Laboratorium Dachów ZielonychAdres firmy:
05-250 Słupno,
ul. Ceglana 2B,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. kom. +48 503 127 874
Email: [email protected]
WWW: www.dachyzielone.pl

Laboratorium Dachów Zielonych

O firmie


Laboratorium Dachów Zielonych

Firma Laboratorium Dachów Zielonych oferuje produkty służące do budowy dachów zielonych. Działalność zakładu koncentruje się produkcji specjalistycznych podłoży glebowych, tzw. substratów dachowych oraz na dostarczaniu pozostałych materiałów do wykonania dachów zielonych, tj. geowłóknina, drenaży, skrzynek kontrolnych, obrzeży itp. Dzięki doświadczeniu oraz rzetelnej i sprawnej logistyce firma dostarcza produkty zapewniające wykonanie nawet najtrudniejszych zadań. Laboratorium Dachów Zielonych oferuje fachowe konsultacje i indywidualne podejście do każdego klienta w połączeniu z produkcją opartą o lokalne surowce i materiały z recyklingu.

Zazielenienie dachów ekstensywnych
Firma proponuje zróżnicowane rozwiązania w zakresie zielonych dachów ekstensywnych. Dachy tego typu są lekkie i stosunkowo niedrogie, co przy nieskomplikowanych warunkach wykonania i utrzymania czyni je idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności podniesienia estetyki budynku oraz tworzenia powierzchni biologicznie czynnych. Zakładanie dachów ekstensywnych służy poprawie bezpieczeństwa termicznego i przeciwpożarowego budynku oraz zrównoważonemu gospodarowaniu wodą opadową. Na dachach ekstensywnych sadzi się rośliny sucholubne, które nie wymagają częstej pielęgnacji, co jest istotne gdyż w przypadku takich konstrukcji należy unikać przeciążeń, szczególnie przy dachach spadzistych.

Zazielenianie dachów intensywnych
Dachy intensywne zakładane są najczęściej na garażach podziemnych i tarasach. Laboratorium Dachów Zielonych oferuje szereg rozwiązań idealnie dopasowanych do tego typu konstrukcji, które umożliwiają tworzenie ogrodów na dachu oraz układów komunikacyjnych (drogi i chodniki), obiektów rekreacyjnych (baseny, place zabaw), elementów małej architektury oraz zbiorników retencyjnych gromadzących wodę na dachu. Na dachach intensywnych można uprawiać rośliny podobnie, jak na gruncie rodzimym, co umożliwia nie tylko podniesienie estetyki otoczenia i tworzenie przestrzeni wspólnych, ale przede wszystkim służy poprawie warunków życia w całym mieście.
Na terenie firmy Laboratorium Dachów Zielonych dostępne są stanowiska pokazowe, które umożliwiają klientom przyjrzenie się z bliska rozwiązaniom proponowanym na dachy ekstensywne i intensywne oraz uzyskanie pomocy technicznej i projektowej.

Więcej informacji na temat działalności i oferty firmy na stronie: www.dachyzielone.pl

Produkty i Usługi


SUBSTRATY DACHOWE SPG
ROŚLINNOŚĆ EKSTENSYWNA
SKRZYNKI KONTROLNE, OBRZEŻA, KĄTOWNIKI
GEOWŁÓKNINY
DRENAŻE
FOLIA PRZECIWKORZENIOWA PE LD 0.5
WEŁNA SKALNA HWS 30
WEŁNA SKALNA HWS 25


Słowa kluczowe: dachy zielone, rośliny, zazielenianie dachów, laboratorium dachów zielonych, budowa dachów zielonych