Nowoczesna sklejka elewacyjna EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A.

Wśród wielu inwestycji mieszkaniowych, jak i tych realizowanych w sektorze użyteczności publicznej, od kilku lat zauważalna jest moda na nowoczesność. Bryła budynku, wykorzystane materiały wykończeniowe czy adaptacja otoczenia zdradzają popularny trend, zgodnie z którym inwestorzy sięgają po coraz nowsze rozwiązania i technologie. Nie musi to jednak oznaczać całkowitego odejścia od natury. Dostępna na rynku sklejka elewacyjna EKO-FREZ, produkowana przez firmę SKLEJKA-EKO S.A., idealnie dopełnia elewacje o nowoczesnym charakterze, zachowując przy tym swój naturalny i ekologiczny wymiar. Mnogość rodzajów sklejki strukturyzowanej EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. daje wachlarz możliwości w podkreślaniu nieszablonowego wyglądu elewacji.

Jak podkreślić indywidualny charakter fasady przy jednoczesnym zachowaniu estetyki i umiaru? Odpowiedzią może być sklejka elewacyjna EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A., której naturalny wygląd i łatwość montażu zadowolą każdego, kto szuka ciekawych i oryginalnych rozwiązań aranżacji elewacji swojego domu.. 

Bliżej o EKO-FREZ

Elewacyjna sklejka strukturyzowana EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. jest wykonana z drewna sosnowego. Powierzchnia produktu jest frezowana, a następnie szlifowana lub szczotkowana. Proces szczotkowania pozwala na zachowanie naturalnej drewnianej faktury i na uzyskanie dużej gęstości drewna, gdyż obróbka mechaniczna usuwa z arkusza drewno wczesne, pozostawiając tylko drewno późne, o większej gęstości. Powierzchnię materiału można barwić, impregnować i lakierować wszystkimi produktami przeznaczonymi do drewna. Obrobiony i zakonserwowany panel jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, a także posiada własności termo- i dźwiękoizolacyjne. Na krawędziach bocznych każdego arkusza widnieją zakładki, które ułatwiają i usprawniają montaż. Sklejka EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. jest odporna na zginanie i odkształcenia. Dzięki swojej drewnianej fakturze stanowi świetne urozmaicenie elewacji każdego budynku.

Drewniana sklejka strukturyzowana EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. to bezpieczny produkt do stosowania w elewacjach domów i obiektów publicznych jako element dekoracyjny. Posiada wszelkie wymagane certyfikaty. Sklejka elewacyjna strukturyzowana EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. to typ wodoodpornej sklejki z wyfrezowanymi rowkami w formatach podstawowych 2500x1250 mm i 2500x625 mm, jak i w wielu innych wymiarach. Grubość materiału to 9 i 12 mm, a jego gęstość wynosi 550-600 kg/m3, natomiast na powierzchni frezowanej głębokość rowka wynosi 3-5 mm, a jego szerokość to 10 mm. Rowki są równomiernie rozmieszczone co 10 cm. Współczynnik wytrzymałości materiału na zginanie wzdłuż włókien to 40-50 MPa, a w poprzek włókien 30-45 MPa.

Szybkie, łatwe, proste
Montując sklejkę elewacyjną strukturyzowaną EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. na elewacji zewnętrznej, należy pamiętać o pionowym ułożeniu frezów. Aby materiał służył nam przez długi czas, należy zabezpieczyć jego krawędzie oraz całą powierzchnię preparatem chroniącym materiał przed wpływem warunków atmosferycznych. Sklejkę elewacyjną EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. umieszczamy na specjalnej konstrukcji z listew podkładowych z drewna lub sklejki o parametrach wodoodpornych, rozmieszczonych w odstępach co 600 mm. Sklejkę mocujemy na zakładkę przy użyciu nierdzewnych wkrętów do drewna 3x30 mm. Odległość pomiędzy wkrętami wzdłuż długich krawędzi nie może być większa niż 600 mm, ale też nie większa niż 300 mm wzdłuż listew podkładowych. Należy pamiętać o zachowaniu przerwy dylatacyjnej pomiędzy arkuszami sklejki, co pozwoli na jej swobodną pracę. Do wykończenia montażu mogą posłużyć listwy i kątowniki użyte wedle uznania użytkownika.

Ogromny wybór – mnóstwo rozwiązań  
Firma SKLEJKA-EKO S.A. oferuje szeroką gamę kolorystyczną swoich wyrobów, dzięki czemu trafia w gust wielu osób. Strukturyzowana powierzchnia sklejki do elewacji EKO-FREZ eksponuje naturalne piękno drewna, przez co sklejka staje się bardzo atrakcyjnym materiałem dla architektów i designerów. Nieregularne słoje i cieniowania charakterystyczne dla powierzchni drewnianych sprawiają, że produkt ociepla wygląd elewacji. To daje drewnianej sklejce elewacyjnej EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. niesłychaną przewagę nad tynkami i powszechnie stosowanym klinkierem. Korzystając z produktu EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A., możemy tworzyć wiele rozwiązań designerskich i nadawać elegancki wygląd swojemu domowi.

Bądź modny, bądź eko
Sklejka EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego zyskuje coraz większą popularność i trafia swoją ofertą w gusta architektów i inwestorów chcących upiększyć budynki materiałem eleganckim, a równocześnie wytrzymałym. Sklejka EKO-FREZ przełamuje monotonię elewacji i daje możliwości kreatywnego dekorowania fasady. Produkt firmy SKLEJKA-EKO S.A. jest dostępny w wielu kolorach, co daje szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych, a faktura naturalnego drewna stanowi o jej ogromnej atrakcyjności.

Sklejka elewacyjna EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. strukturyzowana, wymiary 2500mmx1250mm oraz 2500mmx625mm, naturalna, grubość 9 mm cena 27 zł netto/mkw;

 

Sklejka elewacyjna EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. ustrukturyzowana naturalna, wymiary 2500mmx1250mm oraz 2500mmx625mm, grubość 12 mm cena 37 zł netto/mkw;

 

Za dopłatą dostępna w 20 najpopularniejszych kolorach.

 

www.sklejkaeko.pl


Data publikacji: 2014-07-11

Podobne technologie i poradniki