KumaAdres firmy:
63-714 Biadki,
Gorzupska 20,
woj. wielkopolskie


Kontakt:
tel. +48 62 722 45 43
Email: [email protected]
WWW: www.kuma.pl

Kuma

O firmie


KUMA – PRODUCENT WĘŻY ELASTYCZNYCH

KUMA to producent przewodów elastycznych z polichlorku winylu (PVC), poliuretanu i tkanin z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Firma działa od blisko 30 lat, a od połowy lat 90. XX wieku współpracuje z czołowymi producentami węży ze Szwajcarii, Włoch, Grecji i Niemiec. W ramach tej kooperacji uruchomiono produkcję własną kilku rodzajów węży z PVC. Węże używane w przemyśle muszą być odporne na działanie chemikaliów oraz przygotowane na przeciążenia, ciężkie warunki pracy lub nadmierną eksploatację, a tym samym zapewniać możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności. Własne linie produkcyjne pozwalają firmie Kuma na elastyczne reagowanie na potrzeby klientów i dostosowanie produktu do nawet najbardziej wymagających i skomplikowanych procesów. Głównym przedmiotem zainteresowania firmy są węże ssawno-tłoczne. Dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu zespołu, jak też inwestycjom technologicznym w parku maszynowym, firma Kuma może zaoferować różnorodne wyroby specjalistyczne dla szeroko rozumianego przemysłu, np.: przewody i węże spiralne, do odciągów spawalniczych, węże do pomp, spożywcze, strażackie, tworzywowe, jak też cały szereg innych rodzajów przewodów PVC i poliuretanowych. Możliwe jest również przygotowanie wyrobu o nietypowych parametrach pod specjalne zamówienie klienta.

Produkty i Usługi


Węże do cieczy

Układy hydrauliczne stanowią ważny element mieszkań, biur, przedsiębiorstw produkcyjnych, czy też gospodarstw rolniczych. Znajdziemy je również w urządzeniach, maszynach i budownictwie. Węże do cieczy służą do przesyłania lub odprowadzania płynów, olejów, wody, chemikaliów, szlamów, czy też fekaliów. Powinny być niezawodne, wydajne i bezpieczne. W ofercie firmy Kuma znajdziemy m. in. wąż ssawny zbrojony Spiral-Flex, doskonały dla specjalistów stawiających na jakość. Innym produktem tego typu jest wysokogatunkowy wąż elastyczny zbrojony Agro-Flex, zaprojektowany do transportu ssącego i tłoczącego wody i innych mediów płynnych. Z kolei elastyczność węża Winter-Flex umożliwia pracę w niskich temperaturach, dzięki czemu jest on idealny do pracy w okresie zimowym.

Węże i rury do wentylacji

Właściwa wentylacja mieszkań, lokali użytkowych, firm i maszyn to bardzo istotny element zapewnienia komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom czy też pracownikom. Produkcja, przetwórstwo i magazynowanie na profesjonalnym poziomie wymagają odpowiedniej cyrkulacji i odprowadzania gazów lub dymu. Dla klientów zainteresowanych zbudowaniem lub zmodernizowaniem zaawansowanego technicznie systemu przepływu powietrza dla lokali bądź maszyn, firma Kuma przygotowała ofertę wysokiej klasy rur elastycznych do wentylacji. W kategorii tej znajdziemy m. in. węże typu Metal-Flex do przesyłania ssącego lub tłoczącego materiałów powodujących tarcie, węże Duct-Flex do powietrza czystego, jak też zanieczyszczonego dymami i oparami, oraz węże Band-Flex o całym szeregu różnych zastosowań.

Węże strażackie

Urządzenia służące do ochrony przeciwogniowej muszą znajdować się w ciągłej gotowości do pracy na najwyższych obrotach. W niebezpiecznych sytuacjach nie może być mowy o usterkach, awariach, ani problemach ze sprzętem. Zabezpieczenie posiadłości, budynków przemysłowych, czy też gospodarczych jest możliwe za pomocą objętych ofertą firmy Kuma węży strażackich przystosowanych do konkretnych potrzeb. Oprócz omawianego już węża typu Spiral-Flex, kategoria ta obejmuje również wąż parciany Flat-Flex, który oprócz ochrony przeciwpożarowej ma też wiele innych zastosowań.

Więcej informacji na temat firmy Kuma znajdziemy na stronie www.kuma.pl


Słowa kluczowe: kuma, węże elastyczne, węże do różnych zastosowań, węże wodne, węże do cieczy,