TiLeCo Ewa Szenic-ZaborowskaAdres firmy:
80-209 Dobrzewino,
ul.Stolarska 12,
woj. pomorskie
Zobacz na mapie


Kontakt:
tel. kom. 608 380 721
Email: biuro@tileco.pl
WWW: www.tileco.pl

TiLeCo Ewa Szenic-Zaborowska

Artykuły o tej firmie


Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem i prostotą. To właśnie na jego potrzeby stworzono płaską dachówkę, która idealnie wpisuje się w stylistykę domów energooszczędnych i pasywnych. Wyjątkowo innowacyjne są na tym polu płaskie dachówki kompozytowe ModernEco marki Tileco – nie dość, że są płaskie, to jeszcze wykonane z niebywale wytrzymałego materiału!
Wydawać by się mogło, że w zakresie pokryć dachowych wymyślono już wszystko. Jednak okazuje się, że nowy produkt, którym są dachówki kompozytowe może zrewolucjonizować ten rynek. Dachówki wytwarzane z masy kompozytowej charakteryzują się cechami fizycznymi i mechanicznymi niespotykanymi do tej pory w podobnych produktach dekarskich.
Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o dachówkach kompozytowych, które dzisiaj z powodzeniem zastępują tradycyjne dachówki ceramiczne, dachówki cementowe, blachodachówkę oraz przede wszystkim usuwany systematycznie z polskich dachów azbest. Nikt o tych dachówkach nie słyszał…bo ich nie było. To innowacyjny pomysł naszej rodzimej firmy, który przebojem zdobywa wciąż nowe europejskie rynki.
Od 2002 roku na terytorium Polski obowiązuje przyjęty przez Radę Ministrów Krajowy Program Usuwania Azbestu i Wyrobów Zawierających Azbest. Polska zobowiązała się do usunięcia materiałów zawierających azbest do końca 2032 roku, w związku z czym każda gmina ma obowiązek opracowania i wdrożenia programu pozbycia się pokryć azbesto-cementowych (eternitu) w swoim regionie.
Decyzja o wyborze pokrycia dachowego to jedna z pierwszych, które inwestor podejmuje już na etapie projektowania domu. Zwykle trudno ją potem zmienić, ponieważ do rodzaju pokrycia dachowego dopasowuje całą konstrukcję dachu. Dlatego warto tę decyzję podjąć po rozważeniu wszystkich dostępnych możliwości, ponieważ dach to nie tylko wygląd – to także bezpieczeństwo mieszkańców.

Słowa kluczowe: