Nowoczesna sklejka elewacyjna EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A.

Wśród wielu inwestycji mieszkaniowych, jak i tych realizowanych w sektorze użyteczności publicznej, od kilku lat zauważalna jest moda na nowoczesność. Bryła budynku, wykorzystane materiały wykończeniowe czy adaptacja otoczenia zdradzają popularny trend, zgodnie z którym inwestorzy sięgają po coraz nowsze rozwiązania i technologie. Nie musi to jednak oznaczać całkowitego odejścia od natury. Dostępna na rynku sklejka elewacyjna EKO-FREZ, produkowana przez firmę SKLEJKA-EKO S.A., idealnie dopełnia elewacje o nowoczesnym charakterze, zachowując przy tym swój naturalny i ekologiczny wymiar. Mnogość rodzajów sklejki strukturyzowanej EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. daje wachlarz możliwości w podkreślaniu nieszablonowego wyglądu elewacji.

Jak podkreślić indywidualny charakter fasady przy jednoczesnym zachowaniu estetyki i umiaru? Odpowiedzią może być sklejka elewacyjna EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A., której naturalny wygląd i łatwość montażu zadowolą każdego, kto szuka ciekawych i oryginalnych rozwiązań aranżacji elewacji swojego domu.. 

Bliżej o EKO-FREZ

Elewacyjna sklejka strukturyzowana EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. jest wykonana z drewna sosnowego. Powierzchnia produktu jest frezowana, a następnie szlifowana lub szczotkowana. Proces szczotkowania pozwala na zachowanie naturalnej drewnianej faktury i na uzyskanie dużej gęstości drewna, gdyż obróbka mechaniczna usuwa z arkusza drewno wczesne, pozostawiając tylko drewno późne, o większej gęstości. Powierzchnię materiału można barwić, impregnować i lakierować wszystkimi produktami przeznaczonymi do drewna. Obrobiony i zakonserwowany panel jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, a także posiada własności termo- i dźwiękoizolacyjne. Na krawędziach bocznych każdego arkusza widnieją zakładki, które ułatwiają i usprawniają montaż. Sklejka EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. jest odporna na zginanie i odkształcenia. Dzięki swojej drewnianej fakturze stanowi świetne urozmaicenie elewacji każdego budynku.

Drewniana sklejka strukturyzowana EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. to bezpieczny produkt do stosowania w elewacjach domów i obiektów publicznych jako element dekoracyjny. Posiada wszelkie wymagane certyfikaty. Sklejka elewacyjna strukturyzowana EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. to typ wodoodpornej sklejki z wyfrezowanymi rowkami w formatach podstawowych 2500×1250 mm i 2500×625 mm, jak i w wielu innych wymiarach. Grubość materiału to 9 i 12 mm, a jego gęstość wynosi 550-600 kg/m3, natomiast na powierzchni frezowanej głębokość rowka wynosi 3-5 mm, a jego szerokość to 10 mm. Rowki są równomiernie rozmieszczone co 10 cm. Współczynnik wytrzymałości materiału na zginanie wzdłuż włókien to 40-50 MPa, a w poprzek włókien 30-45 MPa.

Szybkie, łatwe, proste
Montując sklejkę elewacyjną strukturyzowaną EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. na elewacji zewnętrznej, należy pamiętać o pionowym ułożeniu frezów. Aby materiał służył nam przez długi czas, należy zabezpieczyć jego krawędzie oraz całą powierzchnię preparatem chroniącym materiał przed wpływem warunków atmosferycznych. Sklejkę elewacyjną EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. umieszczamy na specjalnej konstrukcji z listew podkładowych z drewna lub sklejki o parametrach wodoodpornych, rozmieszczonych w odstępach co 600 mm. Sklejkę mocujemy na zakładkę przy użyciu nierdzewnych wkrętów do drewna 3×30 mm. Odległość pomiędzy wkrętami wzdłuż długich krawędzi nie może być większa niż 600 mm, ale też nie większa niż 300 mm wzdłuż listew podkładowych. Należy pamiętać o zachowaniu przerwy dylatacyjnej pomiędzy arkuszami sklejki, co pozwoli na jej swobodną pracę. Do wykończenia montażu mogą posłużyć listwy i kątowniki użyte wedle uznania użytkownika.

Ogromny wybór – mnóstwo rozwiązań  
Firma SKLEJKA-EKO S.A. oferuje szeroką gamę kolorystyczną swoich wyrobów, dzięki czemu trafia w gust wielu osób. Strukturyzowana powierzchnia sklejki do elewacji EKO-FREZ eksponuje naturalne piękno drewna, przez co sklejka staje się bardzo atrakcyjnym materiałem dla architektów i designerów. Nieregularne słoje i cieniowania charakterystyczne dla powierzchni drewnianych sprawiają, że produkt ociepla wygląd elewacji. To daje drewnianej sklejce elewacyjnej EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. niesłychaną przewagę nad tynkami i powszechnie stosowanym klinkierem. Korzystając z produktu EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A., możemy tworzyć wiele rozwiązań designerskich i nadawać elegancki wygląd swojemu domowi.

Bądź modny, bądź eko
Sklejka EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego zyskuje coraz większą popularność i trafia swoją ofertą w gusta architektów i inwestorów chcących upiększyć budynki materiałem eleganckim, a równocześnie wytrzymałym. Sklejka EKO-FREZ przełamuje monotonię elewacji i daje możliwości kreatywnego dekorowania fasady. Produkt firmy SKLEJKA-EKO S.A. jest dostępny w wielu kolorach, co daje szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych, a faktura naturalnego drewna stanowi o jej ogromnej atrakcyjności.

Sklejka elewacyjna EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. strukturyzowana, wymiary 2500mmx1250mm oraz 2500mmx625mm, naturalna, grubość 9 mm cena 27 zł netto/mkw;

 

Sklejka elewacyjna EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. ustrukturyzowana naturalna, wymiary 2500mmx1250mm oraz 2500mmx625mm, grubość 12 mm cena 37 zł netto/mkw;

 

Za dopłatą dostępna w 20 najpopularniejszych kolorach.

 

www.sklejkaeko.pl


Data publikacji: 2014-07-11

Podobne technologie i poradniki