Schöck AG. Jubileusz i tendencje wzrostowe w branży budowlanej

Firma Schöck AG mogła cieszyć się wyjątkowym prezentem na jubileusz 25-lecia istnienia firmy na rynku. To za sprawą jej potencjału w branży budownictwa mieszkaniowego, który wg wyników finansowych przedstawionych podczas podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy odnotował wzrost sprzedaży w 2017 roku o 12% w porównaniu do roku 2016 (aż 180 mln EUR). Do tego sukcesu przyczyniły się inwestycje firmy w produkcję i logistykę, a także niezawodną obsługę klienta. Schöck, zajmujący się produkcją łączników termoizolacyjnych i elementów izolacji akustycznej na polskim rynku odniósł aż 27,4 % wzrostu w stosunki do 2016 roku, osiągając tym samym 7,5 mln EURO. Rozwiązania firmy zostały wykorzystane w wielu znanych obiektach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku.

GRUPA SCHOCK- niezależność i rozwój
Grupa Schöck obejmuje 14 spółek na całym świecie i zatrudnia ok.890 pracowników . Historia sukcesu założyciela firmy Eberharda Schöcka, rozpoczęła się ponad 50 lat w malowniczym, niemieckim Baden Baden, gdzie obecnie także znajduje się główna siedziba firmy. Eberhard dzięki swoim innowacyjnym wynalazkom wyznaczył nowe standardy w branży budowlanej.
Głównym celem przedsiębiorstwa Schöck było zdobycie udziałów na dynamicznie rozwijających się rynkach. W tym celu firma zainwestowała 12,8 mln EUR w optymalizację produkcji logistyki w okolicach Baden-Baden, Essen oraz Halle. Rozwój rynku mieszkaniowego przyczynił się także do zwiększenia działalności handlowej firmy, m.in. poprzez utworzenia sieci sprzedaży w USA oraz Kanadzie.
Oprócz działalności typowo biznesowej utworzyła także Fundacje Rodziny Schöck, wspierające tam projekty edukacyjne i zawodowe w ojczystej Badenii, a także w Indiach, Nepalu i niektórych krajach afrykański.

Kompozyt włókna szklanego-przełomowe rozwiązanie w budownictwie
Rynek budowlany dynamicznie zmienia się, a żeby sprostać jego wymaganiom należy tworzyć coraz to nowsze rozwiązania. Schöck odkrył potencjał w rozwiązaniach produktowych z wykorzystaniem kompozytu z włókna szklanego. Tym samym, rozwiązania marki Combar stały się uzupełnieniem oferty produktowej firmy. Integracja prętów z włókna szklanego Combar w nowym Schöck Isokorb XT-Combar, która została zaprezentowana na targach BAU 2017 w Monachium, była kamieniem milowym dla rozwoju międzynarodowej Grupy Schöck.


Data publikacji: 2018-12-04

Podobne newsy


Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj.
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: branża budowlana, izolacje akustyczne, termoizolacje