Gospodarstwo Rolne Jacek WągrodzkiAdres firmy:
26-660 Jedlińsk,
ul. Jedlanka 90,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. kom. 500 225 942
Email: [email protected]
WWW: www.byliny-wagrodzki.pl

Gospodarstwo Rolne Jacek Wągrodzki

O firmie


WĄGRODZKI – SZKÓŁKA BYLIN I WRZOSÓW

Szkółka Bylin Wągrodzki powstała 20 lat temu z pasji do roślin i zainteresowania ich hodowlą. Z roku na rok firma zdobywała nowe doświadczenie, poszerzając swoją ofertę. Siedzibą szkółki jest miejscowość Jedlanka koło Radomia, w województwie mazowieckim, a specjalizuje się ona w doniczkowej produkcji roślin. W swojej ofercie posiada wiele odmian roślin, a dokładnie bylin, traw, wrzosów, wrzośców i ziół. Roślinność produkowaną przez szkółkę znaleźć można w centrach i hurtowniach ogrodniczych, firmach odpowiedzialnych za obsadzania terenów zielonych na terenie całego kraju. Jest ona również eksportowana do niektórych krajów europejskich. Szkółka Bylin Wągrodzki koncentruje się w całości na sprzedaży hurtowej, dokładając jednocześnie wszelkich starań aby być najlepszą w swoim fachu. Znajduje to potwierdzenie w postaci zadowolenia i satysfakcji jej klientów.

Byliny i trawy

Byliny są elementem ogrodu decydującym o jego klimacie. Z kolei trawy dominują w ogrodzie przez cały rok. Bez nich funkcjonowanie przydomowego ogródka nie byłoby właściwie możliwe. Idealnie nadają się do tego byliny i trawy objęte ofertą Szkółki Wągrodzki. Jest tak nie tylko ze względu na fakt, że są rośliny wieloletnie, potrafią zatem przetrwać zimę, ale również dlatego, że większość z nich nie wymaga szczególnej pielęgnacji, o ile rośliny zostały we właściwy sposób dobrane w stosunku do miejsca gdzie mają rosnąć. W przeszłości trawę siano w celu wypełniania przestrzeni pomiędzy innymi roślinami i właściwie nie miała ona większego zastosowania jako roślina ozdobna. Obecnie trawy wykorzystywane są dla takich celów właściwie w każdym ogrodzie. Traktowane są jako atrakcyjne rośliny krajobrazowe, które zapewniają piękne widoki dłużej niż tylko przez jeden sezon, a przy okazji wymagają jedynie minimalnej pielęgnacji.

Wrzosy i wrzośce

Dzięki wrzosom w ogrodzie poczuć można klimat pięknej, złotej jesieni, podczas gdy wrzośce zdobią ogród wczesną wiosną. Oba te gatunki znajdują się w asortymencie proponowanym przez Szkółkę Wągrodzki. Pierwsze skojarzenie związane z wrzosami to piękne, jesienne polany pokryte ich drobnymi kwiatami. Dzięki produktom firmy Wągrodzki każdy może mieć podobny widok we własnym ogrodzie. Wystarczy zasadzić w nim jedną z niezliczonych odmian wrzosów. Charakteryzują się one szybkim wzrostem, długim okresem kwitnięcia przypadającym na czas, kiedy w ogródku nie ma już właściwie innych kwiatów. Z kolei wrzośce są idealną opcją dla tych klientów, którzy już wczesną wiosną pragną w swoim ogrodzie obecności wielu wspaniałych kolorów. Są to rośliny z rodziny wrzosowatych, posiadające wysoce dekoracyjne właściwości. Przy okazji są stosunkowo łatwe w uprawie, o ile zapewni się im odpowiednio wilgotną glebę.

Zioła

Zioła w ogrodzie to nie tylko wspaniałe wrażenia zapachowe, ale też ciekawy wygląd. Szkółka Bylin Wągrodzki proponuje swoim klientom zioła jako rośliny znajdujące w dzisiejszych czasach bardzo szerokie zastosowanie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że większość substancji znajdujących zastosowanie w medycynie opartych jest na bazie ziół. W tak popularnej dziś aromatoterapii korzysta się z olejków tymianku, macierzanki, lub szałwii. Coraz bardziej powszechne jest używanie w kuchni świeżych ziół uprawianych w przydomowym ogródku lub wykorzystywanie ich przy produkcji kosmetyków.

Więcej informacji o działalności Szkółki Bylin Wągrodzki i jej ofercie znaleźć można na stronie www.byliny-wagrodzki.pl

Produkty i Usługi


  • Byliny i trawy
  • Wrzosy i wrzośce
  • Zioła

Słowa kluczowe: byliny wągrodzki, zioła, szkółki bylin wągrodzki, szkółka bylin wągrodzki, byliny i trawy, wrzosy i wrzośce,