Grupa RENEX podsumowała swój udział na Targach Warsaw Industry Week

W dniach 7-9 listopada w Nadarzynie odbyły się Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych „Warsaw Industry Week”.

W ramach wydarzenia Grupa RENEX miała okazję zaprezentować kompleksową ofertę produktów dla branży elektronicznej oraz innych branż specjalistycznych. Głównym celem ekspozycji było przedstawienie nowości z oferty marki własnej REECO – robota lutowniczego z automatycznym stołem obrotowym, robota dozującego oraz automatycznych systemów transportowych dla linii produkcyjnych, a także rozwiązań robotycznych YAMAHA.

fot. RENEX

Roboty REECO

W ramach stoiska odwiedzający mogli sprawdzić potencjał Robotów REECO – gamy gotowych do użycia urządzeń, które można wdrożyć na działającej linii produkcyjnej bez konieczności projektowania skomplikowanych rozwiązań technicznych i procesów integracyjnych. Na stanowisku Grupy RENEX zaprezentowano możliwości dwóch robotów: lakierującego oraz lutowniczego ze stołem obrotowym. Roboty te, to najnowsze propozycje z serii, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane europejskiej publiczności niecały rok temu. Pokazanie ich umiejętności stanowiło jeden z kluczowych elementów stoiska Grupy RENEX.

fot. RENEX

YAMAHA Robotics na WIW

W ramach stoiska Grupy RENEX zaprezentowana została szeroka baza robotów YAMAHA, w tym urządzeń z serii SCARA. Urządzenia tego typu pozwalają na bardzo szybkie, powtarzalne i precyzyjne ruchy, stanowiąc uniwersalną, ruchomą podstawę, na której użytkownik sam umieszcza wybrane przez siebie narzędzia zgodnie ze swoimi potrzebami. Wśród produktów YAMAHA znajdują się roboty przemysłowe SCARA o długościach ramion od 120 do 1200 mm, i maksymalnym udźwigu do 50 kg.

Ważną częścią pokazu była wizyta przedstawicieli firmy YAMAHA – Product Marketing Menagera EMEA Ibrahima Buge’a oraz Sales Menagera – Jumpei Ninomiya. Wizyta ta pozwoliła na wymianę doświadczeń i wizji dalszej współpracy.

fot. RENEX

Flagowy stół także na targach

Na wystawie nie mogło zabraknąć flagowego produktu Grupy RENEX – Stołu Antystatycznego REECO Premium Electric z elektrycznie regulowaną wysokością blatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może często zmieniać pozycję pracy między siedzącą a stojącą, co zmniejsza ryzyko chorób zawodowych. Ta cecha pozwala również na łatwe dostosowanie stanowiska do potrzeb konkretnej osoby lub zadania. Odwiedzający targi mieli również okazję zapoznać się z ofertą mebli antystatycznych REECO. Ta linia specjalistycznych mebli przemysłowych opracowana została z myślą o branży produkcji i naprawy elektroniki i naprawczej, choć obecnie, ze względu na swoją jakość, zdobywa ona coraz większą popularność wśród odbiorców z innych branż.

Na targach zaprezentowana została również modułowość i kompatybilność mebli REECO – cechy, które pozwalają tworzyć ergonomiczne miejsca pracy, zmniejszające ryzyko chorób zawodowych i zwiększające efektywność procesów. Dodatkowo, dzięki tym funkcjom oraz utrzymywanej przez lata stałej jakości i dostępności oferty, użytkownicy mają możliwość płynnej rozbudowy i zmiany swoich przestrzeni roboczych.

Grupa RENEX kładzie duży nacisk na działalność doradczą, szkoleniową i badawczą, mającą na celu wspieranie rozwoju swoich partnerów w wielu branżach. Z tego względu ich stoisku oprócz możliwości zapoznania się ze sprzętem i urządzeniami można było również skonsultować się z ekspertami CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX.

Więcej na www.renex.pl


Data publikacji: 2022-11-24

Podobne technologie i poradniki


30.11.2022 | Automatyka
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej...
18.11.2016 | Automatyka
Rewitalizacja Hali Koszyki była swego rodzaju podróżą...