POZBRUK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.j.Adres firmy:
62-090 Rokietnica ,
Sobota, ul. Poznańska 43 ,
woj. wielkopolskie


Kontakt:
tel. 61 814 45 00
Email: [email protected]
WWW: pozbruk.pl

POZBRUK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.j.

O firmie


POZBRUK – TRADYCJA, JAKOŚĆ I INNOWACJA

POZBRUK to wywodząca się z Wielkopolski firma rodzinna, której początki działalności sięgają 1985 r., kiedy to była niewielkim zakładem produkującym bloczki betonowe. Na początku lat 90. właściciel podjął decyzję o zakupie linii do produkcji betonowej kostki brukowej. Dzięki temu powstał pierwszy, zautomatyzowany zakład produkcyjny w Janikowie k. Poznania. Oferta firmy poszerzała się systematycznie o nowe wzory, kształty i kolory produktów. Popularność kostki brukowej i rosnący na nią popyt pozwoliły poszerzyć zakres działalności o kolejne miasta, otwierając nowe zakłady w Kaliszu, Łodzi i Szczecinie. Dzięki wysokiej jakości produktów i szerokiej gamie wzorów, przedsiębiorstwo osiągnęło na regionalnym rynku pozycję lidera. A sama nazwa firmy stała się tak popularna, że w regionie kostkę brukową zwyczajowo nazywano „pozbrukiem”. Działalność GRUPY POZBRUK jest do dziś oparta na polskim kapitale i obejmuje sieć zakładów zajmujących się produkcją prefabrykatów betonowych, jak również własne kopalnie kruszyw, transport samochodowy, rzeczny i kolejowy oraz laboratorium.

Filozofia jakości

Kilkadziesiąt lat działalności firmy POZBRUK można podsumować jej hasłem przewodnim: „Stawiamy na jakość”. Zaczynając od doboru pracowników, przez profesjonalną obsługę klienta, po nowoczesne zaplecze technologiczne i niepowtarzalną koncepcję produktu, nacisk na najwyższą jakość przynosi siłę i konkurencyjność marki. Wyznawana od samego początku działalności filozofia jakościowa to jeden z filarów działalności przedsiębiorstwa – kolejnym jest innowacyjność. W 2011 roku wprowadzono program wyścigu o najwyższą jakość, prowadzący do uzyskania bezkompromisowej, niepodważalnej klasy produktów w oparciu o najnowocześniejsze dostępne technologie produkcji i oryginalne receptury bazujące na nanotechnologii. Konsekwentna realizacja tego podejścia pozwoliła firmie POZBRUK na osiągnięcie pozycji jednego z największych krajowych producentów w swojej branży, jak też lidera badań nad wyrobami z betonu. Wszystko to, w połączeniu z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi i wykwalifikowaną kadrą, zapewnia klientom firmy najwyższą jakość oraz szeroki wachlarz objętych ofertą handlową produktów.

Nie tylko kostka brukowa

POZBRUK zwykle kojarzy się z nawierzchniami dekoracyjnymi, w tym przede wszystkim z kostką brukową. Jest to jednak tylko część bogatego asortymentu firmy, w którym znaleźć można również rozwiązania tarasowe, schody, ogrodzenia, elementy małej architektury, stropy i nadproża strunobetonowe, jak też system budowy hal prefabrykowanych. Istotna część oferty to produkty przeznaczone do realizacji inwestycji publicznych, takich jak nawierzchnie przemysłowe, ekrany akustyczne oraz betonowe elementy drogowe.

Produkty innowacyjne

Zmieniające się nieustannie oczekiwania rynku i coraz wyższe wymagania klientów sprawiają, że POZBRUK koncentruje znaczną część swoich działań na rozwoju i inwestycji w projekty innowacyjne. W 2018 r. uruchomiona została produkcja nowoczesnych, wielkoformatowych płyt włókno-cementowych z nadrukiem cyfrowym. Na rynek wprowadzono je pod marką SCALAMID, a używa się ich na elewacjach, ścianach wewnętrznych, czy też podłogach. Rok później działalność rozpoczął nowoczesny zakład prefabrykowanych ścian warstwowych oraz stropów typu filigran, stosowanych w budownictwie modułowym. Dzięki tym inwestycjom POZBRUK znacznie poszerzył ofertę wyrobów, a okładziny SCALAMID pozwoliły na ekspansję na rynki zagraniczne.

Produkty i Usługi


 • Kostka brukowa,
 • Płyty tarasowe,
 • Stropy i nadproża strunobetonowe,
 • Ogrodzenia betonowe,
 • Schody betonowe,
 • Hale przemysłowe,
 • Mała architektura,
 • Płyty włókno-cementowe SCALAMID,
 • Ekrany akustyczne,
 • Chemia budowlana,
 • Usługi,
 • Betonowe elementy drogowe

Artykuły o tej firmie


W miesiącach letnich ogród i taras stają...
Płyty włókno-cementowe SCALAMID z nadrukiem cyfrowym to...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...

Słowa kluczowe: pozbruk, poz bruk, kostka brukowa, płyty tarasowe, stropy i nadproża strunobetonowe, ogrodzenia betonowe, schody betonowe, hale przemysłowe, mała architektura, scalamid, ekrany akustyczne, chemia budowlana, usługi, betonowe elementy drogowe,