1 lipca 2019 sfinalizowana została transakcja zakupu nieruchomości, na której zlokalizowany jest magazyn centralny Onninen. Dotychczas hala magazynowa była dzierżawiona, teraz Grupa Kesko jest właścicielem terenu i zabudowań w miejscowości Teolin, gdzie funkcjonuje serce firmy Onninen.

Celem strategicznym Grupy Kesko w handlu budowlanym i technicznym jest wzmocnienie pozycji i zwiększenie rentowności we wszystkich krajach operacyjnych. Konsekwentna realizacja przemyślanej strategii nierozerwalnie wiąże się z sukcesem. Najlepszym tego dowodem jest zwrot, jaki wykonał Onninen w Polsce w ostatnich dwóch latach. Doskonały wynik sprzedaży w 2018 roku (1 023 000 000 PLN) to nie przypadek, ale efekt działań i rozwiązań biznesowych między innymi w zakresie sprawnego łańcucha dostaw.

fot. Onninen

Onninen łączy wiele branż technicznych w jednym miejscu, co bez wątpienia stanowi przewagę na rynku lokalnym, ale wymaga również świetnej organizacji zaplecza logistycznego. Magazyn centralny dostarcza towary do 36 punktów sprzedaży Onninen oraz bezpośrednio do naszych profesjonalnych partnerów, w tym klientów OnnShop. Wiele materiałów technicznych wymaga specjalistycznych warunków składowania i transportu. Centrum Dystrybucyjne w Teolinie rozpoczęło swoją działalność w 2003 roku i od tego czasu było już dwukrotnie powiększane i modernizowane.

fot. Onninen

Doskonała lokalizacja magazynu w centrum kraju gwarantuje, że firma jest w stanie zabezpieczyć nawet bardzo specyficzne wymagania rynku odnośnie czasu i miejsca dostawy. To daje dobre perspektywy, zwłaszcza w obliczu planowanych akwizycji i dużej inwestycji w automatyzację procesów logistycznych, która rozpocznie się w przyszłym roku. „Chcemy być partnerem na miarę potrzeb we wszystkich segmentach naszych Klientów i mieć pewność, że magazyn centralny zapewni serwis logistyczny dla całej organizacji. Rozwój nowych technologii nieodwracalnie zmienia współczesne modele biznesowe, jak również nawyki każdego z nas. Onninen stoi dziś w obliczu konieczności automatyzacji procesów logistycznych, aby wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynku. Zanim zaczniemy inwestować w nowoczesne i długoterminowe rozwiązania, chcemy mieć pewność, że jesteśmy u siebie – stąd decyzja o uniezależnieniu i zakupie nieruchomości w Teolinie” – mówi Wiktor Kępiński, COO Onninen Sp. z o.o.  

fot. Onninen

Finalizując zakup nieruchomości w Teolinie, Kesko stawia kolejną kropkę na mapie swoich środków trwałych w Europie. Jest to szczególny rejon, ponieważ Kesko dopiero rozbudowuje tu swoje struktury postrzegając Polskę jako rynek o dużym potencjale, w który warto inwestować. Grupa Kesko nie zamierza zwalniać, a przynależność do niej sprawia, że Onninen to już nie tylko hurtownia hydrauliczno-elektryczna, ale także nowoczesne rozwiązania dla budownictwa i przemysłu.

Podsumowując jedynym zdaniem – Klient i jakość we wszystkim, co robimy!


Data publikacji: 2019-07-23

Podobne technologie i poradniki


06.02.2023 | Składy budowlane
CEMEX Polska, wprowadzając innowacje i dostosowując swoje...
25.04.2017 | Składy budowlane
Aktualności Onninen to kwartalnik dla Klientów prezentujący...
21.11.2016 | Składy budowlane
Sprzedawcy muszą umieć rozmawiać z różnymi ludźmi....