Zakład Stolarski ISKRAAdres firmy:
56-500 Syców,
Drołtowice 16C,
woj. dolnośląskie


Kontakt:
tel. 627 850 142
tel. kom. 604 968 207
Email: [email protected], [email protected]
WWW: www.tartakiskra.pl

Zakład Stolarski ISKRA

O firmie


ISKRA – KOMPLEKSOWE USŁUGI TARTACZNE

Firma Iskra, której początki sięgają połowy lat 90. XX wieku, to prowadzony przez małżeństwo Annę i Krzysztofa Smorawskich tartak z siedzibą w Drołtowicach na Dolnym Śląsku. Po założeniu, przedsiębiorstwo świadczyło usługi przetarcia drewna iglastego oraz liściastego, a dzięki dynamicznemu rozwojowi jest dziś jednym z najbardziej cenionych producentów w branży drzewnej w całym regionie. Wyroby Iskry znane są również zagranicą, a z usług firmy korzystają developerzy, mniejsze przedsiębiorstwa, jak też klienci indywidualni. Dzięki stałemu nadzorowi procesu produkcyjnego, rozpoczynającemu się w momencie zakupu drewna w polskich lasach, a kontynuowanemu w trakcie całego procesu przerobu, Iskra wytwarza produkty najwyższej jakości. Park maszynowy firmy zbudowany jest w oparciu o nowe technologie i nieustannie rozwijany, co pozwala na ciągłe zwiększanie mocy produkcyjnych. Oferta tartaku Iskra obejmuje drewno budowlane po impregnacji zanurzeniowej, tarcicy suszonej iglastej i liściastej dla branży meblarskiej, jak też stolarki otworowej. Jednym z najbardziej charakterystycznych produktów firmy jest deska podłogowa ręcznie postarzana. Filozofia firmy polega na przekonaniu, że sukces i dalszy prężny rozwój oparte są przede wszystkim na nowoczesnych technologiach i maszynach, co pozwala na otrzymanie wyrobów najwyższej jakości.

Drewno budowlane

Oferta firmy obejmuje drewno budowlane sprawdzające się w obiektach prywatnych, jak też w poważnych inwestycjach deweloperskich. Może ono być również wykorzystane podczas prac remontowych. Produkty sprzedawane przez tartak Iskra są odpowiednio przygotowane do dalszego użytku. Nowoczesne technologie i rozbudowany park maszynowy pozwala na mechaniczną obróbkę desek i nadanie im takiego wyglądu, jakiego oczekują klienci. W ofercie firmy dostępne jest drewno budowlane oraz elementy wykończeniowe, takie jak deski podłogowe, więźba dachowa, impregnaty do drewna i wiele innych produktów.

Kantówka sosnowa

Tartak Iskra jest producentem wysokiej jakości bezsęcznej kantówki okiennej i drzwiowej z drewna sosnowego. Całość produkcji odbywa się na miejscu, w firmowym zakładzie, zaczynając od wybrania właściwych kłód, a kończąc na pakowaniu gotowych kantówek sosnowych. Drewno wykorzystywane do ich produkcji jest dobierane z myślą o dalszej przeróbce oraz poddane procesowi suszenia, co daje gwarancję otrzymania finalnego produktu o wysokiej jakości. Kantówka sosnowa charakteryzuje się usłojeniem stojącym i półstojącym, a ich klejenie odbywa się przy użyciu nowoczesnych pras hydraulicznych, przy czym klejone ramiaki posiadają wysokie parametry techniczne. Do cech charakterystycznych kantówki sosnowej należą wysokie właściwości mechaniczne, stabilność i wytrzymałość.

Tarcica i deska podłogowa

Wysokogatunkowa nieobrzynana suszona tarcica produkowana przez firmę Iskra uzyskiwana jest w rezultacie przetarcie okrągłego drewna, a w jej produkcji wykorzystuje się rosnące w Polsce gatunki drzew. W odpowiedzi na różnorodne wymagania klientów, oferta firmy obejmuje kilka rodzajów tarcicy, w tym sosnową, bukową, czy też dębową, a ostateczny wybór zależy od walorów estetycznych, rodzaju drewna, jak też jego trwałości. Firma proponuje również kilka wariantów desek podłogowych o estetycznym wyglądzie i wyjątkowej trwałością. Deski podłogowe proponowane przez firmę Iskra produkowane są z różnych rodzajów drzew (jesion, olcha, sosna, dąb) i dostępne w klasach selekt, natural i rustical. Są one przygotowane do użytkowania wewnątrz lub na zewnątrz budynku, w wersjach dla domu i tarasu. Dodatkowo, tartak Iskra zajmuje się mechaniczną obróbką deski podłogowej (szlifowanie, szczotkowanie, kornikowanie, barwienie), świadczy też usługi olejowania, bielenia i bejcowania.

Więcej informacji na temat firmy Iskra znaleźć można na stronie www.tartakiskra.pl

Produkty i Usługi


  • Deska podłogowa
  • Więźba
  • Łaty
  • Kantówka łączona
  • Podbitka boazeria
  • Listwy sztachety
  • Tarcica suszona
  • Impregnaty do drewna
  • Drewno kominkowe
  • Świeża Kora sosnowa

Galeria


Artykuły o tej firmie


09.10.2013 | Tartaki
Popyt na wszelkie, drzewne produkty budowlane stale...

Słowa kluczowe: więźby dachowe, tarcica, podbitki, nadbitki, podłogi lite, podłogi drewniane, parkiety, tarasy, tartaki, iskra,