Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pom Sztum sp. z o.o.Adres firmy:
82-400 Sztum,
Pieniężnego 39,
woj. pomorskie


Kontakt:
tel. 55 277 31 92
tel. kom. 602 741 869
Email: [email protected]
WWW: www.pom-sztum.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 7:00 – 15:00Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pom Sztum sp. z o.o.

O firmie


POM SZTUM – OBRÓBKA METALI

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe POM Sztum istnieje na krajowym rynku od roku 1991. Siedziba spółki mieści się w Sztumie, w województwie pomorskim, jednak jej działalność obejmuje współpracę z kontrahentami z całej Polski i z zagranicy. Funkcjonowanie firmy na rynku krajowym od 28 lat umożliwiło jej zgromadzenie dużego doświadczenia na polu obróbki materiałów. Oferta firmy obejmuje obróbkę metalu metodą CNC, którą stosuje się dziś powszechnie ze względu na jej dokładność. POM Sztum współpracuje z kontrahentami zarówno w zakresie produkcji jednostkowej, jak i seryjnej, proponuje też spawanie różnych metali kolorowych, stali czarnej i nierdzewnej oraz aluminium. Oferta usługowa obejmuje gwintowanie na gwinciarce, wiercenie na wiertarkach stołowych, gięcie i tłoczenie na prasach, dłutowanie, jak też wypalanie blach. Przedsiębiorstwo proponuje spawanie metodą TIG, pozwalającą na pracę z cienkimi blachami, wykorzystywaną też przy stali nierdzewnej, aluminium, tytanu, miedzi i niklu. W przypadku łączenia stali konstrukcyjnych POM Sztum korzysta również z metody MAG, bardzo wydajnej i ekonomicznie opłacalnej. Poza spawaniem metali, usługami tokarskimi CNC i pozostała obróbka metali, w ofercie firmy znajdziemy też usługi ślusarskie. Prowadzona jest również sprzedaż detaliczną wyrobów hutniczych.

Obróbka metalu metodą CNC

Od roku 2008 firma POM Sztum prowadzi dział obróbki metali metodą CNC. Metoda ta jest obecnie popularna ze względu na jej precyzyjny charakter. Jej użycie niesie za sobą oszczędności czasowe i finansowe, przy czym materiał poddany obróbce nie zostaje zmarnowany. Sterujący procesem obróbki komputer daje gwarancję dokładności, umożliwiając jednocześnie realizację wszelkiego rodzaju zleceń, nawet tych największych. Wykonywania poszczególnych detali odbywa się w sterowanym numerycznie pionowym centrum obróbkowym CNC – MCV 1016 QUICK. POM Sztum posiada specjalistyczne maszyny służące do obróbki metali CNC, dysponując jednocześnie niezbędnym zapleczem technologicznym. Firmowy park maszynowy składa się z nowoczesnych urządzeń pozwalających na świadczenie usług na najwyższym poziomie, m.in. z tokarki CNC PUMA 2600YB ze skośnym łożem produkcji firmy DOOSAN. Nowoczesny sprzęt do obróbki metodą CNC umożliwia realizację różnorodnych zleceń, w tym frezowania, wiercenia, wytaczania, rozwiercania, gwintowania, grawerowania i toczenia.

Projektowanie CAD/CAM

W ofercie firmy POM Sztum znajduje się także projektowanie trójwymiarowych modeli za pomocą oprogramowania CAD (projektowanie wspomagane komputerowo). Są one następnie odczytywane przez maszyny CNC. Modele przygotowywane są w oparciu o dokumentację techniczną dostarczoną przez Klienta. Dzięki temu możliwe jest zaprojektowanie modeli konstrukcji stalowych, części i narzędzi oraz innych rodzajów oprzyrządowania.

Konstrukcje stalowe

Oferta POM Sztum obejmuje tworzenie wytrzymałych i odpornych na korozję konstrukcji stalowych. Dzięki ogromnemu doświadczeniu na tym polu firma gwarantuje krótkie terminy realizacji, korzystne ceny oraz najwyższą jakość wykonania. Obecnie konstrukcje stalowe stosowane są w wielu różnych branżach: przede wszystkim w budownictwie, ale też w handlu, transporcie, czy rolnictwie. Ich cechy charakterystyczne to szybki montaż, mnogość dostępnych form, prostota eksploatacji i konserwacji, jak też odporność na działanie ognia, wysokich temperatur i promieniowania UV. Największym atutem konstrukcji stalowych jest duża wytrzymałość mechaniczna oraz elastyczność stali. Przy stawianiu konstrukcji stalowych ogromne znaczenie mają używanie najwyższej jakości materiału oraz wykwalifikowany, doświadczony personel. Jakość konstrukcji wpływa na bezpieczeństwo użytkowników budynków użytku publicznego, mieszkań, magazynów, hal produkcyjnych i sportowych, jak też zakładów przemysłowych.

Więcej informacji na temat firmy i oferty znaleźć można stronie www.pom-sztum.pl

Produkty i UsługiSłowa kluczowe: konstrukcje stalowe, obróbka stali, maszyny CNC, obróbka CNC, usługi stalowe, pom-sztum, pomsztum, pom sztum,