Funkcjonalny design

Podczas remontu należy zadbać o każdy szczegół. Jako detal wnętrzarski rozumiemy niewielką formę, drobny akcent, subtelne połączenie materiałowe, ogólnie coś czego nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka, ale dopiero przy bardziej wnikliwym spojrzeniu. Obecność detalu definiuje styl wnętrza, nadaje mu charakteru i sprawia że staje się wyjątkowy.

Listwy przypodłogowe, niby niepozorne, niewidoczne, ale jednak odgrywają bardzo ważną role w każdym dekorowanym wnętrzu. Przede wszystkim stanowią stylowe wykończenie podłogi, tworząc efekt spójności i przytulności. Ponadto znacznie ułatwiają utrzymanie czystości w domu.

Zakrywając szczelinę dylatacyjną, zapobiegają przedostawaniu się pod panele czy wykładziny, wszelkiej maści pyłków, kurzu czy też drobnych insektów.

Poza estetycznym akcentem dekoracyjnym listwy przypodłogowe spełniają szereg praktycznych funkcji, ułatwiającym nam codzienne funkcjonowanie.

Listwy przypodłogowe stanowią doskonała barierę ochronną, dzięki którym ściany pozostają czyste i nietknięte. Najczęściej do uszkodzenia dolnej strefy ściany dochodzi podczas pielęgnacji podłóg, gdzie używamy mokrych mopów, bądź odkurzaczy. Aby zapewnić doskonała ochronę naszym ścianom należy wybierać listwy jak najwyższe ale również o doskonałej jakości.

Białe, polimerowe listwy przypodłogowe

To aktualnie najpopularniejszy produkt wybierany przez naszych klientów. W czym tkwi ich sukces?

Wpływa na to kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim materiał, z jakiego są wykonane. Polimer jest surowcem niezwykle odpornym na urazy mechaniczne, wilgoć oraz promienie ultrafioletowe. Tak doskonałe parametry techniczne sprawiają, że listwy nawet po długoletnim użytkowaniu zachowują swój idealny stan, bez potrzeby renowacji. Dodatkowo możemy je zamontować w każdym pomieszczeniu naszego domu( łącznie z łazienką), bez obawy, że profile zaczną puchnąć bądź pleśnieć. Oprócz znakomitych właściwości użytkowych białe, polimerowe listwy przypodłogowe, mogą również pochwalić się wysoką jakości wykonania i niezwykłą dbałością o detale i różnorodnością zdobień.

Maskowanie kabli

Z roku na rok w naszych domach pojawiają się coraz to nowsze urządzenia podłączane na prąd. Konsekwencją takiego stanu, jest coraz większą liczba przewodów elektrycznych, które zdecydowanie nie stanowią atrakcyjnego widoku. Producenci sztukaterii, wpadli na genialny pomysł i stworzyli profile pozwalające ukryć kable, wzmacniacze itp. Na stronach naszego sklepu www.dekorplanet.pl znajdziecie wiele modeli listew przypodłogowych, posiadających systemy do rozprowadzania kabli. To wyfrezowane od wewnętrznej strony listwy rowki, które pozwalają na zamaskowanie instalacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nasze sznury elektryczne zawsze są na swoim miejscu i nie plączą się pod nogami.

Listwa przypodłogowa LED

Nowoczesnym, wyjątkowym i wartym rozważenia rozwiązaniem aranżacyjnym są listwy przypodłogowe z oświetleniem LED. Listwy z tej kategorii spełniają wszystkie zadania jak ich tradycyjne koleżanki: zasłaniają dylatację, zabezpieczają ścianę, mogą również maskować przewody elektryczne. Jedyna różnica tkwi w wyglądzie listwy, gdzie znajduje się specjalne miejsce na zamontowanie paska ledowego.

Podświetlana listwa przypodłogowa z pewnością wprowadzi do wnętrza silny akcent dekoratorski. Jest to wyjątkowo efektowna forma oświetlenia, nadająca dekorowanej powierzchni lekkości, subtelności i przytulności. Takie źródło rozproszonego światła doskonale prezentuje się zarówno w mieszkaniach jak i domach, biurach czy hotelach. Warto wspomnieć o wysokiej energooszczędności, która cechuje ledowe oświetlenie.

