Pompa ciepła i fotowoltaika – koszt i zysk z OZE Projekt

Pompa ciepła z fotowoltaiką – dlaczego warto?

Cena energii wciąż wzrasta, a sukcesywne podwyżki rachunków są już naszą codziennością. Płacimy więcej nawet wtedy, gdy nie rośnie nam zużycie prądu. Niestety, nie mamy wpływu na dodatkowe opłaty narzucane przez zakłady energetyczne, takie jak choćby planowana od października 2020 roku tzw. „opłata mocowa”. Inwestując w fotowoltaikę i pompę ciepła, uniezależniamy się więc przede wszystkim od efektów podwyżek w branży energetycznej. W dobie kryzysu i niepewnej sytuacji na rynkach energii, znów przekonującym jest argument o długofalowych oszczędnościach i autonomii zasilania gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy przy pomocy pompy ciepła i fotowoltaiki. Koszt, który warto ponieść jednorazowo, zostanie właściwie zoptymalizowany przez specjalistów z OZE Projekt, przy wspólnym wyborze odpowiedniego zestawu urządzeń i modułów.

fot. OZE Projekt Group

Powietrzna pompa ciepła przez cały rok ogrzewa wodę użytkową (c.w.u.), a także zapewnia ciepło w pomieszczeniach, wykorzystując naturalnie odnawialne źródło energii jakim jest powietrze oraz niedużą ilość energii elektrycznej, produkowanej na przykład przez panele fotowoltaiczne. To alternatywa dla tradycyjnych kotłów grzewczych, kompatybilna z powszechnymi systemami ogrzewania (c.o., grzejniki, ogrzewanie podłogowe). Dzięki tej energooszczędnej technologii nie martwimy się o zorganizowanie zapasu opału, modernizowanie kominów pod zmieniające się normy użytkowe lub zanieczyszczenie środowiska.

fot. OZE Projekt Group

Pompa ciepła z fotowoltaiką to pewny pakiet oszczędnościowy na lata. Instalacja paneli fotowoltaicznych opłaca się nawet przy niskich miesięcznych opłatach za prąd (od 150 zł za miesiąc) oraz ograniczonej powierzchni dachu, czy mniejszym niż nam się może wydawać natężeniu światła. Wybierając monokrystaliczne moduły renomowanych producentów na bazie wysokiej jakości krzemu, z mocnym inwerterem, który odpowiada za zamianę prądu stałego docierającego ze słońca na prąd zmienny używany w sprzętach domowych, możemy cieszyć się ciepłym i jasnym domem wypełnionym zieloną energią z pompy ciepła i fotowoltaiki.

fot. OZE Projekt Group

Pompa ciepła i fotowoltaika. Koszt i zysk wyliczamy sami!

Współpraca z OZE Projekt to gwarancja najwyższej jakości urządzeń i modułów, które są bezpieczne, praktycznie bezobsługowe i wytrzymałe na zmiany warunków atmosferycznych. OZE Projekt montuje panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, falowniki oraz ograniczniki przepięć wyłącznie renomowanych światowych marek takich jak: Nibe, Viessmann, Mitsubishi, JaSolar, Junkers, Daikin SolarEdge, Fronius, Sofar Solar, Huawei, Citel czy Jean Müller. Koszt fotowoltaiki z pompą ciepła przy wyborze komponentów pierwszej klasy równoważy bezawaryjność i gwarancja optymalnej mocy. Aby znaleźć najlepszy zestaw dla swoich potrzeb, ustalić jego wielkość i cenę, skorzystajmy z kilku wskazówek. OZE Projekt oferuje klientom kalkulator on-line do indywidualnych wyliczeń opłacalności montażu pakietu pompy ciepła i fotowoltaiki.

fot. OZE Projekt Group

W przypadku wstępnej wyceny kosztów fotowoltaiki z pompą ciepła podajemy cenę z rachunku za prąd, okres rozliczeniowy, a także rodzaj dachu do instalacji paneli fotowoltaicznych. Kalkulując pompę ciepła, wpisujemy dodatkowo do formularza strefę klimatyczną, której dotyczy inwestycja, liczbę użytkowników pomieszczeń, zapotrzebowanie lub jego brak na podgrzewanie wody przez pompę ciepła, zakres ocieplenia budynku, powierzchnię i metody jego ogrzewania. Gdy wiemy już, że na wspólnym pakiecie fotowoltaiki i pompy ciepła możemy zaoszczędzić nawet do 90% kosztów, czas na bezpłatne i niezobowiązujące spotkanie z ekspertem OZE Projekt na terenie inwestycji. To ważny krok, którego nie należy pomijać przy wyborze zestawu urządzeń dla swojej inwestycji.

fot. OZE Projekt Group

Specjaliści weryfikują wstępne założenia, dobierają sprzęt pod konkretne warunki gruntowe i lokalowe, określają możliwości montażowe oraz wspierają w realizacji formalności lub wypełnieniu wniosków dotacyjnych. Zieloną energię wciąż dofinansowują programy rządowe, fundusze regionalne oraz ekologiczne linie kredytowe banków. Zatem łączny koszt pompy ciepła z fotowoltaiką rozkładamy tak, by nie nadszarpnął znacznie domowego budżetu.

