Nowoczesne, zapewniają indywidualną aranżację wnętrza, a przede wszystkim są bardzo praktyczne. Mowa o posadzkach dekoracyjnych BAUTECH FUTURA, które sprawdzą się w każdym wnętrzu.   

Posadzka wykończona mikrocementem Creativo Baufloor, jednym z popularniejszych rozwiązań w linii BAUTECH FUTURA, może być gładka lub przypominać surowy beton. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostanie wykonana. Z tego powodu przymierzając się do remontu lub wykończenia domu/mieszkania warto skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia naszych rekomendowanych wykonawców.

Unikalny wygląd podłogi to efekt pożądany w wielu domach. Dzięki niej całe wnętrze staje się wyjątkowe. Salon nabierze luksusowego charakteru, kuchnia i łazienka będą łatwe do utrzymania w czystości, a tego typu podłoga w pokoju dziecka posłuży za idealną bazę do stworzenia barwnej aranżacji. Za wykorzystaniem mikrocementu przemawiają również jego właściwości. Posadzkę można aplikować prawie na każdą powierzchnię (wylewki, drewno, płyty gipsowo-kartonowe). Mikrocement to też świetnie rozwiązanie do przeprowadzenia metamorfozy, remontu łazienki bez konieczności skuwania starych okładzin ceramicznych. Posadzkom wykonanym z tego materiału niestraszna wilgoć, ani wysoka temperatura. Są niezwykle trwałe, mocne, odporne na zarysowania, ścieranie oraz inne uszkodzenia dlatego mogą być stosowne w korytarzach i holach. Creativo Baufloor sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie chcemy kłaść grubej warstwy tynku lub posadzki, np. na schodach. Warstwa o grubości 2-3 mm (parametr zalecany przez producenta) zachowuje wszystkie właściwości, nie dociąża zbytnio stropów oraz nie powoduje różnić między poziomami wnętrz. Dodatkowo to produkt wart uwagi z powodu krótkiego czasu schnięcia. Po podłogach pokrytych Creativo Baufloor można chodzić już po 24 godzinach (pełną twardość uzyskuje po 7 dniach).

Warto również pamiętać o kreatywnych sposobach wykorzystania mikrocementu – betonowe parapety, blaty, meble, czy dodatki to wnętrzarski hit sezonu. Plastyczną masę można również aplikować na ściany i w ten sposób połączyć ją z posadzką. Z mikrocementem wszystko zależy od Ciebie.

Materiał został opracowany przez Bautech Sp. z o.o.
Foto: Bautech Sp. z o.o.
www.bautech.pl

 


Data publikacji: 2017-11-30

Podobne technologie i poradniki


22.01.2021 | Posadzki przemysłowe
Uszkodzenia, pęknięcia i ciągłe pylenie to problem,...
30.11.2017 | Posadzki przemysłowe
Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis jest jedynym...
02.06.2014 | Posadzki przemysłowe
Posadzki żywiczne – od lat święcące triumfy...
02.06.2014 | Posadzki przemysłowe
A jak atrakcyjne   Kolorystyka posadzek żywicznych...