Deere&Company. Światowy lider wśród producentów maszyn rolniczych

Wszyscy lubimy wysokojakościowe płody rolne. Duży wpływ na ich jakość mają maszyny, które wspomagają produkcję tego rodzaju wyrobów. Niekwestionowanym liderem w tej branży jest Deere&Company, której produkty sygnowane są marką John Deere.Ta firma, produkująca produkty przypominające nieco nazwą pseudonim gwiazdy estrady, jest zdecydowanie gwiazdą w branży maszyn rolniczych.

Deere&Company- najcenniejsza marka rolnicza na świecie
Deere&Company został wyróżniony w rankingu Interbrand – prestiżowej firmy konsultingowej. W corocznym rankingu Interbrand’u- tzw. „Best Global Brands” zajął 88 miejsce, będąc także jedyną marką maszyn rolniczych w zestawieniu. Jej miejsce jest o 4 pozycje wyższe niż w roku ubiegłym. Obecnie wartość firm szacowana jest na ok.5,4 mld dolarów. Deere&Company obecna jest w rankingu od 2011 roku i wtedy jej wartość wynosiła 3,65 mld, co znaczy że jej pozycja wśród najbardziej wartościowych marek stale rośnie.

John Deere – więcej niż tylko marka rolnicza
Historia przedsiębiorstwa Derre&Company sięga już pierwszej połowy XIX wieku. Założone zostało przez Johna Deere, kowala z Grand Detour (amerykański stan Illinois), po jego śmierci firma została prowadzona przez jego potomków. John Deere był osobą również zaangażowaną społecznie i politycznie. Był prezesem National Bank of Moline i dyrektorem Moline Free Public Library. Był także burmistrzem Moline (miejscowości, w której obecnie znajduje się główna siedziba Derre&Company) oraz aktywnym członkiem First Congregational Church.

Charakterystyczne zielono-żółte logo firmy z motywem skaczącego jelenia, doskonale nawiązuje do istoty natury – bo właśnie Deere produkuje maszyny niezbędne do lepszego wykorzystania jej zasobów. Przedsiębiorstwo produkuje m.in. maszyny rolnicze, komunalne, ogrodowe, golfowe, oraz kosiarki ogrodowe .

Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 70 tys. osób w prawie 30 krajach. Według obecnego prezesa i dyrektora generalnego firmy Samuela R. Allen’a sukces jakim jest niewątpliwie bycie liderem w branży jest osiągnięciem podstawowych wartości i celów firmy jakimi są „uczciwość, jakość, zaangażowanie i innowacje”.
Deere&Company stawia nie tylko na wysokojakościowe produkty, ale także na wysoki standard i uczciwość w środowisku swoich pracowników kontaktach z klientami, dealerami oraz dostawcami. John Deere to przykład stwierdzenia, że dobra firma to ta która wie, że „człowiek jest najważniejszy”.


Data publikacji: 2018-11-29

Podobne newsy


Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: maszyny rolnicze, producent maszyn rolniczych, john deere, najcenniejsza marka rolnicza na świecie