Pompa ciepła i fotowoltaika z OZE Projekt

Firma OZE Projekt to eksperci z zakresu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła dla domów, gospodarstw rolnych i biznesu. To zespół sprawdzonych fachowców z zakresu energetyki, elektryki, a także inżynierowie budownictwa i monterzy. Kompleksowa oferta i wsparcie klienta od etapu planowania, do montażu i serwisu to także pewność współpracy z lokalną dla naszej inwestycji ekipą ekspertów, która działa szybko bo jest blisko.

fot. OZE Projekt Group

OZE Projekt dostarcza najefektywniejsze pakiety pomp ciepła i fotowoltaiki dla klientów z Północnej i Centralnej Polski, rozszerzając z każdą realizacją zestaw usług i klientów. Jako członkowie Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV oraz Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, specjaliści OZE Projekt zapewniają klientom najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i optymalne rozeznanie potrzeb. Jeśli przeprowadzimy inwestycję z zaufanym partnerem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dystrybucji i montażu pomp ciepła i fotowoltaiki, koszt naszych rachunków za prąd ma szansę spaść nawet o 90%. Zainwestujmy więc w zieloną energię z OZE Projekt już dziś.

fot. OZE Projekt Group

Ze szczegółową ofertą firmy, cenami i kalkulatorami zapoznasz się na stronie www.ozeprojekt.pl

10-409 Olsztyn, ul. Lubelska 32, lok. 300, woj. warmińsko-mazurskie
tel. 89 672 40 30,

Jaki alarm bezprzewodowy do domu, biura wybrać?

Gdy inwestycja jest ukończona

O inwestycji we właściwy system zabezpieczający nieruchomość czy siedzibę firmy przed włamaniem warto pomyśleć jeszcze na etapie projektowym, najpóźniej zaś – podczas realizacji inwestycji, gdy obiekt nie jest jeszcze wykończony. Pozwala to na zaplanowanie rozmieszczenia różnych systemów z zachowaniem ukrytego montażu, przez co nie będą one szpecić domu czy siedziby firmy. Nie oznacza to jednak, że w przypadku, gdy budowa jest ukończona, nie ma możliwości estetycznego zainstalowania systemu alarmowego. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji są systemy bezprzewodowe, które pozwalają zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Zanim podejmiemy decyzję o tym, jaki alarm bezprzewodowy do domu czy zakładu pracy wybrać, warto zorientować się, jak one działają.

Krokiem milowym w rozwoju bezprzewodowych systemów alarmowych było wprowadzenie dwukierunkowej łączności między urządzeniami. W tak zaprojektowanych systemach, niewrażliwych na sporadycznie pojawiające się zakłócenia, każda informacja może być przekazywana aż do skutku dzięki systemowi potwierdzeń. Proponowane przez ASD centrale alarmowe Jablotron, Elmes Electronic i SATEL ABAX  znajdują zastosowanie zarówno w zabezpieczaniu domów i mieszkań, jak również biur i innych przestrzeni.

Jaki alarm bezprzewodowy do domu wybrać?

Jedną z ciekawszych propozycji firmy ASD są bezprzewodowe systemy antywłamaniowe SATEL MICRA. Moduły MICRA powstały z myślą o niewielkich obiektach, takich jak domki letniskowe, garaże, małe warsztaty, kioski. Ich zwarta budowa zapewnia też mobilność instalacji, dlatego często wykorzystywane są one do tymczasowego zabezpieczenia różnych obiektów, np. placów budowy. W skład systemu wchodzą m.in. bezprzewodowe czujki ruchu oraz czujki magnetyczne, które gwarantują doskonałą ochronę przez włamaniem. Mogą one ponadto współpracować z czujkami dymu lub zalania. Ich atutem jest ponadto prosta i intuicyjna obsługa, która odbywa się za pomocą pilotów, bezprzewodowego manipulatora lub telefonu komórkowego.

fot. ASD Systemy Zabezpieczeń

Osoby, które zastanawiają się jaki alarm bezprzewodowy do domu wybrać często decydują się na sprawdzone rozwiązania firmy Elmes Electronic, która jest renomowanym producentem radiowych urządzeń do zdalnego sterowania, kontroli dostępu, powiadamiania o alarmie, monitoringu. Zapewniają one bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki temu, że są to systemy zbudowane w oparciu o zmienny lub stały kod oparty na systemie Keeloq® amerykańskiej firmy Microchip Technology Inc. Zasada działania jest następująca: po każdej transmisji następuje zmiana kodu w pilocie. Odbiornik, który zna algorytm zmian kodu, dekoduje bieżącą, poprawną transmisję i ustawia się na kolejną. Dzięki temu nie będzie reagował na poprzednie transmisje, przez co osoba, która z zewnątrz przechwytuje transmisję, nie jest w stanie rozbroić systemu.

fot. ASD Systemy Zabezpieczeń

Elmes Electronic jest ponadto producentem bezprzewodowych detektorów ruchu (bezprzewodowe czujki PIR) oraz bezprzewodowych kontaktronów. Oferowane przez tę firmę urządzenia mogą służyć do zdalnego blokowania czujek i stref w systemach alarmowych, do załączania zwłok czasowych. Sprawdzą się także jako bezprzewodowy przycisk antynapadowy, do układów zwalniających zamki bram czy drzwi, a także do załączania układów sterujących silnikami, oświetleniem i in.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.asd.pl

