10.2019 | Ogrzewanie
Już od kilku lat również w Polsce...
24.07.2019 | Ogrzewanie
Każdy marzy o własnym domu. Nie chcemy...
termofol-glowne
11.07.2019 | Ogrzewanie
Folia grzewcza – niezbędne informacje Folia grzewcza...
09.04.2019 | Ogrzewanie
Jeśli jesteś posiadaczem pralni to mamy wspaniałą...
07.03.2019 | Ogrzewanie
Planując wynajem, sprzedaż czy kupno nieruchomości warto...
15.01.2019 | Ogrzewanie
System Zero – to rewersyjna, powietrzno-gruntowa pompa...
10.01.2019 | Ogrzewanie
Pompa ciepła, która wykorzystuje dwa źródła energii...
07.01.2019 | Ogrzewanie
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że czyste...