Ogrodzenia betonowe gładkie, łupane, śrutowane ZIEL-BRUK®- więcej niż zwykły mur

SL ogrodzenie łupane / fot. ZIEL-BRUK®

Trzy oblicza ogrodzenia z betonu– beton łupany, gładki i śrutowany

Ogrodzenie wokół domu to nie tylko element ozdobny posesji, to również doskonała ochrona przed niechcianymi gośćmi czy wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Warto więc zainwestować w solidne i trwałe ogrodzenia betonowe gładkie, łupane czy śrutowane. Takie rozwiązania odnajdziemy w bogatym asortymencie producenta elementów betonowych, firmy ZIEL-BRUK®.

Ogrodzenia BLOCK / SHOT / SL / fot. ZIEL-BRUK®

Pierwsze skojarzenie, które przychodzi do głowy na myśl o kamiennych ogrodzeniach, to enklawa spokoju połączona z elegancją. Ponadto trwała i szlachetna natura tego surowca sprawia, że pasuje on dosłownie wszędzie. Z powodzeniem sprawdzi się zarówno jako dekoracyjny element okalający całą działkę, jak i poszczególne jej części, na przykład te wyznaczające granice ogrodu. Choć tradycyjne kamienne ogrodzenie najlepiej izoluje naszą prywatną przestrzeń przed otaczającym światem, to nie zawsze prezentuje się dobrze. Wiele sprawdzonych sposobów, jak zastosowanie kruszcu o nieregularnych bryłach czy wykonanie wypukłych fug tworzących siatkę, umożliwia złagodzenie surowej formy betonowego muru, czyniąc go jednocześnie niezwykle pożądanym materiałem na ogrodzenia. Doskonałym rozwiązaniem są nowoczesne ogrodzenia betonowe gładkie, łupane oraz śrutowane, spełniające nie tylko kluczowe funkcje praktyczne, ale również estetyczne.

BLOCK ogrodzenie gładkie / fot. ZIEL-BRUK®

Ogrodzenia betonowe gładkie czy może śrutowane? - do wyboru do koloru!

Szeroki wybór spośród proponowanych modeli ogrodzeń betonowych ZIEL-BRUK® umożliwia stworzenie spójnego wizualnie otoczenia. Program BLOCK o gładkiej i surowej strukturze stanowi idealną odpowiedź na oczekiwania miłośników prostych form, które współgrają z nowoczesną architekturą domów prywatnych i budynków użyteczności publicznej. Dostępne są dwie wersje ogrodzenia BLOCK: Classic oraz Premium w odpowiednio dobranej gamie kolorystycznej. W zależności od gustu możemy więc zdecydować się na wersję Classic, stanowiącą połączenie klasycznych wymiarów pustaków o wielkości 40x20x20 cm, 20x20x20 cm oraz daszków 40x8x20 cm. Z kolei wersja Premium, która została opatentowana i zastrzeżona jako wzór przemysłowy w Urzędzie Patentowym RP o wymiarze pustaków 80x20x20 cm oraz daszków 80x8x20 cm to kwintesencja awangardowego charakteru.

SHOT ogrodzenie śrutowane / fot. ZIEL-BRUK®

Ogrodzenia betonowe ZIEL-BRUK® niejedno mają oblicze, czego dowodem są innowacyjne ogrodzenia śrutowane SHOT. Zastosowana w systemie technologia sprawia, że struktura ogrodzenia nabiera bardziej satynowego wyrazu. Program SHOT obejmuje dwie wersje ogrodzeń. Classic składa się ze śrutowanych elementów w klasycznych rozmiarach, tj.: pustaki 40x20x20 cm i 20x20x20 cm oraz daszek 40x8x20 cm, które pięknie komponują się z otoczeniem. Wersja Premium, dzięki unikalnym formom i stonowanemu zabarwieniu pustaka o satynowych bokach i wymiarach 80x20x20 cm oraz dedykowanego daszku 80x8x20 cm to majstersztyk modernistycznego wzornictwa architektury ogrodowej czy parku miejskiego o oryginalnym ponadczasowym charakterze!

SL Skała Lubuska ogrodzenie łupane / fot. ZIEL-BRUK®

Ogrodzenia łupane – wygląd prawdziwej skały w Twoim ogrodzie!

Naturalny i majestatyczny wygląd skały potrafi urzec, zatem nic dziwnego, że niektórzy z nas pragną cieszyć się jej widokiem na co dzień. Na tę potrzebę odpowiadają ogrodzenia łupane ZIEL-BRUK® z programu „SL Skała Lubuska”, które jako jedyne w Polsce posiadają miano produktu opatentowanego zawierającego najmniejszą ilość elementów do wykonania ogrodzenia. Precyzyjne wykonanie poszczególnych elementów ogrodzeń łupanych, połączone z naturalnym wyglądem struktury wzbogaconej niepowtarzalnym wzornictwem i barwą każdego pustaka sprawia, że stanowią unikatowe rozwiązanie nadające każdemu otoczeniu niebanalnego wyglądu. Elementy systemu ogrodzeń łupanych, tj. pustak ścienno-cokołowy, pustak ścienno-cokołowy połówka brzegowy, pustak słupkowy czy przykrycie słupka i cokołu zostały wykonane z wyselekcjonowanych żwirów, grysów i piasków kwarcowych. Specjalny system łupania, obróbki cieplnej betonu „ Big Room System” oraz zastosowane środki hydrofobowe stanowią gwarancję użytkowości ogrodzeń ZIEL-BRUK® przez wiele lat!

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zielbruk.pl


Data publikacji: 2020-04-16

Podobne technologie i poradniki