91-849 Łódź, ul. Zagajnikowa 39 , woj. łódzkie
tel. 426564305, 601222279 ,

Płyty termPIR AL Gór-Stal

Przyjazne zadaszenie

Płyty PIR Gór-Stal to sposób na pokrycie dachów skośnych i płaskich – w tym również zadaszenia na tarasach. Można je też z powodzeniem stosować do docieplania elewacji w postaci ścian dwu- czy nawet trójwarstwowych. Nie tylko dogrzeją zimą i ochłodzą latem piwnicę oraz wzmocnią fundamenty, ale doskonale wkomponują się również w warstwę ścian działowych, podłóg czy podwieszanych sufitów. To rozwiązanie można stosować w lokalach użytkowych i przestrzeni prywatnych domów. Sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych, kameralnych obiektach, ale również przestronnych halach przemysłowych, nawet takich, które ze względu na swoje funkcje wymagają szczególnego dogrzania. Ich szerokie zastosowanie wynika z budowy. Wizualnie prostej i lekkiej, jednak kryjącej wiele warstw gwarantujących szeroką funkcjonalność i ochronę przed różnego typu zagrożeniami. Płyty termPIR AL wypełnia trwała, sztywna pianka PIR (poliuretanowa) służąca termoizolacji. Warstwa zewnętrzna, bezpośrednio widoczna, to lekka, choć obustronna gazoszczelna okładzina złożona z aluminium, polietylenu oraz papieru.

Różnorodność okładzin dedykowana jest do danego zastosowania. Na przykład płyta termPIR AL zalecana jest do ocieplenia dachów skośnych, poddaszy, strychów, stropodachów i tarasów, ocieplenia ścian, stropów, piwnic oraz fundamentów i podłóg. Z kolei płyta termPIR ETX w okładzinie gazoprzepuszczalnej z welonu szklanego dedykowana jest do ścian zewnętrznych jako składowa sytemu ETICS. Płyty PIR Gór-Stal to rozwiązanie dla każdego z nas.

fot. GÓR-STAL

Gdy są płyty termPIR – cena nie gra roli

Co jest szczególnym walorem płyty termPIR? Cena! To jednorazowy koszt na lata. Izolacja wykonana z płyt PIR Gór-Stal wraz z pozostałymi komponentami danego sytemu tworzy integralną całość i w takiej formie mogą pozostać nienaruszone przez wiele lat, niezależnie od czynników atmosferycznych i innych niekorzystnych wpływów środowiska zewnętrznego. Koszty materiałów nie grają roli dlatego, że są konkurencyjne, szczególnie zważywszy na wysoką jakość i gwarancję trwałości. Innymi słowy, oferowane zasoby są warte swojej ceny, która przy tym pozostaje niewygórowana, mimo ogromnego wzrostu cen materiałów budowlanych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Podstawową korzyścią związaną z wprowadzeniem płyty termPIR AL jest szeroka ochrona, jaką gwarantuje. Odpowiednie zastosowanie płyt sprawi, że ogrzeją one nawet najbardziej przestrzenny budynek od strony dachu, ściany, podłogi lub zakamarków, które przyczyniają się do utraty ciepła na powierzchni obiektu w zimie. Właściwe wykonana izolacja dotyczy także sezonu letniego. Płyty zapewniają mierzalne oszczędności w kosztach ogrzewania i chłodzenia oraz wpływają na dostosowanie temperatury panującej we wnętrzach budynków. Atrakcyjność ceny to nie tylko wielofunkcyjność zastosowań. Przekłada się ona także na oszczędności dzięki zwiększaniu wydajności energetycznej budynku. Dodatkowy walor, także przyczyniający się do obniżenia kosztów to szybkie tempo montażu. A to zaledwie początek listy mocnych stron tego rozwiązania.

Płyty skrojone na miarę czasów

Odpowiednia izolacja budynku to najbardziej oczywista funkcja związana z zastosowaniem płyt PIR Gór-Stal. Gwarantują one ochronę od niekorzystnego wpływu substancji chemicznych, co jest szczególnie istotne w przestrzeniach przemysłowych. Wpływy substancji chemicznych mogą wynikać również z lokalizacji obiektu w sąsiedztwie budynków bądź wręcz terenów charakteryzujących się pewnym stopniem skażenia. Płyty mogą bardzo skutecznie separować budynek lub wybrane przestrzenie przed degradacją związaną z podatnością niektórych materiałów budowlanych na niszczenie (kruszenie, ścieranie) pod wpływem niekorzystnych interakcji chemicznych z otoczeniem. Nie mniej istotna jest ochrona przed rozwojem chorobotwórczych grzybów i bakterii wewnątrz izolowanej przestrzeni. Współczesny świat przynosi wiele nowych zagrożeń chorobotwórczych, na które ochronne warstwy płyt również mogą skutecznie odpowiadać. Bezpieczeństwo mieszkańców bądź pracowników jest bezcenne, także stosunkowo niewielki koszt związany z zabezpieczeniem wybranej warstwy budynku, jakie gwarantują płyty termPIR AL, to bardzo dobra inwestycja.

fot. GÓR-STAL

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła także w pomieszczeniach inwentarskich. Sposobem ograniczenia kosztów jest stworzenie budynków o ​wysokiej energooszczędności. Można to osiągnąć stosując płyty termoizolacyjne termPIR.​ Szczególne warunki, jakie panują w przemyśle AGRO sprawiają, że użycie tradycyjnej izolacji może okazać się nieskuteczne. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się materiały o najwyższych parametrach termoizolacyjnych, mogące przez długie lata służyć bezawaryjnie, a ich najważniejsze parametry użytkowania nie ulegają zmianie. Dla każdego inwestora ważna jest trwałość pozwalająca na uniknięcie uciążliwych konserwacji, częstych remontów oraz napraw.

