Purekspert W. Chmielewski K. Potocki Spółka Jawna.Adres firmy:
83-034 Kaczki,
ul. Gdańska 6,
woj. pomorskie


Kontakt:
tel. +48 668 195 008
tel. kom. +48 508 346 348
Email: [email protected]
WWW: www.purekspert.pl

Purekspert W. Chmielewski K. Potocki Spółka Jawna.

O firmie


Purekspert – ocieplanie piankami poliuretanowymi

Firma Purekspert już od ośmiu lat prężnie działa na terenie województwa pomorskiego, swoim klientom oferując ocieplanie i termomodernizacje budynków mieszkalnych (domy wielorodzinne i jednorodzinne), jak i obiektów przemysłowych, gospodarczych czy rolniczych (hale, magazyny, chlewnie, obory, przechowalnie owoców i warzyw i in.). Jako wykonawca z dużym doświadczeniem w zakresie technologii, która na polskim rynku uznawana jest za relatywnie młodą, firma Purekspert została autoryzowanym wykonawcą ociepleń i termomodernizacji na bazie pianek renomowanego producenta Crossin Insulations.

W czasach, w których ceny energii grzewczej nieustannie rosną, coraz więcej osób poszukuje sposobów na skuteczną redukcję strat ciepła z budynku, tym bardziej, że tradycyjne metody często okazują się zawodne i niewystarczające.

Nic dziwnego, że rynek – również polski – musiał sięgnąć po metody inne niż konwencjonalna wełna mineralna czy styropian. Izolacje natryskowe piankami PUR – bo to o nich mowa – zawojowały rynek, będąc alternatywą dla powyższych materiałów, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych, na powierzchniach o skomplikowanych kształtach czy w sytuacjach, w których lekkość zastosowanego izolatora ma kluczowe znaczenie.

Dlaczego warto postawić na pianki poliuretanowe?

Oferowane przez Purekspert izolacje natryskowe pianami poliuretanowymi pozwalają na uzyskanie ciągłej powłoki izolacyjnej i wyeliminowanie niepożądanych mostków termicznych, które nieuchronnie tworzą się w miejscach połączeń materiałów izolacyjnych wymagających konwencjonalnego montażu. Atutami pianek jest też lekkość, trwałość, odporność mechaniczna i stabilność. Dzięki temu, że izolacja z pianki jest paroprzepuszczalna, wyeliminowany jest problem z tworzeniem się pleśni czy grzybów. Nie bez znaczenia jest też dodatkowy „bonus” w postaci wygłuszenia budynku, co doceniają szczególnie inwestorzy ocieplający poddasze użytkowe, a także projektanci, którzy chcą skutecznie wygłuszyć salę koncertową, wykładową czy studio nagraniowe.

Wykonanie izolacji z pianek poliuretanowych (zarówno w przypadku nowych budynków, jak i termoizolacji), pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania nawet o 30-45% w porównaniu do tradycyjnych metod, a także na zmniejszenie nagrzewania wnętrza latem w czasie wysokich temperatur dobowych, co pozwala z kolei zaoszczędzić na kosztach klimatyzacji. Termomodernizacja pianką sprawdzi się także wówczas, gdy nie można zbyt obciążać konstrukcji – np. w przypadku obiektów zabytkowych – bo 1 m³ pianki waży ok. 5x mniej niż wełna mineralna. Dzięki temu, że jest to ekologiczna, przyjazna człowiekowi i środowisku izolacja, bez przeszkód można ją stosować w obiektach, w których przechowywana jest żywność.

Inwestorzy decydujący się na ocieplenie pianką doceniają ten materiał również za błyskawiczny czas realizacji inwestycji oraz niewielką inwazyjność tej metody. Pracownicy firmy Purekspert w ciągu jednego dnia są w stanie ocieplić do 270 m², co jest czasem 2-3 krotnie krótszym w porównaniu do tradycyjnych izolatorów.

Firma Purekspert przez 8 lat działania na rynku sprawdziła i przetestowała wszystkie dostępne systemy pianek poliuretanowych. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przedsiębiorstwo zbudowało zaufaną sieć partnerów i dostawców, każdorazowo dobierając rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej w danej sytuacji i zastosowaniu.

Produkty i Usługi


  • Pianka poliuretanowa 

Słowa kluczowe: purekspert, pianka izolacyjna, pianka termoizolacyjna, izolacja, izolacja pianką, piana izolacyjna, piana do izolacji, ocieplenie pianą, ocieplenie pianką, pianka poliuretanowa, piana poliuretanowa, ocieplanie poddaszy, modernizacja domu, modernizacja mieszkania,