Case study: wymiana systemu ogrzewania na kaskadę kotłów kondensacyjnych De Dietrich w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńsku

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńsku, w województwie łódzkim, udało się skutecznie zastąpić stary, nieefektywny kocioł węglowy nowoczesną kaskadą kotłów kondensacyjnych C240 marki De Dietrich.

Ta decyzja przyniosła nie tylko znaczne oszczędności finansowe oraz lepszą efektywność ogrzewania, ale również przyczyniła się do poprawy jakości powietrza i zwiększenia komfortu cieplnego dla uczniów i personelu.

Jeszcze do niedawna 35-letni budynek szkoły korzystał z kotła węglowego, który wymagał spalania ok. 120 ton węgla rocznie! Oprócz wzrastających kosztów takiego rozwiązania i nierównomiernego ogrzewania, kocioł węglowy miał również negatywny wpływ na środowisko poprzez emisję szkodliwych zanieczyszczeń.

fot. De Dietrich i Baxi

Kaskada kotłów kondensacyjnych De Dietrich

Modernizacja systemu ogrzewania została przeprowadzona przez firmę MAGMA Marcin Furmańczyk. Zakładała ona kompleksowy remont kotłowni: demontaż starej instalacji, a następnie instalację nowej infrastruktury hydraulicznej, gazowej, elektrycznej i zestawu trzech kotłów kondensacyjnych C240 marki De Dietrich o łącznej mocy 850 kW. Charakteryzują się one niską emisją zanieczyszczeń, wydajnością i nowoczesnym systemem sterowania.

Kotły kondensacyjne C240 od De Dietrich pracujące w kaskadzie, automatycznie dostosowują swoją pracę do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co zapewnia większą efektywność i długą żywotność systemu. W takim układzie, różne kotły mogą pracować na zmiennej mocy, od minimalnej do pełnej, w zależności od potrzeb. Centralny system sterowania zarządza działaniem kotłów, starając się równomiernie rozdzielić obciążenie między nimi dla optymalizacji ich pracy i dłuższej żywotności.

fot. De Dietrich i Baxi

W praktyce, przy niewielkim zapotrzebowaniu na ciepło, działa tylko jeden kocioł o niskiej mocy. Z rosnącym zapotrzebowaniem, włączane są kolejne kotły. Wszystkie kotły mogą natomiast pracować jednocześnie w sytuacji dużej potrzeby ciepła.

W rezultacie kompleksowej modernizacji systemu ogrzewania uczniowie, jak i personel Szkoły Podstawowej nr 1 mogą cieszyć się lepszym ogrzewaniem, oszczędzając jednocześnie na kosztach, natomiast mieszkańcy Kamieńska oddychają czystszym powietrzem.

Case study z przebiegu modernizacji systemu ogrzewania w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńsku przeczytasz tutaj: https://dedietrich.pl/blog/case-study-instalacja-kaskady-kotlow-kondensacyjnych-de-dietrich-w-szkole-podstawowej-nr-1-w-kamiensku/

O Grupie BDR Thermea, producencie marek De Dietrich i Baxi

Grupa BDR Thermea jest wiodącym producentem inteligentnych rozwiązań grzewczych dla gospodarstw domowych i na użytek komercyjny. Firma zatrudnia ponad 6200 osób i działa w ponad 100 krajach na całym świecie. Grupa BDR Thermea, która w 2021 roku zrealizowała obrót na poziomie 2,1 mld euro, obsługuje klientów pod renomowanymi, wiodącymi na rynku markami, takimi jak BAXI, De Dietrich, Remeha, Brötje, Chappée i Baymak.

Więcej na: www.dedietrich.pl.


Data publikacji: 2023-12-12

Podobne technologie i poradniki


13.01.2024 | Ogrzewanie
Nowy rok rozpoczynamy sukcesem – ELEKTRA po...
21.12.2023 | Ogrzewanie
Międzygminny Związek Komunikacyjny w Pabianicach od kilku...
21.12.2023 | Ogrzewanie
W okresie świątecznym, kiedy dom wypełniony jest...
19.12.2023 | Ogrzewanie
Klub Złotego Instalatora to program lojalnościowy skierowany...
31.10.2023 | Ogrzewanie
Elektryczne urządzenia grzewcze – piece akumulacyjne, konwektory...
15.05.2023 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe to obecnie obok grzejników płytowych...
19.04.2023 | Ogrzewanie
Nagrzewnice powietrza są istotnym elementem systemów wentylacyjnych...
24.10.2022 | Ogrzewanie
Jak zapewnić optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu...
24.08.2022 | Ogrzewanie
Dużo klientów szuka optymalizacji w wydatkach w...
31.03.2022 | Ogrzewanie
Ogrzewanie na miarę czasów! W dobie narastających...
03.02.2022 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe jest jednym z najczęściej stosowanych...