Jest to możliwe dzięki wyizolowaniu przestrzeni przy pomocy płyt PIR Gór-Stal. Ich pozornie delikatna powłoka jest w rzeczywistości prawie niemożliwa do sforsowania przez myszy, szczury czy inne szkodniki. Wszystkie obiekty są chronione także przed wilgotnością, warstwami gradu, śniegu i innych obciążeń związanych z temperaturą na zewnątrz oraz naturalnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Płyty, posiadają doskonałą odporność mechaniczną oraz chemiczną. Bez problemu możemy czyścić je za pomocą myjek ciśnieniowych. Jest to bardzo ważny parametr, który pomaga utrzymać czystość, szczególnie tam, gdzie w grę wchodzi hodowla zwierząt. Warunki, jakie panują w budynkach inwentarskich, są wymagające. Dlatego, w odróżnieniu od pozostałych izolatorów dostępnych na polskim rynku, płyty termPIR zapewniają całkowitą odporność na wszelkie lotne związki organiczne np. amoniak, grzyby oraz pleśnie, a także na zakładanie gniazd i nor przez owady, gryzonie oraz ptaki. Nasiąkliwość płyty pozostaje na poziomie poniżej 2%, co oznacza, że płyta jest praktycznie wodoodporna. Precyzyjnie ukształtowane połączenia płyt oraz odpowiednio wyprofilowane krawędzie zwiększają izolacyjność cieplną. Dzięki temu płyty spełniają najwyższe wymagania dotyczące szczelności ogniowej, szczelności na wody opadowe, infiltrację powietrza i pary wodnej.

Kolejną bardzo ważną zaletą płyt termPIR jest brak utraty parametrów izolacyjnych oraz bardzo długa trwałość materiału. Lekkość oraz sztywność płyty zapewniają łatwy i szybki montaż. Płyty termPIR można stosować w obiektach rolniczych, np. chlewniach, oborach, kurnikach, wszędzie tam, gdzie zwykła izolacja może nie wystarczyć.

fot. GÓR-STAL

Czy płyty termPIR AL mogłyby oferować coś jeszcze? Nie tylko zabezpieczają przed negatywnymi wpływami środowiska w korzystnej cenie. Same w sobie gwarantują bezpieczną termoizolację bez dodatkowych zanieczyszczeń. To rozwiązanie ekologiczne, zgodne z normami Unii Europejskiej także w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zużycie materiałów jest stosunkowo niewielkie, a ich trwałość przyczynia się do oszczędności cennych zasobów. Nie stwarzają także dodatkowych zagrożeń dla otoczenia w postaci niekorzystnych emisji lub wytrącania się substancji szkodliwych dla ludzi lub zwierząt. Oprócz zachowania najwyższych uniwersalnych standardów, produkt odpowiada również na indywidualne potrzeby użytkowników.

W ofercie znaleźć można płyty w różnych okładzinach i rozmiarach, oraz o różnorodnym ciężarze i nacisku, które można dostosować do konkretnego obiektu i typu usługi. Nasze płyty przewidują, co się może jeszcze wydarzyć. W efekcie użytkownicy otrzymują estetyczne i funkcjonalne płyty termPIR w cenie na miarę oczekiwań i potrzeb.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.gor-stal.pl

38-300 Gorlice, ul. Przemysłowa 11, woj. małopolskie
tel. +48 18 353 98 00,

Budowa hal namiotowych na miarę potrzeb

Zalety rozwiązań modułowych

Trwale połączona z gruntem hala nie może być przenoszona ani modyfikowana bez ponownego ponoszenia nakładów – czasu i kosztów. Tymczasem wszystkie elementy hal modułowych można nie tylko swobodnie rozbudowywać o kolejne segmenty, ale też bezproblemowo relokować. Firma ZM Progress oferuje bowiem system bezfundamentowy. Zamiast fundamentów stosuje się specjalne, wytrzymałe kotwy. Konstrukcje stalowe, wykonane z wysokogatunkowej ocynkowanej stali, kryte są plandeką PCV o gramaturze 900gr/m2 odporną na zmiany pogody, jej żywotność to 20 lat. Plandeki z powodzeniem przenoszą ogromne obciążenia śniegowe i wiatrowe. Te wszystkie rozwiązania, o których mowa, gwarantują brak kosztów związanych z utrzymaniem czy remontami.

fot. PROGRESS

 

Hale namiotowe zyskują na popularności

W tej technologii możliwa jest nawet budowa hal przemysłowych, przeznaczonych do tymczasowej produkcji. Zainteresowane są nimi firmy komunalne. Z technologii ZM Progress korzystają przyszłe sortownie śmieci, myjnie samochodowe, magazyny oraz złomowiska. Pod halą może się odbywać chociażby rozbiórka pojazdów.

fot. PROGRESS

Hale rolnicze – zadanie stworzone dla konstrukcji namiotowych

Bezfundamentowe hale największym zainteresowaniem cieszą się w rolnictwie. Rolnicy cenią sobie szybkie rozwiązania, które jednocześnie cechują się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Siano, a tym bardziej drogie maszyny, nawozy i bezcenne płody rolne wymagają solidnej, sprawdzonej i niezawodnej ochrony. Wartością dodaną jest fakt, że hale można wznieść błyskawicznie na przykład w miejscu składowania słomy na polu. Żaden wzniesiony tradycyjną metodą budynek gospodarczy nie ma tak wszechstronnych możliwości konfiguracji. Dlatego też ich wersje bezfundamentowe od ZM Progress bardzo dobrze sprawdzają się także jako obiekt hodowlany w gospodarstwie. Hodowla drobiu – kaczek, gęsi, kur, ale i chów bydła oraz trzody chlewnej są w nich możliwe. Dobrostan zwierząt nie jest w żaden sposób zagrożony. Wręcz przeciwnie, tego typu hala rolnicza może zostać docieplona pianą równie szybko, co rozbudowana i tym samym w pełni przystosowana do potrzeb inwentarza żywego. W obiekcie można zastosować rolety oraz drzwi przesuwne, zwijane lub tradycyjne wahadłowe. Zapewnienie właściwej temperatury, cyrkulacji powietrza i oświetlenia nie stanowi problemu. Należy jeszcze raz podkreślić, że są to w pełni obiekty całoroczne, zgodne z normami ISO 9001:2008.

