Stelmet S.A.Adres firmy:
65-127 Zielona Góra,
ul. Gorzowska 20,
woj. lubuskie
Zobacz na mapie


Kontakt:
tel. 683293800
Email: stelmet@stelmet.com
WWW: www.epellety.pl

Stelmet S.A.

O firmie


Stelmet działa w branży drewnianej architektury ogrodowej. Firma produkuje i dystrybuuje wyroby z drewna sosnowego i świerkowego, są to między innymi: płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany czy domki narzędziowe. Produkty te przeznaczone są do przestrzeni o charakterze rekreacyjnym. Grupa posiada w swoim asortymencie ponad 2600 wzorów wyrobów, a sprzedawane są w ponad 25 krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. W roku obrotowym 2014/2015 sprzedaż na rynki zagraniczne stanowiła ponad 85% łącznych przychodów Grupy Stelmet.

 

Produkt uboczny powstały w procesie przetwarzania drewna wykorzystywany jest do produkcji pelletu, lub jest też sprzedawany w postaci nieprzetworzonej (zrębki, trociny, wióry, zrzyny), dzięki czemu firma wykorzystuje w 100% cenny surowiec drzewny.
Pellet to rodzaj paliwa ekologicznego, zaliczanego do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywanego do wytwarzania energii cieplnej w dużych instalacjach, jak i przez klientów indywidualnych oraz do produkcji energii w energetyce zawodowej. Stelmet jest drugim największym producentem pelletu w Polsce oraz istotnym dystrybutorem pelletu na rynki europejskie.

 

Produkty i Usługi


Galeria


Artykuły o tej firmie


26.04.2018 | Piece, kotły
Wybór ogrzewania nie jest łatwą decyzją, ponieważ od niej zależeć będzie w przyszłości nasz komfort cieplny i stan domowego budżetu. Dodatkowo z roku na rok pogłębia się problem zanieczyszczenia powietrza i wszechobecnego smogu. Dlatego coraz więcej osób rezygnuje z kotłów na węgiel i ekogroszek na rzecz ekologicznych kotłów na pellet. Dlaczego warto zainwestować w kocioł na pellet i jakie są zalety tego biopaliwa?
29.03.2017 | Piece, kotły
W wielu krajach europejskich normą jest wykorzystywanie produktów ubocznych obróbki drewna i przetwarzanie ich w wysokowartościowy pellet. Dobre przykłady idą z Niemiec, Austrii, Włoch czy Danii. Jednak i Polska wcale nie jest na szarym końcu jeśli chodzi o efektywne zagospodarowanie odpadów drzewnych do celów grzewczych. Firma Stelmet S.A. – największy w naszym kraju i jeden z największych w Europie producent drewnianej architektury ogrodowej (m.in. wyrobów do grodzenia, wyposażenia i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków i wszelkiego rodzaju przestrzeni o charakterze rekreacyjnym) wykorzystuje 100% produktu ubocznego, który jest przetwarzany i sprzedawany dalej w formie pelletu. I choć od uruchomienia zakładu produkcji pelletu nie minęło jeszcze 10 lat, to marki pellet LA

Słowa kluczowe: galanteria ogrodowa, pellet, pelet, domek dla dzieci, domki