Posiadanie czworonożnego przyjaciela wiąże się z wieloma zaletami. Spacery, towarzystwo, ale przede wszystkim brak samotności, a w szczególnych przypadkach również obniżanie poziomu stresu czy ciśnienia krwi… po prostu – psy są rewelacyjne. Należy jednak pamiętać, że posiadanie czworonoga niesie ze sobą także wiele obowiązków – w tym zapewnienie codziennego ruchu oraz możliwości załatwienia potrzeb naszego zwierzaka i nie mniej ważne sprzątnięcie po nim, tak aby nasze szczęście nie zawadzało innym.

Niestety, kontakt z psimi odchodami szczęścia nie przynosi, szczególnie tym, którzy przypadkiem natkną się na nie w piaskownicy, opalając się na trawie lub po prostu przechadzając się jedną ze ścieżek. Niesprzątnięta kupa po 14 dniach staje się siedliskiem inwazyjnych larw, które są zagrożeniem zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Najgroźniejszą z możliwych konsekwencji jest odzwierzęca choroba toksokaroza, która prowadzi do ciężkich powikłań, a w wyjątkowych przypadkach nawet do ślepoty. To pokazuje, że nie warto lekceważyć owego problemu, a sprzątanie po naszych pupilach powinno być naturalnym odruchem.

Proste rozwiązanie
Firma A2HM pod marką 22dogs wprowadziła na rynek innowacyjne rozwiązanie, które oszczędzi nam kłopotu, a przede wszystkim zapewni czyste i bezpieczne środowisko naszym najbliższym. Strefa WC Pies to ogrodzenie o modułowej budowie, które umożliwia formułowanie go w różne warianty oraz stawianie w różnorodnych miejscach, tj. osiedlach mieszkaniowych, parkach, skwerach, ulicach czy w okolicy placów zabaw dla dzieci. Zabudowa zajmuje jedynie 6mkw., co pozwala na jej łatwe umieszczenie bez względu na wielkość przestrzeni. W środku znajdziemy imitację hydrantu oraz murku, tak aby psy odnalazły elementy stymulujące ich potrzeby. Stalowa konstrukcja oraz wypełnienie dobrane są tak, aby komponowały się z naturalnym otoczeniem, nie zaburzając estetyki miejskiej architektury. Zamknięta struktura nowego rozwiązania 22dogs wprowadza odrobinę intymności dla zwierzaka, dzięki czemu pies nie rozprasza się wydarzeniami mającymi miejsce wokół – jak lecąca piłka, przebiegające dziecko czy przejeżdżający na rowerze mężczyzna. W zestawie ze strefą oferowany jest pakiet edukacyjny dla użytkowników miejsca, w którym powstaje konstrukcja. Trzymiesięczny plan nauki poświęcony jest akcjom uświadamiającym dla właścicieli psów i mieszkańców. Ich celem jest pokazanie szkodliwości, wynikających z uciekania od obowiązku sprzątania po swoim psie. Działaniami, które mają pomóc w poprawie czystości naszych ulic są: chorągiewki oznaczające miejsca zalegania niesprzątniętych kup, ulotki, plakaty czy zawieszki. Akcje społeczne dla szkół z konkursami plastycznymi zarówno demonstrują dzieciom, że trzeba uważać na to, co biorą do rąk w parku lub na trawnikach w czasie zabawy, ale także uczą, jak ważne jest utrzymywanie czystości na wspólnych przestrzeniach. Marka 22dogs pokazuje także jak przyzwyczaić zwierzaki do załatwiania się w jednym miejscu, co niezwykle przyśpiesza adaptację naszych psiaków w nowym miejscu. Ponadto strefę codziennie sprząta oraz wymienia piasek wynajęta przez firmę osoba, co jest ogromnym ułatwieniem dla wszystkich osób posiadających czteronożnych przyjaciół. Taka edukacja nie tylko poprawia wygląd ulic i chodników, ale przede wszystkim wpływa na zmianę myślenia właścicieli psów i mieszkańców, dzięki czemu sprzątanie po zwierzaku staje się naturalnym odruchem.

Jak przyzwyczaić psa? Poświęcając swój czas i przyprowadzając zwierzaka codziennie w wyznaczone miejsce – na pewno uzyskamy upragniony rezultat. Ważne jest również nagradzanie naszego pupila za każdym razem, kiedy załatwi się w strefie WC Pies marki 22dogs, tak, aby wiedział, czego od niego oczekujemy. Oczywiście dużo łatwiej będzie nam ze szczeniakami, kiedy od razu uczymy je, że wychodzimy za potrzebą do strefy, jednak jeżeli nasz zwierzak nie załatwia się już w pomieszczeniu, na pewno przyzwyczai się, że od teraz ma swoją własną toaletę w wyznaczonym miejscu.

Dodatkowa pomoc
Czasem chęci sprzątnięcia po naszym pupilu zostają stłumione przez brak kosza, do którego moglibyśmy wyrzucić odchody. Miasta nie zapewniają odpowiedniej ilości pojemników, ani dystrybutorów z workami, co uniemożliwia zebranie sprawki naszego psa. Marka 22dogs w swojej ofercie posiada również kosze, dystrybutory oraz stacje na odchody, które są połączeniem obu elementów. Wszystkie produkty od A2HM są konstrukcjami stalowymi, malowanymi proszkowo oraz zamykanymi na klucz trójkątny. Kosze o szerokości 320mm, wysokości 900mm oraz głębokości 210 mm oraz dystrybutory o wielkości odpowiednio 320mm x 1670mm x 100mm są idealnym rozwiązaniem w parkach lub w okolicach stref, tak aby każdy właściciel mógł posprzątać po swoim zwierzaku. Połączenie tych dwóch elementów jest adekwatne na chodnikach, gdzie zazwyczaj nie ma za dużo miejsca. Stacja o wymiarach 320mm x 1670 mm x 210 mm zmieści się nawet w wąskich uliczkach, a osoby śpieszące się do pracy będę miały wszystkie potrzebne do sprzątnięcia produkty pod ręką, co na pewno zwiększy czystość na chodnikach.

Zamieszczanie Stref WC dla psa marki 22dogs ona osiedlach czy w parkach oraz prowadzenie działań edukacyjnych nie tylko zapewni komfort zwierzakom, ale przede wszystkim umili wychodzenie na spacery innym mieszkańcom, a w szczególności dzieciom, które bawią się na trawnikach, piaskownicach czy na placach zabaw, często zanieczyszczonych przed odchody. W tym przypadku nie chodzi jedynie o estetykę, ale o zdrowie naszych najbliższych. 22dogs za pomocą swoich produktów oraz podnoszenia świadomości próbuje ograniczyć odsetek zachorowań spowodowanych przedostaniem się inwazyjnych larw do naszych organizmów.


Data publikacji: 2016-09-02

Podobne technologie i poradniki