fot. PROGRESS

Hale na Bale to marka gwarantująca kompleksową obsługę

Oferta obejmuje zarówno projekty konstrukcji stalowych, jaki i zgrzewanie plandeki, która jest projektowana, wycinana i zgrzewana we własnym centrum plandekarskim. Każdy etap produkcji poddawany jest restrykcyjnej kontroli. Wszystkie komponenty posiadają wymagane prawem certyfikaty. Za tym idzie wspomniane już jakość, bezpieczeństwo i wytrzymałość. Oczywiście bez względu na wymiary wzniesionego czy rozbudowywanego obiektu. Wachlarz możliwych opcji jest tu praktycznie nieograniczony. Budowa hal przemysłowych, hal rolniczych o szerokości 8, 9, 10, 12, 15 i 18 m podobnie jak ich długość – 20 i 30 m, to standard. Inwestor może spokojnie zażyczyć sobie czegoś innego i czegoś więcej. To właśnie sedno modułowej konstrukcji, o której pisano na początku tego artykułu.

Więcej na www.halenabale.pl

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,

Budynki modułowe – producent z doświadczeniem

Producenci budynków modułowych są dziś w stanie zaoferować swoim klientom rozwiązania na tyle atrakcyjne, że często są one pod wieloma względami korzystniejszą alternatywą dla tradycyjnych budynków. Między innymi z tego powodu na budownictwo modułowe swoją uwagę kierują samorządy, które widzą w nim ogromny potencjał jeśli chodzi o możliwość wznoszenia obiektów wielkokubaturowych – szkół, przedszkoli, żłobków, akademików, hoteli, szpitali czy przychodni. Nie bez wpływu na rosnącą popularność budownictwa modułowego pozostaje również fakt, że nowoczesne obiekty tego typu niczym wizualnie nie różnią się od budynków tradycyjnych i dają ogromne możliwości w zakresie aranżacji wnętrz.

fot. GEA PROFESSIONAL

Budynki modułowe – cena to tylko jeden z argumentów

Choć cena budynków modułowych jest jednym z istotniejszych argumentów, które przekonują do nich potencjalnych inwestorów, to warto pamiętać, że niski koszt realizacji inwestycji to zaledwie początek zalet.

– Wykonywane przez nas moduły żelbetowe mają monolityczną konstrukcję, która umożliwia transport oraz wielokrotny montaż i demontaż całych obiektów – w tym również wielkokubaturowych, jak np. hotele czy szkoły – mówi Andrzej Głuchowski, właściciel firmy Gea Professional. – Mobilność daje możliwość przeniesienia obiektu w inną lokalizację, eliminując konieczność ponownego inwestowania w budowę od podstaw – dodaje.

Ważnym aspektem, mającym wpływ na cenę budynku modułowego są też korzyści podatkowe. W świetle obowiązujących przepisów podatkowych obiekt modułowy nosi znamiona urządzenia specjalistycznego – a nie budynku. W praktyce może to skutkować możliwością 10-letniego okresu amortyzacji (w przeciwieństwie do 40-letniego okresu przewidzianego dla obiektów budowlanych). W niektórych przypadkach instalacja nie wymaga nawet pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia budowlanego, co dodatkowo usprawnia całą ścieżkę inwestycji.

Atutem jest też błyskawiczny czas budowy takich obiektów, wielokrotnie krótszy niż wznoszeniu tradycyjnych budynków. Oferowane przez producenta budynki modułowe mogą liczyć nawet cztery kondygnacje z dachem płaskim, który można wykorzystać np. jako powierzchnię rekreacyjną (dach zielony) lub techniczną.

– Kwestią, którą warto też uwzględnić zastanawiając się nad inwestycją w budynek modułowy, jest ponadto ekologia, będąca dziś tematem niezmiernie ważnym. Jako producent budynków modułowych mamy pełną kontrolę nad całym cyklem produkcyjnym, w którym nie ma konieczności realizacji skomplikowanych procesów budowlanych. Do tego dochodzą doskonałe parametry izolacyjności cieplnej, dzięki czemu obiekty są bardzo tanie w utrzymaniu – mówi Andrzej Głuchowski.

fot. GEA PROFESSIONAL

Budynki modułowe od producenta

W ofercie firmy Gea Professional znajduje się kompleksowa realizacja budynków modułowych, która obejmuje nie tylko samą budowę, ale również wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej do uzyskania pozwolenia (o ile jest ono w danej sytuacji wymagane). Zatrudnieni w firmie eksperci – projektanci z branży konstrukcyjnej, sanitarnej i elektrycznej oraz rzeczoznawcy p.poż i sanitarni mogą pochwalić się zarówno niezbędnymi uprawnieniami, jak również ogromnym doświadczeniem, które pozwala sprostać nawet najbardziej nietypowym wymaganiom klientów. Użytkownikom budynków daje to z kolei gwarancję, że są one w 100% bezpieczne i spełniają wszystkie wymogi budowlane.

