Inteligentna instalacja wodna – system eSCHELL

Systemowe rozwiązanie eSCHELL pozwala na centralne zarządzanie pracą grup armatur sanitarnych w budynku. Zautomatyzowana instalacja gwarantuje nie tylko oszczędność wody i energii, lecz również pełne bezpieczeństwo, higienę i komfort użytkowania.

Armatury elektroniczne i samozamykające stały się już standardem w większości obiektów użyteczności publicznej, jednak inwestorzy oraz projektanci wciąż poszukują nowych rozwiązań, zapewniających jeszcze wyższy poziom higieny, oszczędności i bezawaryjności. Z myślą o racjonalizacji procesu zarządzania instalacją wodną firma SCHELL stworzyła inteligentny system, który pozwala na centralne zaprogramowanie wybranych funkcji systemu, jak na przykład częstotliwość dezynfekcji termicznej, płukanie antystagnacyjne czy temperatura wody użytkowej. Rozwiązanie eSCHELL w systemie Plug&Play jest bardzo intuicyjne i łatwe w instalacji. Dzięki dostępności wersji bezprzewodowej inteligentna instalacja może podnieść także standard budynków istniejących. 

Centralne zarządzanie instalacją
Sercem systemu eSCHELL jest inteligentny serwer, który umożliwia centralne ustawienie parametrów pracy wszystkich armatur sterowanych na podczerwień i z elektroniką CVD Touch. Jedno takie urządzenie może być zintegrowane przewodowo lub bezprzewodowo z aż 64 elementami instalacji. Oprócz sterowania parametrami pracy armatur, serwer przeprowadza analizę całego systemu i wysyła powiadomienia dotyczące na przykład konieczności wymiany rozładowanych baterii zasilających lub nawet proponuje zmiany optymalizacyjne w systemie. Serwer można łatwo połączyć z nadrzędnym systemem sterowania budynkiem za pośrednictwem protokołu IP. Przesyłane dane są zaszyfrowane, co zmniejsza ryzyko, że uzyskają do nich dostęp osoby niepowołane. Opcja bezprzewodowej komunikacji za pośrednictwem rozszerzenia magistrali BUS Extender Wireless BE-F sprawia, że inteligentny system eSCHELL to doskonałe rozwiązanie również w przypadku budynków poddawanych modernizacji, w których nie ma możliwości prowadzenia dodatkowego oprzewodowania. 

Oszczędność i o wiele więcej
System eSCHELL pozwala na optymalne skoordynowanie funkcji dezynfekcji i oszczędzania. Na przykład w zależności od indywidualnych potrzeb można zaprogramować grupę spłuczek na automatyczne płukanie antystagnacyjne na określone dni i godziny, w konkretnych interwałach czasowych lub po upływie określonego czasu po ostatnim użyciu. Dostępne są także zaawansowane opcje programowania dezynfekcji termicznej. Dzięki czujnikom temperatury system podgrzewa wodę w buforze do wymaganej temperatury 70ºC, a następnie przeprowadza zaplanowany proces dezynfekcji poszczególnych pionów i odgałęzień instalacji. Oszczędność energii na podgrzanie ciepłej wody użytkowej zapewnia opcja nastawy temperatury wody dostarczanej do punktów czerpalnych. Istnieje również możliwość skonfigurowania bardziej zaawansowanych funkcji. Na przykład system może uruchamiać wentylację w łazienkach tylko w momencie skorzystania z natrysku, a woda może być podgrzewana w zależności od aktualnego zapotrzebowania. W ten sposób system eSCHELL gwarantuje inwestorowi oszczędność kosztów zużycia wody i energii. Ułatwia pracę administratorowi budynku dbając o sterylną czystość przyborów sanitarnych, zaś użytkownikom zapewnia maksymalny komfort korzystania z pomieszczeń sanitarnych. 

Więcej informacji na stronie: www.schell.pl 


Data publikacji: 2016-11-18

Podobne technologie i poradniki