Listwy przypodłogowe polimerowe typu flex

Jest to propozycja skierowana do właścicieli kolumn czy zaokrąglonych ścian. Do wykonania sztukaterii użyto polimeru o znacznej gęstości łańcuchów, oraz niewielkiej ilości kauczuku. Taki skład listwy sprawia, że jest ona wyjątkowo elastyczna- wręcz niemożliwa do złamania. Listwy flex posiadają dokładnie takie same specyfikacje jak ich tradycyjne koleżanki, więc oprócz świetnego designu, oferują nam doskonałą ochronę i wytrzymałość. Ze względu na kauczuk listwy posiadają kolor kremowy, dlatego należy je po zamontowaniu na ścianie, pomalować na dowolnie wybrany kolor.

Listwy przypodłogowe regeneracyjne

Tak jak wspomnieliśmy na początku artykułu, listwy przypodłogowe są nieodzownym elementem wykończeniowym każdego wnętrza. Jednak czasem bywa tak, że posiadamy stare, już niemodne cokoły, których demontaż generuje wysokie koszt i brudny remont. Tutaj należy chylić czoła producentom nowoczesnej sztukaterii, którzy wymyślili proste i mało kosztowne rozwiązanie.

Listwy regeneracyjne to świetna propozycja dla osób, którzy w mało inwazyjny sposób pragną nieco odświeżyć i unowocześnić swoje cztery kąty. Wystarczy listwę renowacyjną dokleić do starego już nieatrakcyjnego cokołu. Może być jeszcze łatwiej?

Listwy regeneracyjne wykonane są z polimerów, dzięki czemu spełniają wszystkie funkcje jak listwy tradycyjne. Ciekawostką jest fakt, że możemy w nich również schować wszelkiej maści okablowanie.

Wszystkie wyżej opisane listwy występują w kolorze białym. Jest to zdecydowanie najbardziej uniwersalny kolor, pięknie współgrający z każdym dekorowanym wnętrzem. Bez względu jaki styl aranżacyjny preferujesz, jak duże jest Twoje mieszkanie, biuro czy dom, białe listwy przypodłogowe zawsze były, są i będą ponadczasowe i eleganckie. Dla sympatyków kolorowej sztukaterii ( dzisiaj zresztą coraz bardzie popularnej) mamy dobrą wiadomość. Profile spokojnie możemy pomalować na dowolnie wybrany kolor, unikając farb mających w swoim składzie rozpuszczalnik.

Montaż białych listew przypodłogowych

Z tą operacją, z pewnością poradzi sobie każdy szanujący się domowy majsterkowicz. Listwy polimerowe cechują się wyjątkową lekkością i wytrzymałością, dzięki czemu zainstalowanie ich jest wyjątkowo proste i wygodne. Gotowe profile przyklejamy bezpośrednio do ściany, stosując klej montażowy, preferowany przez producenta wybranej listwy. Dekory możemy przycinać na dowolne odcinki wykorzystując w tym celu ręczną piłę do metalu. Etap cięcia listwy jest niezwykle ważny, gdyż ma ogromny wpływ na końcowy efekt naszej pracy. W tym miejscu zachęcamy do kupna skrzynki uciosowej, która pozwoli na precyzyjne i pod odpowiednim katem przycięcie dekoru sztukateryjnego.

Listwy łączymy ze sobą specjalnym spoiwem do łączeń.

Bez specjalistycznej ekipy, bez stosowania miliona narzędzi, w szybki i łatwy sposób możesz samodzielnie stworzyć piękny design w swoim domu.

Dekorplanet najlepszy wybór

W swojej ofercie skupiamy tylko najlepszych i najbardziej docenionych producentów profili sztukateryjnych. Dzięki temu masz gwarancje, że towar zakupiony u nas to synonim najwyższej klasy i doskonałego designu. Bogata oferta białych listew podłogowych z pewnością pozwoli na znalezienie dekoru odpowiadającego każdego, nawet najbardziej wymyślnego stylu aranżacyjnego. Posiadamy listwy zarówno bardzo wysokie jak i bardzo wąskie, zupełnie proste, gładkie, jak i o fantazyjnych kształtach czy też zdobieniach. Nie wiesz na którą się zdecydować? Nic nie szkodzi. Oprócz produktów najwyższej jakości oferujemy Ci naszą wiedze i doświadczenie.

Do usłyszenia!


Data publikacji: 2021-12-06