Automatyka Unisenza – optymalna temperatura w domu

Jak zapewnić optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu niezależnie od pory roku? – to jedno z podstawowych pytań inwestorów i instalatorów. W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Purmo wprowadziła nowe, innowacyjne rozwiązanie – automatykę Unisenza, która zapewnia precyzyjne sterowanie oraz efektywność w ogrzewaniu i chłodzeniu płaszczyznowym. Dzięki kompletnemu, ujednoliconemu systemowi w łatwy sposób można uzyskać komfort cieplny pomieszczeń, niezależnie od powierzchni domu. Co ważne – automatyka Unisenza jest bardzo prosta zarówno w instalacji, jak i w użytkowaniu.

Nowe rozwiązanie firmy Purmo – automatyka Unisenza to kompletne rozwiązanie sterujące systemami ogrzewania płaszczyznowego zapewniające wyjątkowe poczucie komfortu cieplnego dla użytkowników. Oprócz listwy automatyki i siłownika termicznego system Unisenza obejmuje trzy różne termostaty, które umożliwiają sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem z każdego urządzenia. Dzięki wysokiej jakości produktom, które są równie łatwe w instalacji, jak i w obsłudze użytkownicy uzyskują wygodną kontrolę ogrzewania i chłodzenia dostosowaną do indywidualnych potrzeb i preferowanych poziomów komfortu cieplnego.

fot. Purmo Group

Prosta instalacja i obsługa dla instalatorów

Sterowniki centralnego ogrzewania są coraz bardziej popularne na rynku, ponieważ z jednej strony zapewniają optymalny komfort cieplny, a z drugiej pozwalają na efektywne ogrzewanie budynku i… obniżenie rachunków za energię. Nowa automatyka Unisenza firmy Purmo to systemowe rozwiązanie do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym, które gwarantuje wyjątkowe poczucie komfortu cieplnego. Daje ono wiele istotnych korzyści zarówno instalatorom, jak i użytkownikom końcowym. Przede wszystkim elementy sterowania systemami ogrzewania i chłodzenia w systemie Unisenza zostały zaprojektowane z myślą o niezwykle łatwej, wręcz intuicyjnej instalacji. Instalatorzy otrzymują zestaw przejrzystych instrukcji i gotowych schematów elektrycznych, które w prosty sposób prowadzą ich przez cały proces instalacji. Drugą istotną kwestią jest proste ustawienie automatyki. W systemie Unisenza bardzo ważną funkcję spełnia listwa automatyki odbierająca ustawienia z termostatów pokojowych i przetwarzająca je na sygnały dla siłowników termicznych, które otwierają i zamykają przepływ wody w pętlach w odpowiednich pomieszczeniach. W każdej skrzynce rozdzielczej można zainstalować do 20 siłowników, dzięki czemu większe systemy nie stanowią żadnego problemu. Tworzenie takich dedykowanych połączeń jest bardzo łatwe, ponieważ wystarczy sprawdzić czy L jest podłączone do L, N do N, NSB do NSB itd. Dodatkowo gama elementów sterujących Unisenza jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi typami systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz wszystkimi źródłami ciepła/chłodu (pompami ciepła, kotłami itp.). Niezależnie od źródła ciepła system sterowania szybko reaguje na każdą zmianę, aby zagwarantować wydajne ogrzewanie i chłodzenie. Jedną z najważniejszych zalet systemu jest możliwość indywidualnej regulacji – seria Unisenza posiada trzy różne termostaty, które umożliwiają regulację temperatury w zależności od preferencji i budżetu użytkownika. Wszystkie termostaty, począwszy od prostego elektronicznego z pokrętłem, poprzez nowoczesny  cyfrowy, aż po programowalny termostat Wi-Fi z możliwością sterowania przez aplikację Plug & Play, łączą się w jedną całość, dzięki czemu instalator może zaoferować różne kombinacje rozwiązań.

fot. Purmo Group

Proste rozwiązanie dla optymalnej temperatury

System Unisenza umożliwia użytkownikom indywidualne ustawienie idealnej temperatury dla każdego pomieszczenia w zależności od jego wykorzystania i bez konieczności uwzględniania temperatury w innych pomieszczeniach. Oznacza to bardzo wydajne ogrzewanie, co jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i w znaczący sposób wpływa na obniżenie rachunków za energię. Każdy z termostatów umożliwia sterowanie zarówno ogrzewaniem, jak i chłodzeniem, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym w każdym pomieszczeniu bez względu na porę roku. Automatyka Unisenza umożliwia także sterowanie centralne – na przykład w prosty sposób można obniżyć temperaturę nocną lub przełączyć się na tryb chłodzenia w całym domu. Ta zaawansowana technologia umożliwia także inteligentną automatyzację płaszczyznowych systemów ogrzewania i chłodzenia za pomocą sterowników Unisenza, które mają możliwość dostosowania swoich algorytmów do takich funkcji jak np. otwarte okno, regulacja precyzyjna PI czy samouczenie się. System zaprojektowany został także z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Listwa automatyki posiada zacisk alarmowy umożliwiający podłączenie opcjonalnego czujnika punktu rosy i/lub termostatu bezpieczeństwa ST w celu ochrony systemu przed kondensacją podczas chłodzenia lub zbyt wysoką temperaturą podczas ogrzewania. Dzięki temu zabezpieczeniu komponenty systemu są chronione. Kolejną funkcją bezpieczeństwa jest możliwość zapobiegania zastojowi polegająca na uruchamianiu pompy przez 5 minut co 24 godziny, co zapobiega zatarciu pompy po dłuższym czasie bezczynności, np. wyłączeniu na lato. Niewątpliwą zaletą systemu jest także dedykowana aplikacja instalowana na smartfonie lub tablecie umożliwiająca indywidualne i intuicyjne sterowanie temperaturą w domu.

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl

Kontakt dla mediów:
Monika Apitz, Best Brands PR
tel. 505 446 776, mail: [email protected]


Data publikacji: 2022-10-24

Podobne technologie i poradniki


21.05.2024 | Ogrzewanie
Marka De Dietrich wprowadza na rynek urządzenia...
29.02.2024 | Ogrzewanie
Podłogówka i grzejniki a oszczędne ogrzewanie Budując...
27.02.2024 | Ogrzewanie
Ze względu na rosnące koszty ogrzewania coraz...
13.01.2024 | Ogrzewanie
Nowy rok rozpoczynamy sukcesem – ELEKTRA po...
21.12.2023 | Ogrzewanie
Międzygminny Związek Komunikacyjny w Pabianicach od kilku...
21.12.2023 | Ogrzewanie
W okresie świątecznym, kiedy dom wypełniony jest...
19.12.2023 | Ogrzewanie
Klub Złotego Instalatora to program lojalnościowy skierowany...
31.10.2023 | Ogrzewanie
Elektryczne urządzenia grzewcze – piece akumulacyjne, konwektory...
15.05.2023 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe to obecnie obok grzejników płytowych...
19.04.2023 | Ogrzewanie
Nagrzewnice powietrza są istotnym elementem systemów wentylacyjnych...