FPHU ARAGO Zbigniew KosteckiAdres firmy:
32-065 Krzeszowice,
ul. Krakowska 212,
woj. małopolskie


Kontakt:
tel. 502 105 362
Email: [email protected]
WWW: arago.biz.pl

FPHU ARAGO Zbigniew Kostecki

O firmie


Zaprawy tynkarskie Arago

Firma Arago to doświadczony producent zapraw tynkarskich, gładzi, gruntów oraz klejów. Wszystkie te produkty cechuje najwyższa jakość, którą potwierdzają badania przeprowadzone w akredytowanych laboratoriach. Produkcja odbywa się na zautomatyzowanej linii, a wszystkie zaprawy i inne wyroby oferowane przez Arago powstają przy użyciu najlepszych surowców dostarczanych przez renomowanych producentów.

Zaprawa tynkarska cementowo-wapienna do wewnątrz MK-1

Zaprawy tynkarskie to flagowe produkty firmy Arago. Cementowo-wapienna zaprawa do wewnątrz MK-1 jest sucho mieszana na bazie cementu portlandzkiego, wapna hydratyzowanego, piasku naturalnego oraz uplastyczniających i ulepszających wyrób. MK -1 zawiera także kruszywo perlitowe poprawiające właściwości obróbki tynku. Produkt przeznaczony jest do wykonywania dwuwarstwowych wypraw tynkarskich wewnątrz budynku, w tym również stropów. Zaprawę MK-1 należy stosować na podłożach miękkich i porowatych, takich jak cegła porowata, pustak porowaty, beton komórkowy, beton szalowany czy piaskowiec. Istnieje również możliwość użycia wyrobu jako tynku podkładowego pod tynki ozdobne i farby lub jako tynk naprawczy, natomiast nie należy stosować w strefie cokołowej. Produkt można nakładać zarówno ręcznie jak i mechanicznie, a sama zaprawa stworzy korzystny mikroklimat w mieszkaniu.

Zaprawa tynkarska cementowo-wapienna do wewnątrz drobna MK-2

Zaprawa MK-2 to znakomita alternatywa dla wszystkich tego typu produktów, zawierających gips. Po roztarciu gwarantuje uzyskanie przyjemnej, białej powierzchni. MK-2, podobnie jak MK-1 jest sucho mieszana na bazie cementu portlandzkiego, ale także wodorotlenku wapnia. Pozostałe składniki to drobnoziarnisty piasek naturalny oraz inne dodatki uplastyczniające i polepszające. W składzie wyrobu zawarto również lekki perlit, który znacząco wpływa na właściwości obróbki tynku. Wszystkie te składniki są naturalne, dzięki czemu tynk stworzy dobre warunki klimatyczne w mieszkaniu. Zaprawa tego typu przeznaczona jest do nakładania na ściany wewnętrzne i stropy, a stosować ją należy na miękkich i silnie porowatych podłożach, czyli takich jak cegła porowata, pustak porowaty, beton komórkowy i inne. Zaprawę drobną MK-2 można nakładać zarówno ręcznie, jak i mechanicznie.

Podkłady gruntujące firmy Arago

Przed nałożeniem zaprawy tynkarskiej należy wcześniej odpowiednio przygotować podłoże. Do tego celu służą podkłady gruntujące, które służą wyrównaniu chłonności podłoża, a także wzmocnieniu jego struktury i przyczepności. Tego typu podkłady również znajdują się w ofercie firmy Arago, a klient może wybierać spośród trzech ich rodzajów.

Podkład gruntujący BIO to produkt stworzony na bazie biodegradowalnych składników, a jego zadaniem jest wyrównanie chłonności podłoża. Jednocześnie zmniejsza zużycie masy tynkarskiej, a przy tym nie hamuje wymiany pary wodnej i innych gazów z otoczenia. Ponadto, dzięki zastosowanym składnikom zwiększa przyczepność podłoża. Podkład gruntujący BIO jest nietoksyczny i niepalny.

Podkład gruntujący beton kontakt to produkt wytwarzany na bazie dyspersji polimerów z zawartością piasku zwiększającego przyczepność. Podobnie jak podkład gruntujący BIO, beton kontakt redukuje chłonność podłoża i zmniejsza zużycie masy tynkarskiej, a przy tym nie hamuje wymiany pary wodnej i innych gazów z otoczenia. Jest również nietoksyczny i niepalny.

Podkład gruntujący polimerowy to skoncentrowany produkt na bazie wysokiej jakości dyspersji polimerowych (koncentrat 1:5). Tak jak inne podkłady z oferty firmy Arago, grunt polimerowy redukuje chłonność podłoża i zmniejsza zużycie masy tynkarskiej, a przy tym nie hamuje wymiany pary wodnej i innych gazów z otoczenia. Jest również nietoksyczny i niepalny. Jednak w przeciwieństwie do podkładów BIO i beton kontakt, ma najkrótszy czas schnięcia, wynoszący do 3 godzin w zależności od temperatury i wilgotności powietrza.

Firma oferuje ponadto hydroizolacje, systemy dociepleń, kleje do kamienia i ceramiki oraz gotowe gładzie polimerowe.

Produkty i Usługi


  • Gotowa gładź polimerowa Finish LUX
  • Zaprawy tynkarskie
  • Kleje do kamienia i ceramiki
  • Hydroizolacje
  • Podkłady gruntujące
  • System dociepleń ARAGO Calor

GaleriaSłowa kluczowe: arago, zaprawy, kleje, gładzie, gładź, zaprawa, klej, zaprawy tynkarskie, systemy dociepleń, pokłady gruntujące, grunt, hydroizolacje, gładź polimerowa,