Jako producent budynków modułowych Gea Professional oferuje wykonawstwo obiektów na bazie konstrukcji stalowej i żelbetowej. Zwłaszcza ostatnie cieszą się coraz większą popularnością, którą zawdzięczają zarówno korzystnej cenie, jak i ogromnej trwałości, szacowanej na minimum 100 lat. Firma wykonuje w tej technologii m.in. szkoły, przedszkola, żłobki, hotele, akademiki, szpitale, przychodnie, apteki, domy mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne, biura czy sklepy.

Budynki modułowe nie różnią się z zewnątrz ani od wewnątrz od tradycyjnych obiektów. Tym, co je różni, jest natomiast cena oraz zdecydowanie krótszy czas realizacji inwestycji, która w większości odbywa się w fabryce, gdzie poszczególne elementy są prefabrykowane z dużą dokładnością na zaawansowanych technologicznie maszynach.

Wyposażone są w zależności od przeznaczenia; również rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń planuje się w uwzględnieniem potrzeb inwestora.

– Na przykład budynki modułowe, w których mają mieścić się szkoły, przedszkola spełniają wszystkie standardy zgodne z wymogami sanepidu i przepisami przeciwpożarowymi. Mają sale lekcyjne, węzły sanitarne, szatnie, zaplecze kuchenne, szerokie korytarze itd. Klienci mają też duże możliwość z zakresie indywidualnego wykończenia wnętrz – mówi Andrzej Głuchowski.

fot. GEA PROFESSIONAL

Modułowość to słowo klucz, które w naszej epoce stanie się być może jednym z najważniejszych dla zrozumienia kierunku, w jakim podąża współczesne budownictwo. Szybkość realizacji inwestycji, możliwość przeniesienia obiektu z miejsca na miejsce, atrakcyjna cena, ekologiczność, niskie koszty eksploatacji… jako producent budynków modułowych Gea Professional oferuje swoim klientom bezkompromisową jakość oraz pewność, że obiekt spełni wszystkie ich oczekiwania.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.modulowe.eu

21-421 Tuchowicz, Celiny Włościańskie 69B , woj. lubelskie
tel. 25 741 05 39, 504 002 149,

Impregnat hydrofobowy do betonu, cegły, kamienia

Głównym obszarem działania firmy EKSIL jest dostarczanie środków do ochrony i pielęgnacji powierzchni z betonu, cegły, kamienia naturalnego oraz innych materiałów mineralnych. EKSIL produkuje cieszące się ogromną popularnością impregnaty hydrofobowe do cegły oraz innych powierzchni, jak też impregnaty klasyczne, preparaty gruntujące oraz czyszczące, a od niedawana także środki dezynfekujące. Skąd taka popularność środków wytwarzanych przez przedsiębiorstwo z Nowego Sącza? Zdecydowanie warto wspomnieć o nowoczesnym procesie technologicznym, nad którym czuwa wykwalifikowana kadra oraz doświadczeni pracownicy firmy. EKSIL nieustannie się rozwija i poszukuje nowatorskich rozwiązań, efektem czego są produkty takie jak nowoczesny impregnat hydrofobowy do kamienia, do betonu, skuteczne środki czyszczące, a także wiele innych, zgodnych z potrzebami odbiorców i spełniających ich wszelkie oczekiwania. Dodatkowo przedsiębiorstwo współpracuje z krakowskimi ośrodkami naukowo-badawczymi w ulepszaniu i wprowadzaniu innowacji do swojej oferty. Co więcej, firma współpracuje również z wiodącymi w regionie wytwórcami prefabrykatów betonowych. Firmowe laboratorium prowadzi badania na materiałach dostarczanych przez zainteresowanych producentów, poszukując dla nich indywidualnych rozwiązań.

Jakość i bezpieczeństwo

Wszystkie produkty z oferty EKSIL, niezależnie czy mowa o impregnacie hydrofobowym do cegły, środku czyszczącym, czy też preparacie gruntującym, charakteryzuje bardzo wysoka jakość. W połączeniu z korzystną ceną sprawia to, że oferta przedsiębiorstwa zadowala zarówno firmy remontowo-budowlane odpowiedzialne za inwestycje, jak też jest często wybierana przez producentów materiałów budowlanych. Dzięki elastyczności i mobilności działu sprzedaży możliwe jest zakupienie impregnatów hydrofobowych do betonu, środków dezynfekujących oraz innych pozycji z oferty firmy także przez osoby prywatne. Impregnaty hydrofobowe m.in. do kamienia marki EKSIL znajdziemy także w punktach sprzedaży stacjonarnej oraz zamówimy drogą wysyłkową. Przedsiębiorstwo stawia sobie za priorytet dbałość o bezpieczeństwo użytkowników oraz jak najmniejszą negatywną ingerencję w środowisko naturalne, dlatego w większości produktów zminimalizowana została ilość rozpuszczalników oraz biocydów. Firma postawiła na dyspersje wodne, czyli układy związków organicznych, głównie polimerów i kopolimerów rozproszonych w roztworze wodnym. Są one równie skuteczne co rozpuszczalniki, ale znacznie bardziej ekologiczne i dodatkowo nie zostawiają ostrego, drażniącego zapachu. Odpowiednią jakość oraz wpływ wyrobów EKSIL na środowisko potwierdzają nieustanne kontrole prowadzone przez Zakładową Kontrolę Produkcji oraz testy każdej serii wyrobów, dzięki czemu odbiorca może być pewny, że otrzymuje produkt powtarzalny i najwyższej klasy.

fot. Eksil Sp. z o.o.

