Okucia i napędy do drzwi przesuwnych – cena, specyfika, nowości

Na komfort mieszkańców wpływa wiele czynników. Do jednych z nich należą nowoczesne okucia do drzwi przesuwnych, w tym tych największych: drzwi przesuwnych tarasowych. Odpowiednio dopasowane ułatwiają otwieranie i zamykanie skrzydeł, a ponadto poprawiają efektywność energetyczną. Wpływają też na większe bezpieczeństwo użytkowników. Czym kierować się przy wyborze tego asortymentu? Jakie nowości proponują czołowi producenci?

Nowości w branży okuć do drzwi przesuwnych

Klienci decydujący się na zakup okuć zwracają uwagę nie tylko na klasy wagowe i stopień odporności antywłamaniowej, ale również na dodatkowe funkcje, jak np. monitoring czy możliwość sterowania za pomocą dedykowanej aplikacji. Choć do najważniejszych wymogów stawianych producentom w dalszym ciągu należą niezawodność, trwałość i zgodność z normami bezpieczeństwa, na znaczeniu zyskują również kwestie użytkowe oraz walory estetyczne. Wśród nowości warto wymienić:

Sterowanie z wykorzystaniem innowacyjnych technologii

W starszych modelach regulowanie napędów odbywało się za pomocą przycisku umieszczonego na klamce lub pilocie na podczerwień. Obecnie elementami tymi zarządza się za pośrednictwem aplikacji na telefon lub poprzez dowolny sytemu smart home. – Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim nieograniczony zasięg. Okna można zamykać z dowolnego miejsca z dostępem do internetu – komentuje ekspert z firmy SIEGENIA, jednego z liderów w branży okuć do drzwi przesuwnych.

Monitorowanie położenia skrzydeł

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, w tym autorskiej aplikacji firmy SIEGENIA, możliwa jest np. zdalna zmiana szerokości uchylanych skrzydeł. – Jeżeli w drzwiach przesuwnych lub oknie zostanie zainstalowany czujnik, możemy na bieżąco monitorować ustawienie skrzydeł i w razie potrzeby (bez najmniejszego wysiłku czy odrywania się od bieżących czynności) zmieniać ich położenie – wylicza ekspert. Dodatkowo, nie trzeba obawiać się, że ktoś zostanie przytrzaśnięty, ponieważ artykuły posiadają zabezpieczenia przeciążeniowe.

Brak wystających elementów

Elementy konstrukcyjne są praktycznie niewidoczne – zostały bowiem dyskretnie umiejscowione w profilu. Dzięki temu nie wpływają na designerski wygląd okien

Ile kosztują napędy do drzwi przesuwnych

Z roku na rok obserwuje się rosnące zainteresowania napędami do drzwi przesuwnych. Służą one do automatycznego otwierania i zamykania. – Wykorzystuje się je przede wszystkim w oknach bez możliwości otwarcia z poziomu podłogi, w wysoko umieszczonych świetlikach oraz w drzwiach przesuwnych, które z uwagi na rosnące gabaryty i ciężary, wymagają mechanicznej pomocy w obsłudze – tłumaczy ekspert z firmy Siegenia.

Na popularności wśród produktów marki Siegenia – o których więcej przeczytasz tutaj: www.siegenia.com/pl, zyskują napędy do drzwi przesuwnych umożliwiające zdalne otwieranie lub zamykanie konstrukcji podnoszono-przesuwnych oraz przesuwnych ważących do 400 kg. Elementy te cechują się przemyślaną budową. Wyposażono je w mechanizm umożliwiający poruszanie skrzydeł z określoną prędkością. Dodatkowo artykuły zostały zabezpieczone przed przeciążeniem. Spełnienie tych wymagań to spore wyzwanie konstrukcyjne, dlatego zakup napędu do systemów podnoszono-przesuwnych wiąże się dla klienta z wydatkiem rzędu ok. 10 -15 tys. zł w zależności od wielkości skrzydeł i 2-3 tys. zł w przypadku napędu łańcuchowego do okien

Elastyczność rozwiązania

Oferowane obecnie okucia do drzwi przesuwnych od SIEGENIA cechują się wieloma udogodnieniami, jak np. możliwością zdalnego ryglowania skrzydeł. Posiadają wstępnie zamocowany napęd, co przyspiesza czas potrzebny na montaż. Ponadto produkty są zgodne z normą DIN 18040, dlatego mogą z nich korzystać również osoby poruszające się na wózkach.

Warto zauważyć, że mimo wielu wprowadzonych nowości, ceny urządzeń od lat pozostają praktycznie na tym samym poziomie. W rezultacie klient otrzymuje zaawansowane technologicznie rozwiązania, które doskonale wpisują się aktualne wymagania w zakresie designu i komfortu użytkowania.


Data publikacji: 2021-12-14

Podobne technologie i poradniki


19.04.2024 | Stolarka otworowa
W świecie projektowania wnętrz i architektury, nawet...
19.12.2023 | Stolarka otworowa
W 2024 roku, w okresie drugiego kwartału,...
06.12.2023 | Stolarka otworowa
Już wkrótce, w pierwszym kwartale 2024 roku,...
16.11.2023 | Stolarka otworowa
Firma Abakus OKNA wprowadza do oferty nową...
16.11.2023 | Stolarka otworowa
SLIDE to przesuwne drzwi tarasowe wyróżniające się...
26.10.2023 | Stolarka otworowa
Nowość od Morad – poznaj system AC-84EI...
17.10.2023 | Stolarka otworowa
fot. Salamander Industrie-Produkte GmbH Duże przeszklenia i...
16.10.2023 | Stolarka otworowa
Nowość w ofercie, z którą stworzysz skuteczną...
06.10.2023 | Stolarka otworowa
Ksiądz Czesław „Kuba” Marchewicz, założyciel Wspólnoty Burego...