Posadzki żywiczne – cena, właściwości i przeznaczenie

Wybór idealnej posadzki żywicznej pasującej do charakteru danego wnętrza i posiadającej odpowiednie właściwości ze względu na eksploatację, to wcale nie taka prosta sprawa. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze takich posadzek? Jaka jest cena posadzek żywicznych i czy to się w ogóle opłaca? Dowiedz się tego z tekstu i poznaj wszystkie właściwości i zalety posadzek wykonanych z żywicy.

Charakterystyka posadzek żywicznych – cena i przeznaczenie oraz właściwości

Obecna oferta posadzek żywicznych jest bardzo różnorodna i bogata. Różne są ceny posadzek żywicznych, ich właściwości i przeznaczenie oraz produkty wykorzystywane do ich produkcji. Posadzki żywiczne to nowoczesne rozwiązanie zaprojektowane do ochrony i dekoracji praktycznie wszystkich rodzajów podłogi. Posadzki żywiczne, mimo iż zaliczane są do posadzek przemysłowych, wyróżniają się bardzo estetycznym wykończeniem, dzięki czemu z powodzeniem stosowane są w domach i mieszkaniach.

Posadzki żywiczne najlepiej sprawdzą się we wnętrzach pomieszczeń, zarówno nowoczesnych jak i tych bardziej klasycznych, na zewnątrz, na patio lub podjeździe, w garażu i pomieszczeniach gospodarczych, w miejscach o umiarkowanym natężeniu ruchu pieszego oraz także w miejscach narażonych na ciężki ruch przemysłowy. Posadzki tego typu doskonale poradzą sobie z wyciekami chemicznymi, narażeniem na wilgoć czy ekstremalnie wysoką i niską temperaturę oraz częstym myciem i szorowaniem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze posadzek żywicznych? Cena to nie wszystko!

Przy wyborze idealnej posadzki żywicznej warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze, produkty. Rodzajów posadzek żywicznych jest kilkadziesiąt, podobnie jak pasujących do nich gruntów i zapraw. Szeroka oferta posadzek żywicznych w różnych cenach będzie nadawała się do każdego rodzaju pomieszczenia i każdej pracy.

Po drugie, przeznaczenie. Jeśli nie jesteś pewien jaki produkt wybrać, koniecznie sprawdź wszystkie proponowane systemy posadzek: do magazynów, garaży, biur czy mieszkań. Od wyboru do koloru! Po trzecie filmy instruktażowe. Przed wyborem swojej posadzki żywicznej zobacz specjalne filmy instruktażowe przygotowane przez producentów, w których objaśnione jest jak krok po kroku wykonywane są posadzki żywiczne i jakie są ich ceny, w zależności od wybranej opcji.

Cena posadzek żywicznych

Każdy rodzaj posadzek żywicznych będzie miał inną cenę. W zależności od ilości wylewanych warstw oraz czasu wysychania i utwardzania, cena takiego przedsięwzięcia będzie się różnić. Standardowo, czas realizacji tego typu posadzki wykonanej z żywicy to około 5-6 dni. Przy takim założeniu i minimalnej powierzchni przemysłowej lub użytkowej do wykonania posadzki 500 m2, cena takiej usług to około 50zł/m2. Łącznie 25 tys. zł. Przy mniejszych powierzchniach stawka za metr kwadratowy może wzrosnąć nawet kilkukrotnie.

Jeśli zainteresował Cię opisywany tutaj temat posadzek żywicznych, koniecznie zapoznaj się z ofertą noxan.pl – lidera w zakresie produkcji posadzek wykonanych z różnego rodzaju żywic, który dokładnie wie jak chronić powierzchnie narażone na bardzo dużą eksploatację i jak sprawić by wnętrza prezentowały się nowocześnie i elegancko. Wybierz najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.


Data publikacji: 2019-08-26

Podobne technologie i poradniki


Na rynku materiałów wykończeniowych znaleźć można wiele...
Kuchnia oraz łazienka najczęściej pokryta jest różnego...
Pełnia wiosenno-letniego sezonu remontów i renowacji w...
Wybór odpowiedniego wykończenia podłogi w pomieszczeniu to...
Posadzki przemysłowe to jeden z najważniejszych elementów...
Akcja ColorLove Przedszkole na Dolnym Śląsku wystartowała...
Każdego dnia otaczające nas kolory wywołują wiele...
Chrońmy się przed ciemną stroną elektryczności Korzystamy...
Wykończenie podłogi płytkami ceramicznymi pozwala na uzyskanie...
Nieestetyczne wykwity grzybów i alg na elewacji...
Sprawdzona jakość, szybka aplikacja, łatwa obróbka, a...