Lokalne wsparcie firm z sektora obróbki drewna

Podsumowanie targów DremaSilesia 2017

W dniach 12-14 maja 2017r., na terenie Expo Silesia w Sosnowcu, odbyła się jedenasta edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia. Przez trzy dni trwały prezentacje i rozmowy przedstawicieli firm, którzy w swojej ofercie posiadają maszyny i narzędzia do obróbki drewna, procesy pomocnicze, komponenty do produkcji mebli, kleje i chemikalia dla przemysłu drzewnego i meblarskiego a także wyroby z drewna. Mogli oni pochwalić się najnowszymi technologiami i przedstawić szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań, które stosowane są obecnie w branży drzewnej i meblarskiej.

Na największych regionalnych targach dedykowanych dla przedstawicieli przemysłu drzewnego, stolarskiego i meblarskiego DREMASILESIA wystawcy zaprezentowali maszyny i narzędzia do obróbki drewna, m.in.  pilarki tarczowe, wyrówniarki, grubiarki, wiertarki, tokarki, okleiniarki, a także centra obróbcze. Ponadto, uzupełnienie ekspozycji maszyn stanowiły narzędzia do obróbki drewna, urządzenia transportowe, maszyny do produkcji pelletu oraz specjalistyczne oprogramowanie. Wśród wystawców nie zabrakło przedsiębiorstw oferujących wyroby z drewna, podłogi czy paliwo z biomasy – pellet.

Siła regionu
- W tym roku targi DremaSilesia odwiedziło 1200 profesjonalistów z terenu całej Polski oraz z zagranicy. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertą 64 wystawców, którzy na powierzchni 1200 m2 zaprezentowali maszyny i narzędzia dla przemysłu drzewnego, meblarskiego a przede wszystkim, dla małych zakładów stolarskich. Na targach pokazały się także firmy oferujące materiały drzewne i podłogi. Mottem przewodnim tegorocznych targów były technologie i urządzenia do pozyskania energii z drewna. Najlepszym jednak podsumowaniem tegorocznej edycji targów były pozytywne opinie naszych wystawców i gości, które dopingują nas do pracy, by przyszłoroczna edycja targów DremaSilesia jeszcze lepiej spełniła oczekiwania naszych partnerów. Zatem zapraszam i do zobaczenia w kwietniu 2018 roku w Sosnowcu! – tak tegoroczne wydarzenie podsumowuje Andrzej Półrolniczak, Dyrektor Projektu.

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA, pomimo swojego lokalnego charakteru, przyciągnęły na Śląsk gości nie tylko z województw ościennych, lecz także okazały się atrakcyjnym miejscem spotkań biznesowych dla profesjonalistów spoza Polski. Dla wystawców była to wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swój potencjał i nawiązać kontakt z rodzimymi i zagranicznymi kontrahentami.

Nie tylko ekspozycja
Tegorocznej edycji targów towarzyszyły dodatkowe wydarzenia: konferencja „Energia z drewna” oraz przestrzeń specjalna: Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej z pokazami, panelem dyskusyjnym i punktem konsultacyjnym.

Dwudniowe wystąpienia w ramach „Energii z drewna” odbyły się 12 i 13 maja 2017r., a ich organizatorami zostały Polska Izba Biomasy, redakcja czasopisma „Magazyn BIOMASA” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Celem przedsięwzięcia było promowanie innowacyjnych metod grzewczych z wykorzystaniem pelletu, problematyka zagospodarowania odpadów drzewnych, prezentacja możliwości finansowych dla inwestorów, jak również ochrona środowiska i walka ze smogeim. Wśród prelegentów wymienić można: Jolanta Kamińska (Magazyn BIOMASA), Dominik Jabłoński (portal Drewno.pl), dr inż. Rafał Rajczyk (Instytut Zaawansowanych Technologii Energetycznych, Politechnika Częstochowska), Mirosław Płowiec (Seven PM), Adam Sarnaszek i Paweł Biernacki (Polska Izba Biomasy), Agnieszka Kędziora-Urbanowicz (BIOCONTROL Sp. z o.o.) oraz Maria Chech (TARTAK OLCZYK).

Z kolei portal Drewno.pl wraz ze Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy przygotowali Strefę Warsztatów i Edukacji Zawodowej, działającą przez wszystkie dni trwania targów DREMASILESIA – od piątku do niedzieli, 12-14 maja 2017. Wydarzenie promowało kształcenie w zawodach związanych z przemysłem drzewnym. Na przestrzeni zajmującej ponad 200 m2, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz uczniowie Technikum Przemysłu Drzewnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu na żywo wykonywali meble z palet, prezentując jednocześnie swój stolarski kunszt. Ponadto, w ramach Strefy odbyły się warsztaty parkieciarskie i stolarskie wraz z praktycznymi pokazami najnowszych technologii, produktów i rozwiązań w parkieciarstwie, wykłady oraz panel dyskusyjny osób reprezentujących branżę („Dlaczego warto wybrać zawód parkieciarza”, „Trwałość posadzki z drewna”, „Podłogi bambusowe fakty i mity”), można było skorzystać z konsultacji w kwestiach dotacji unijnych, jak również spróbować swoich sił na profesjonalnym symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder, zapoznać się z ofertą szkoleń dla sektora drzewnego czy zaopatrzyć się w najnowszą literaturę branżową.