Impregnat hydrofobowy do betonu oraz innych powierzchni

Wśród szerokiej gamy produktowej firmy EKSIL dużą popularnością cieszą się preparaty hydrofobowe, które stanowią niepowłokową ochronę. Zaleca się stosować je do tynków, gipsu, łupek, kamienia, cegły, kostki brukowej oraz betonu. Warto wymienić m.in. Impregnat Hydrofobowy do Kamienia i Kostki Brukowej EH-14. Występuje w postaci bezbarwnej cieczy o wysokiej zdolności penetracji. Mikrocząstki polimerowe zawarte w rozpuszczalniku tworzą niewidoczną, ale skuteczną barierę ochronną, nie zmieniając koloru podłoża. Utworzona warstwa zapobiega wnikaniu wody, powstawaniu wykwitów solnych, wszelkiego rodzaju grzybów i pleśni, a do tego charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie. EH-14 chroni przed niepożądanym działaniem czynników atmosferycznych.

fot. Eksil Sp. z o.o.

Bardzo dobre opinie uzyskuje także transparentny Impregnat Hydrofobowy Uniwersalny EH-17 przeznaczony do ochrony przed wnikaniem wilgoci. Preparat tworzy niewidoczną barierę ochronną o bardzo długotrwałym i skutecznym działaniu. Stosując EH-17 zapobiegamy dyfuzji kapilarnej, co ograniczy powstawanie pleśni, grzybów, wykwitów solnych. Powłoka z tego produktu pozwoli także zwiększyć mrozoodporność i właściwości izolacyjne danej powierzchni. Ponadto wpływa na zwiększenie walorów estetycznych elewacji, a podłoże pokryte preparatem odporne jest na detergenty. EH-17 zmniejsza powierzchnię absorpcji wody, wiąże kurz, zapobiega zanieczyszczeniu powierzchni, zachowuje właściwości oddychające materiału. Co ważne, preparat nie zmienia porowatości impregnowanej powierzchni oraz koloru. Produkt cechuje doskonała przyczepność do powierzchni mineralnych. EH-17 to impregnat hydrofobowy do betonu, do cegły, gipsu, kamieni naturalnych z piaskowca, wapienia, marmuru, granitu, łupków. 

Ochrona, dekoracja i czyszczenie

Firma oferuje także powłokowe impregnaty, które poprawiają wygląd oraz pogłębiają kolor powierzchni. Warto wymienić np. profesjonalny ochronno-dekoracyjny Impregnat Mokry Kamień EI-11, który wyróżnia charakterystyczny efekt „mokrego kamienia”. Ten wyrób na bazie najwyższej jakości żywicy akrylowej, wzmacnia i wygładza strukturę oraz zmniejsza jej porowatość, co powoduje zwiększenie odporności na negatywne działanie wody, zabrudzenia oraz warunki atmosferyczne. Stosowanie EI-11 zapobiega powstawaniu wykwitów solnych oraz nalotów pochodzenia organicznego. Zalecany jest do powierzchni z kamienia naturalnego, łupków, betonowych imitacji kamienia, betonu, cegły, gipsu oraz kostki brukowej.

fot. Eksil Sp. z o.o.

Częstym wyborem kupujących są także preparaty czyszczące, takie jak: Preparat do Czyszczenia Fasad, Elewacji i Kostki Brukowej EC-87 oraz Preparat do Czyszczenia Wykwitów i Zacieków EC-22. EC-87 jest silnie działającym środkiem, zawierającym związki powierzchniowo czynne, które reagują z zanieczyszczeniami, wiążą je i skutecznie usuwają z podłoża. Ten specjalny preparat do mycia sprawdzi się na powierzchniach wykonanych z barwionej betonowej kostki brukowej, bruku klinkierowego oraz granitu. Z kolei EC-22 to silnie działający preparat do gruntownego mycia kostki brukowej, betonu, grafitu oraz kamieni naturalnych, który usuwa stare i uporczywe zabrudzenia, wykwity wapienne oraz pozostałości z zapraw. Oba specjalistyczne produkty można stosować zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych.

Tegoroczna nowość – preparaty dezynfekujące

Poza impregnatami hydrofobowymi do betonu, impregnatami hydrofobowymi do cegły i do kamienia oraz szeregiem środków czyszczących, w ofercie firmy znajdziemy obecnie szczególnie poszukiwane środki dezynfekcyjne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, firma Eksil włączyła w tym roku do swojej oferty dwa alkoholowe środki do dezynfekcji: EC-84 z atestem PZH, który jest przeznaczony do rąk i powierzchni oraz EC-86 do dezynfekcji powierzchni codziennego użytku, w gospodarstwach domowych, przestrzeniach biurowych, handlowych, magazynowych i przemysłowych.

fot. Eksil Sp. z o.o.

