Własny dom za mniej niż 150 000 złotych? – To możliwe!

Każdy marzy o własnym domu. Nie chcemy jednak obciążać się kredytami, a wielu z nas na własny dom w mieście zwyczajnie nie stać. Rozwiązaniem jest budowa domu daleko od miasta, gdzie działki budowlane są bardzo tanie.

Rozwój osiedli domków jednorodzinnych i tzw. miast-ogrodów miał miejsce dopiero po II wojnie światowej. Stał się możliwy dzięki rozwojowi motoryzacji – mieszkanie pod miastem możliwe było tylko dla osób posiadających samochody i wiązało się z uciążliwymi, długimi dojazdami do pracy. Dziś jednak coraz więcej osób pracuje zdalnie. Popularne stają się też biura prowadzone w domu (tzw. home office).

Dzięki rozwojowi Internetu budowa domu z dala od centrum miasta nie wymaga już długich dojazdów. Tanie nieruchomości gruntowe na wsi to dziś nie tylko domki letniskowe i domy rolników. Dom na wsi może być także miejscem pracy. Budowa domu rodzinnego za sumę mniejszą, niż 100 tysięcy złotych jest więc dziś możliwa dla wielu.

Z budową taniego domu pod miastem wiążą się jednak pewne trudności – dotyczą one przede wszystkim instalacji, zwłaszcza ogrzewania. Oszczędzić chcemy przecież nie tylko na samej budowie domu, ale także na rachunkach. Do znacznych oszczędności przyczynić może się wybór ogrzewania gazowego wraz ze zbiornikiem. Oczekiwanie na przyłącze gazowe jest często długie, a jego koszt znaczny. Instalacja gazowa wraz ze zbiornikiem to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale też czasu, oraz wygoda znana użytkownikom miejskiej sieci grzewczej.

Gdy planujemy budowę domu na tanich gruntach podmiejskich, brak niektórych mediów czy oddalenie od tras komunikacyjnych nie jest więc wcale dużym problemem. Musimy zadbać o możliwość podjęcia pracy w domu i o alternatywne, ale niekoniecznie droższe ogrzewanie. Tanie domy to nie tylko oszczędność, ale też nowoczesność, a nawet moda. To trend, który daje nam więcej czasu wolnego, który możemy spędzić z rodziną i wykorzystać na przyjemności i rozwój naszych zainteresowań. Nie musimy wcale martwić się o zakup węgla, nie musimy też spędzać naszego cennego czasu w kotłowni. Instalacja gazowa ze zbiornikiem pozwala na odczyt zdalny i wybór taryfy dostosowanej do naszych potrzeb. W tanim domu nie wydajemy dużo – jednocześnie to dom otwarty na świat, na innych ludzi, na nasze własne zainteresowania i radości.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na naszą stronę internetową www.amerigas.pl


Data publikacji: 2019-07-24

Podobne technologie i poradniki


11.02.2021 | Ogrzewanie
Ogrzewanie w typowym polskim domu od wielu...
06.08.2020 | Ogrzewanie
Trwająca od pewnego czasu rewolucja w branży...
14.07.2020 | Ogrzewanie
Dzierżawa zbiornika to 100 % odpowiedzialność dostawcy...
01.06.2020 | Ogrzewanie
Jeszcze na początku tego roku nikt z...
08.10.2019 | Ogrzewanie
Już od kilku lat również w Polsce...
termofol-glowne
11.07.2019 | Ogrzewanie
Folia grzewcza – niezbędne informacje Folia grzewcza...
09.04.2019 | Ogrzewanie
Jeśli jesteś posiadaczem pralni to mamy wspaniałą...
07.03.2019 | Ogrzewanie
Planując wynajem, sprzedaż czy kupno nieruchomości warto...
15.01.2019 | Ogrzewanie
System Zero – to rewersyjna, powietrzno-gruntowa pompa...
10.01.2019 | Ogrzewanie
Pompa ciepła, która wykorzystuje dwa źródła energii...
07.01.2019 | Ogrzewanie
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że czyste...