Innowacyjne smaczki
DREMASILESIA 2017 obfitowała w innowacyjne rozwiązania, na uczestników targów czekało kilka ciekawostek. Firma NESTRO została prekursorem nowatorskich rozwiązań technologii AR w branży drzewno-meblarskiej! Specjalnie przygotowana aplikacja NESTRO dostępna i pobierana na telefon lub tablet w systemie Android, umożliwiała (z wykorzystaniem gotowych prospektów firmy) obserwację przy użyciu AR, lewitujących podczas pracy urządzeń. Ponadto, w oparciu o grafikę trójwymiarową 3D i okulary VR można było stać się uczestnikiem wykreowanego świata wirtualnego, który miał za zadanie przenieść użytkownika do urządzeń firmy Nestro – wentylatorów, wygarniaczy silosowych, ślimaków transportowych i ogromnego wielomodułowego filtra podciśnieniowego.

Dodatkowo, dzięki współpracy z platformą internetową superexpo.com, zarówno wystawcy, jak i zwiedzający targów DREMASILESIA mogą odbyć wirtualny spacer i z pomocą nowych technologii przenieść się do pawilonu wystawienniczego Expo Silesia! Ponadto zaprezentowana została aplikacja mobilna oparta na kodach QR, których zeskanowanie przenosi użytkownika do internetowego profilu Wystawcy, zawierającego dane kontaktowe, ofertę, a także opisy i fotografie produktów.

DremaSilesia 2018
Liczymy, że spotkamy się w jeszcze większym gronie za rok – kolejna edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia odbędzie się w kwietniu 2018.
Tymczasem już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej integracji branży drzewnej i meblarskiej – targi DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Data publikacji: 2017-06-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Podobne wydarzenia


Targi Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna DremaSilesia w dniach 6-8 kwietnia 2018 ponownie zagoszczą w Expo Silesia w Sosnowcu i zapewnią przedstawicielom sektora obróbki drewna możliwość prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych i produktowych, stosowanych w przemyśle drzewnym i meblarskim.

Już we wrześniu tego roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się największe w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowe spotkanie przedstawicieli branży obróbki drewna – targi DREMA.

Już w dniach 12-14 maja 2017 r, na terenie Expo Silesia w Sosnowcu, odbędzie się jedenasta edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia.

W dniach 13-16 września odbyło się w Poznaniu największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie ekspertów związanych z obróbką drewna – Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016. Czterodniowe wydarzenie, skupiające profesjonalistów działających w branży drzewnej i meblarskiej, przyciągnęło do Poznania rzesze zwiedzających, zainteresowanych przyszłą modernizacją parku maszynowego oraz inwestowaniem w najwyższej klasy technologie i materiały.

13 września br. rozpoczęło się w Poznaniu największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie profesjonalistów z branży drzewno-meblarskiej – targi DREMA.

Z roku na rok polskie firmy, działające w branży drzewno-meblarskiej coraz bardziej doceniają znaczenie innowacyjności dla kształtowania swojej pozycji konkurencyjnej, tak na rodzimym, jak i zagranicznym rynku. Mimo niepewnych czasów, lecz sprzyjającej koniunkturze w sektorze przemysłu drzewnego i meblarskiego, polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z nowinek technologicznych i inwestują w budowę zaawansowanego zaplecza naukowo-technicznego, pozwalającego im na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, a co za tym idzie – rozwijanie i doskonalenie oferowanych towarów i usług.

Sukcesem zakończyły się Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia, które trwały od 23 do 25 kwietnia 2016 w Expo Silesia w Sosnowcu. Przez trzy dni, w ramach śląskich spotkań z branżą drzewną i meblarską, swoje ekspozycje zaprezentowało 59 wystawców z Polski i zagranicy, a zwiedziło ją ponad 1400 profesjonalistów.

W dobie zaawansowanego rozwoju technologicznego oraz szerokiego wachlarza innowacyjnych rozwiązań, wiele firm z sektora drzewno-meblarskiego musi nadążać za zmianami wynikającymi ze specyfiki branży i dostosować się do panujących trendów oraz oczekiwań, zarówno partnerów biznesowych, jak i konsumentów. Przedsiębiorstwa, świadome konkurencji panującej na rynku, chcąc sprawnie funkcjonować w branży i cieszyć się zainteresowaniem klientów, muszą inwestować w ulepszanie parku maszynowego, a co za tym idzie – rozszerzanie oferty produktowej, szukać inspiracji i oszczędności, nie tracąc jednocześnie na jakości usług.


Słowa kluczowe: targi, dremasilesia, wydarzenie targowe