W 2020 roku klienci firmy oczekiwać mogą odświeżonej i udoskonalonej gamy produktów EKSIL w nowej szacie graficznej. Niebawem firma wprowadzi również do oferty impregnat hydrooleofobowy, zapewniający ochronę betonu przed wodą i olejami oraz środek usuwający plamy olejowe z kostki brukowej.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.eksil.pl

33-300 Nowy Sącz, ul. Węgierska 188, woj. małopolskie
tel. 662 017 092,

Producent fontann ogrodowych

Historia fontanny

Pierwsze fontanny miały przede wszystkim znaczenie użytkowe, dostarczały czystej wody pitnej mieszkańcom miast. Zbiorniki wody były dekoracyjnie ukształtowane i pokryte zdobieniami. Po raz pierwszy pojawiły się w architekturze starożytnej Grecji i były końcowymi punktami akweduktów. Konstrukcje te istniały m.in. w Atenach, Koryncie i innych greckich polis. Najstarsze z nich wzniesiono już w VI wieku p.n.e. W Atenach najwspanialszą fontannę wzniósł tyran Pizystrat – twórca Partenonu na Akropolu Ateńskim. Fontanna Enneacrounos, która znajdowała się przy agorze, miała dziewięć ujść wody i ozdobny basen. W większości greckich fontann woda spływała swobodnie, choć niektóre miały wodotryski z wodą wypływającą pod ciśnieniem. Miastem fontann był również starożytny Rzym.

We współczesnej architekturze zmieniła się rola fontanny, której funkcja użytkowa w znacznej mierze ustąpiła miejsca walorom estetycznym. Dlatego, oprócz bogactwa dostępnych obecnie na rynku wzorów, fontanny często mają wbudowane automatyczne urządzenia do iluminacji czy regulacji strumienia wody. Takie obiekty powstały w XXI wieku w wielu polskich miastach, przykładem może być Wrocławska Fontanna Multimedialna czy Multimedialny Park Fontann w Warszawie. Dzięki temu, że producenci fontann ogrodowych oferują nieprzebraną gamę rozwiązań projektowanych w różnych stylach, dziś coraz częściej na fontannę decydują się właściciele obiektów takich jak restauracje, hotele, domy weselne. Często też na fontannę w ogrodzie montują prywatni inwestorzy, doceniając zarówno walory estetyczne, jak i przyjemny chłód roztaczający się wokół w najbardziej upalne dni, wyższą wilgotność powietrza i kojący szum wody. Równie ważny jest też nieprzeciętny design, które cieszy nie tylko duszę, ale i wzrok.

Rozbudowaną gamę propozycji znajdziemy w ofercie sklepu ogrodowymarket.pl. Jako producent fontann ogrodowych z doświadczeniem, przedsiębiorstwo Ozdoby betonowe 21 Gałązka Łukasz indywidualnie opracowało receptury ręcznej produkcji. Dzięki temu, że fontanny są barwione w masie (a nie malowane) posłużą przez długi czas, nie tracąc na estetyce.

fot. Ozdoby Betonowe 21

Fontanny – dlaczego warto je mieć?

Fontanna to dziś nie tylko dzieło sztuki użytkowej. To doskonałe narzędzie służące utrzymywaniu właściwego klimatu i mikroklimatu w mniejszych i większych ogrodach. To wyjątkowo trafiona propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą stworzyć dla swoich potrzeb specyficzną, wręcz odrealnioną przestrzeń. Przestrzeń opowiadającą określoną historię. Jako producent fontann ogrodowych wysokiej klasy, ogrodowymarekt.pl jest w stanie zadbać o indywidualne potrzeby: hoteli, ośrodków SPA, restauracji czy domów weselnych. W ofercie znajdziemy fontanny ogrodowe z basenem lub bez basenu, a także z oczkiem fontannowym. Dostępne są również figury przelewające wodę oraz pompy, dzięki czemu każdy inwestor bez problemu stworzy własny, wyjątkowy zestaw.

– Dzięki obiegowi zamkniętemu fontanny pozwalają na rozsądne gospodarowanie wodą i stworzenie w ogrodzie mikroklimatu przyjaznego roślinom, małym zwierzętom i oczywiście ludziom. To właśnie fontanna, obok przyjaznego szumu wody, przynosi wytchnienie w letnie dni – mówi Gałązka Łukasz.

fot. Ozdoby Betonowe 21

Producent fontann ogrodowych, który daje więcej

Mechanizm funkcjonowania fontanny ogrodowej jest prosty i opiera się na odpowiednim wykorzystaniu ciśnienia wody. Całość można podzielić na dwie części: basen pełniący rolę zbiornika wodnego, a także specjalną pompę oraz dysze, które napędzają działanie całego mechanizmu. Woda spływająca z głównego zbiornika jest przepompowywana, a następnie wyrzucana przez specjalnie przygotowane dysze. Instalacja jest obiegiem zamkniętym, przez co woda powinna być poddawana procesowi filtracji, aby zapobiec powstaniu ewentualnych zanieczyszczeń. Fontanna może być pozbawiona basenu i wtedy będzie mieć postać figury przelewającej wodę.

Jako producent fontann ogrodowych, firma Ozdoby betonowe 21 Gałązka Łukasz to wieloletnie doświadczenie w produkcji galanterii betonowej najwyższej próby. Nie ma tu mowy o hołdowaniu utartym schematom, tak jak nie ma rzeczy niemożliwych. Fontanny ogrodowe i inne wyroby betonowe można nabyć w sklepie internetowym. Na swoje fontanny ogrodowe producent udziela aż 5 lat gwarancji, co na polskim rynku jest fenomenem.

Właściciel firmy zajmuje się również hodowlą ryb słodkowodnych i ozdobnych, które mogą stać się dodatkową atrakcją niejednego oczka wodnego.

Więcej na www.ogrodowymarket.pl

29-145 Secemin, ul. Kościelna 20A, woj. świętokrzyskie
tel. 698 653 192,