Jungheinrich i Riwal podejmują międzynarodową współpracę

  • Międzynarodowa współpraca w branży wynajmu
  • Punkty kompleksowej obsługi dla klienta
  • Szeroka oferta wózków widłowych i podestów ruchomych

Jungheinrich – międzynarodowy dostawca rozwiązań dla branży logistyki i Riwal – znany na całym świecie lider w wynajmie i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych podjęły decyzję o podjęciu globalnej współpracy w zakresie wynajmu oferowanego sprzętu. Jungheinrich wprowadzi podesty ruchome do pracy w centrach logistycznych, natomiast Riwal będzie mógł oferować wózki widłowe swoim klientom z innych segmentów rynku. Głównym celem współdziałania firm jest stworzenie punktów kompleksowej obsługi klienta, oferujących wózki widłowe, jak i podesty ruchome i ładowarki teleskopowe. Dzięki temu partnerzy biznesowi obydwu firm będą mieli szybszy i łatwiejszy dostęp do szerokiej gamy sprzętu odpowiedniego do ich pracy. Program kooperacji wdrożono już w Holandii, Belgii, Słowenii, Niemczech i Polsce. W kolejnych miesiącach tego roku zostanie rozszerzony na kolejne kraje.

Pedro Torres, Prezes Zarządu Riwal mówi: „Cieszymy się, że dzięki umowie z Jungheinrich możemy zaoferować naszym klientom jeszcze szerszą gamę sprzętu. To dla nas zaszczyt, że możemy współpracować z firmą o tak silnym, międzynarodowym zasięgu w branży logistyki wewnątrzzakładowej.”

Kerk Wichmann, Dyrektor Wynajmu w Jungheinrich AG dodaje: „W Jungheinrich koncentrujemy się na kliencie i jego potrzebach. Współpracując z Riwal możemy obsługiwać rynek dzięki rozszerzonemu, optymalnie dobranemu portfolio produktów. To partnerstwo sprawi, że wynajem wózków widłowych i podestów ruchomych będzie dla klientów obu firm łatwiejszy i szybszy. Z radością patrzymy w przyszłość i współpracę z Riwal i wierzymy w sukces, ponieważ nasze firmy wyznają te same wartości.”

W ubiegłym roku Riwal i Jungheinrich pracowały razem przy projekcie Volvo Ocean Race 2018, kiedy to Riwal jako oficjalny dostawca sprzętu wyposażał mobilne stocznie w swoje podesty nożycowe oraz wózki widłowe Jungheinrich. Wart uwagi jest również fakt, że sprzęt od Riwal i Jungheinrich był używany także do budowy tymczasowych wiosek w zlokalizowanych na całym świecie punktach postoju jachtów

O Riwal

Riwal to międzynarodowe przedsiębiorstwo specjalizujące się w wynajmie, sprzedaży i serwisie podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych oraz sprzedaży części zamiennych. Prowadzi również szkolenia dla operatorów maszyn pozwalające zdobyć uprawnienia UDT a od 2017 roku również międzynarodowe licencje PAL w pierwszych w Polsce Centrach Szkoleniowych IPAF w Łodzi i Zabrzu. Riwal oferuje maszyny do pracy na wysokości renomowanych producentów: JLG, Genie, Holland Lift, Magni, Dinolift. Priorytetem Riwal jest bezpieczeństwo pracy gwarantowane przez doskonały stan techniczny parku maszyn i ich systemów zabezpieczających. Misją firmy jest dostarczanie klientom najlepszych doświadczeń w branży poprzez zaangażowany zespól. Firmę wyróżniają także wysokie standardy obsługi klientów ukierunkowane na długofalową współpracę, szybkie dostawy i wsparcie serwisowe.

Przedsiębiorstwo powstało w 1968 roku w Holandii, a jego nazwa pochodzi od nazwisk założycieli: Richards & Wallington. W Polsce Riwal istnieje od 2008 roku. Obecnie firma działa handlowo w 70 krajach i posiada oddziały w 16 krajach na świecie, zatrudnia ponad 2350 osób i oferuje klientom park ponad 19 000 maszyn, dzięki czemu jest w gronie liderów wynajmu maszyn do pracy na wysokości.

Więcej na: www.riwal.com

Kontakt dla mediów

W celu uzyskania więcej informacji prosimy o kontakt:

Małgorzata Milczarek
Tel: +48 781 800 302
Email: [email protected]


Data publikacji: 2019-09-16

Podobne newsy


Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: Jungheinrich, Riwal, współpraca z Jungheinrich, Riwal współpracuje z Jungheinrich, podesty ruchome Riwal, produkty Jungheinrich,