Idealna skóra, wzmocniona odporność i sposób na pozbycie się przewlekłego stresu? Wystarczy odwiedzić saunę suchą w domu.

Jeszcze jakiś czas temu wizyty w saunie były zarezerwowane dla osób, które udawały się np. do ośrodków wellness i SPA. Dziś można ją mieć we własnym domu. Sauna sucha w domu jest w naprawdę niskiej cenie – zdecydowanie niższej niż cena, którą płacimy za przewlekły stres, codzienny zgiełk i życie w zanieczyszczonym środowisku. Chodzi o nasze zdrowie i dobre samopoczucie – dlaczego więc warto sobie taką sprawić? A czy sauna sucha sprawdzi się w Twoim domu? Sprawdźcie to.

Regularne sesje w saunie to droga do dobrego samopoczucia

Powszechnie wiadomo, że sauna sucha (fińska) jest korzystna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Sauna sucha jest doskonała dla osób, które przeszły zawał serca, a także dla wszystkich cierpiących na nadwyrężenia mięśni, reumatoidalne i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, astmę oskrzelową lub przewlekłe infekcje oskrzeli (przeciwwskazaniem mogą być jednak ostre stany zapalne i zaawansowane choroby).

Jednak problemy zdrowotne to nie jedyny powód, dla którego warto wybrać saunę domową. Wśród korzyści płynących z regularnych wizyt w saunie jest możliwość wyeliminowania z organizmu nagromadzonych toksyn. Podczas sesji udrażniają są gruczoły łojowe, poprawia się krążenie krwi, a skóra zyskuje elastyczność i gładkość. Idealna propozycja przed sezonem letnim? Zdecydowanie tak. A jeśli na co dzień brakuje Ci skutecznego sposobu na relaks, to nic tak nie ukoi Twoich nerwów i nie odpręży ciała jak sauna.

Z domowej sauny możesz korzystać kiedy tylko chcesz

Dlatego jest to tak wygodne i nie ma żadnych ograniczeń. Nie musisz wychodzić z domu, aby pójść do sauny, zaplanować swój dzień i jego rozkład. To może być trudne, a często trudno o systematyczność. Tutaj można znaleźć wyjątkowy relaks w zaciszu własnego domu, kiedy tylko ma się na to czas i ochotę. Sauny domowe cieszą się popularnością również ze względu na swoją wygodę. Są naprawdę komfortowe w użytkowaniu i dają poczucie prywatności i intymności. Dla wielu osób ten aspekt jest kluczowy.

Nowoczesne sauny fińskie charakteryzują się również fantastycznym designem. Estetycznie połączenie drewna i szkła prezentuje się w sposób nawiązujący do tradycji skandynawskich rozwiązań. Z drugiej strony design jest na tyle uniwersalny, że sauny te z łatwością wkomponują się w każdą aranżację wnętrza.

Spa we własnych czterech ścianach za naprawdę tanie pieniądze

Ile kosztuje sauna sucha do domu? Z pewnością niewiele w porównaniu z kosztami regularnych wizyt np. w gabinecie odnowy biologicznej. Cena zależy przede wszystkim od wielkości sauny, która determinuje ilość miejsc w środku.

Seans w saunie w domu jest porównywalny z wizytą w gabinecie odnowy biologicznej. Przykład? Aplikacja kosmetyków na doskonale oczyszczoną i dotlenioną skórę jest bardziej efektywna.


Data publikacji: 2021-11-29

Podobne technologie i poradniki