Wejść szturmem na rynek

Firma PLM Pipelines Montage Sławomir Langowski powstała w kwietniu 2014 roku pod nazwą Billy Plast, jednak sam właściciel przedsiębiorstwa pracę w branży laminaterskiej zaczął dużo wcześniej.
– Do otwarcia własnej działalności pchnęło mnie przede wszystkim duże doświadczenie, które zbierałem pracując w wielu firmach i na licznych budowach w całej Europie. Wówczas nauczyłem się też zarządzania kapitałem ludzkim, gdyż powierzano mi nie tylko spore zakresy projektów do wykonania, ale także kierowanie większymi grupami roboczymi. Postanowiłem wykorzystać to doświadczenie i otworzyłem własną firmę, której podstawowym obszarem działania jest montaż rurociągów przemysłowych cienkich TWS oraz wielkogabarytowych kanałów, duktów, kominów i innych urządzeń TWS na bazie żywicy i włókna szklanego – mówi Sławomir Langowski, właściciel firmy PLM Pipelines Montage, a wcześniej Billy Plast.

Najwyższa jakość oblaminowania.

Energiczne wkroczenie na rynek firmy Billy Plast było ważnym momentem, bo już na samym początku otworzyło przedsiębiorstwu wiele możliwości dalszego działania w zakresie montażu rurociągów przemysłowych i urządzeń TWS. – Jako firma Billy Plast wykonaliśmy już na samym początku naszego działania na rynku trzy wielkie projekty. Pierwszym z nich była budowa przewodu kominowego TWS w Elektrociepłowni Gdańsk. Kolejnym – budowa przewodu kominowego TWS w Elektrociepłowni Gdynia. Następnie wykonaliśmy i oddaliśmy do użytku rurociągi cienkie oraz drugorzędowe konstrukcje wsporcze mokrego odsiarczania spalin w Elektrociepłowni Gdańsk – mówi Sławomir Langowski.

Wnętrze komina.

Realizacja tych trzech prestiżowych przedsięwzięć zajęła nowo utworzonej firmie około 18 miesięcy i stały się zarówno fundamentem, na którym przedsiębiorstwo zbudowało mocną pozycję, jak i krokiem milowym w jego dalszym, dynamicznym rozwoju.

Komin w trakcie montażu kolejnego elementu (po lewej) i przed montażem ostatniego elementu (po prawej).

Montaż rurociągów przemysłowych TWS – w Polsce i za granicą

– Trzy wielkie projekty, które z powodzeniem zrealizowaliśmy w Trójmieście sprawiły, że nie musieliśmy się martwić o dalsze zlecenia w zakresie montażu rurociągów przemysłowych oraz urządzeń i zbiorników TWS – wspomina Sławomir Langowski.

Firma zaczęła prace na kolejnych, wielomilionowych projektach jako dalszy podwykonawca. Były to między innymi prace przy budowie nowych bloków energetycznych w Elektrowni Turów, gdzie PLM Pipelines Montage Sławomir Langowski wykonała montaż rurociągów podziemnych o średnicy 2,8 m do chłodzenia turbin oraz montaż detali i podpór do kanału spalin oczyszczonych o średnicy 9 m.

Następnie przedsiębiorstwo wspierało prace przy nowych blokach energetycznych elektrowni w Opolu w zakresie montażu cienkich rurociągów przemysłowych TWS, montażu kompensatorów na kanałach spalin oczyszczonych oraz demontażu poziomego kanału spalin o średnicy 9 m.

Rurociągi cienkie.

W międzyczasie firma zmieniła nazwę na PLM Pipelines Montage Sławomir Langowski.
– Zrealizowaliśmy też prace przy budowach rurociągów cienkich nowych części zakładów AkzoNobel w Niemczech, Holandii i Szwecji, wkraczając tym samym na rynki zagraniczne. Od dłuższego też czasu wspieramy zasobem ludzkim Holenderskiego producenta silosów TWS dla branży rolniczej i spożywczej. To jeden ze światowych liderów w tej dziedzinie. Ceniąc sobie bardzo nasze wsparcie zaproponowano nam podpisanie długoterminowej umowy, którą podpisaliśmy – mówi Sławomir Langowski.

Budowanie w trosce o środowisko.

Prężny rozwój firmy, dbałość o wysoką jakość świadczonych usług, regularnie podejmowane inwestycje w podnoszenie kompetencji oraz sukcesywnie powiększające się portfolio to dla PLM Pipelines Montage nie puste slogany, ale realnie podejmowany każdego dnia wysiłek i dbałość o to, aby utrzymać wypracowaną pozycję rzetelnego i profesjonalnego wykonawcy. O tym, że ten trud się opłaca najlepiej świadczy fakt, że firma jest obecnie na etapie końcowym uzyskiwania certyfikatów ISO 9001 i 14001. Wkrótce zamierza też przekształcić się w spółkę z o.o.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rurociagi-tws.eu


Data publikacji: 2019-08-19

Podobne technologie i poradniki