ARMAPOMPAdres firmy:
41-914 Bytom,
ul. Strzelców Bytomskich 165A,
woj. śląskie


Kontakt:
tel. +48 32 78 78 015
Email: [email protected]
WWW: armapomp.pl

ARMAPOMP

O firmie


Historia firmy ARMAPOMP rozpoczęła się ponad 20 lat temu, od niewielkiego biura handlowego w Zabrzu. W ciągu minionych dwóch dekad firma przekształciła się w grupę przedsiębiorstw prowadzących skoordynowane działania w zakresie doradztwa technicznego oraz dostaw produktów i usług dla sektora przemysłowego. ARMAPOMP jest obecnie jednym z czołowych dostawców armatury przemysłowej w Polsce, zapewniając ciągłość profesjonalnych usług w zakresie doboru, sprzedaży, dostawy i serwisu armatury, pomp oraz elementów systemów rurociągowych dla ponad 300 zakładów w kraju. Obecnie w skład grupy wchodzi sześć przedsiębiorstw. Firma dysponuje bogatym zapleczem logistycznym z siedzibą główną w Bytomiu, nieustannie rozszerzając przy tym ofertę usługową i badawczą. Od 2014 roku firma pracuje w systemie zarządzania jakością ISO 9001. Swoje usługi koncentruje przede wszystkim w obszarze armatury przemysłowej.

Produkty i Usługi


Zawory

W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór zaworów: zawory zwrotne sprężynowe (zabezpieczające przed wstecznym przepływem wody oraz ścieków), zawory zwrotne grzybkowe CHPL, CLEN, CLBS i inne dla zastosowań w energetyce, przemyśle rafineryjnym, chemicznym i petrochemicznym, zawory zwrotne klapowe typ 302 oraz AMG S.25 (zabezpieczające przed przepływem wody oraz innych substancji obojętnych chemicznie). W ofercie ARMAPOMP znajdują się również zawory zaporowe VBS, proste VENS oraz wysokociśnieniowe VHP (ciśnienie do 500 bar). W asortymencie dostępna jest także grupa zaworów regulacyjnych VENR i VBR oraz wysokociśnieniowych (do 500 bar) VPHR, dedykowanych dla zastosowań w energetyce, przemyśle chemicznym i petrochemicznym, jak również rafineryjnym. Do podobnych zastosowań przeznaczony jest zawór iglicowy VNS z maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniem 630 bar oraz zawór zaporowo-zwrotny VENSC. Wszystkie zawory ARMAPOMP dostępne są w szerokiej gamie opcji parametrów DN i PN, poddane zostały także badaniom i próbom ciśnieniowym zgodnie z normami PN-EN 12266-1/ EN 12266/ API 598/ ANSI/FCI 70-2 i innymi.

Zasuwy

Kolejną dużą grupą produktów ARMAPOMP są zasuwy klinowe i nożowe, odcinające przepływ wody lub innych płynów. W ofercie firmy znajduje się kilkanaście rodzajów zasuw klinowych, obejmujących m.in. zasuwy kołnierzowe różnych typów, zasuwy wysokociśnieniowe GHP (także dla przemysłu energetycznego, chemicznego i rafineryjnego), zasuwę klinową miękkouszczelnioną typ 111G, przeznaczoną m.in. do instalacji wodociągowych wody pitnej. W asortymencie armatury przemysłowej grupy ARMAPOMP znajdziemy także zasuwy nożowe typu ZOR-1, ZOR-2, ZOR-3, odcinające (zależnie od typu) przepływ wody zanieczyszczonej, przemysłowej, ścieków, mas i gęstych cieczy z zawiesiną włóknistą. Podobnie jak zawory, produkty z tych grup poddane zostały niezbędnym badaniom i próbom ciśnieniowym zgodnie z obowiązującymi normami.

Filtry i osadniki

Szerokiej gamie artykułów z dziedziny armatury przemysłowej towarzyszą produkty dodatkowe i uzupełniające. W asortymencie tym znajdziemy osadniki różnego rodzaju i typu, (w tym wysokociśnieniowe oraz typu Y SBSY) dedykowane dla energetyki, rafinerii czy przemysłu chemicznego, a także kosze ssawne typu 935, przeznaczone do zaworów zabezpieczających przed wstecznym przepływem wody przemysłowej. Także produkty z tej grupy przeszły wymagane badania i próby, zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 12266-1/ EN 12266.

Więcej szczegółów, także technicznych, wraz z kartami katalogowymi poszczególnych produktów dostępne jest na stronie www.armapomp.pl


Słowa kluczowe: armapomp, grupa armapomp, armatura przemysłowa, rury, pompy, elementy rurociągów, napędy ustawcze, termoizolacje, akcesoria, odlewy,