Posadzki przemysłowe – czym kierować się przy wyborze

Posadzki przemysłowe to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego budynku. Stosuje się je zwyczajowo w halach produkcyjnych i magazynach oraz innych miejscach narażonych na szczególne obciążenia. Posadzki tego typu różnią się między sobą właściwościami i przeznaczeniem. Którą wybrać, aby uzyskać maksimum korzyści i funkcjonalności? Dowiedz się czytając ten tekst.

Funkcje posadzek w przemyśle

Posadzki przemysłowe powinny być wielozadaniowe, tak aby jednocześnie mogły spełniać wiele funkcji. Do najważniejszych z nich zaliczamy:

  • obciążenia pośrednie i bezpośrednie czyli składowanie na posadzce materiałów i produktów ciężkich i bardzo ciężkich
  • prawidłową pracę maszyn ustawionych i poruszających się po posadzce
  • bezproblemową jazdę wózków widłowych i innych środków transportu, poruszających się w obrębie pomieszczenia przemysłowego

Jaka powinna być idealna posadzka przemysłowa?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jest jednak kilka czynników, na które z pewnością należy zwrócić uwagę.

Posadzki przemysłowe muszą cechować się dużą odpornością na ścieranie mechaniczne i codzienną eksploatację. Posadzka tego typu powinna być również bezpieczna, a to oznacza, że powinna być wykonana z gładkiego, lecz antypoślizgowego materiału. Posadzki przeznaczone dla przemysłu powinny być także łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na wilgoć i temperatury. Co więcej, posadzki przemysłowe powinny być wykonywane z materiałów odpornych na czynniki chemiczne i fizyczne. Przykładowo, posadzka antyelektrostatyczna jest wyposażona w specjalne taśmy odprowadzające ładunki elektryczne.

Przy wyborze posadzki przemysłowej warto zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Należy zwrócić uwagę na przeróżne czynniki związane z rodzajem produkcji prowadzonym w miejscu, gdzie dana posadzka będzie wylewana. Kluczowe są tutaj: temperatura, wilgotność oraz obecność kwasów, zasad czy olejów. Dobra posadzka przemysłowa powinna być trwała i odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Dlatego też istnieje określona gama produktów, z których takie posadzki się wykonuje.

Jak wybrać posadzkę przemysłową?

Decydując się na określony rodzaj posadzek przemysłowych należy rozpatrzyć trzy różne kryteria. Po pierwsze, produkty, z których wykonana jest taka posadzka. Oferta posadzek przemysłowych dostępnych na rynku jest obecnie bardzo szeroka, więc każdy powinien znaleźć coś, co będzie właściwe dla danego przemysłu w 100%. Po drugie, przeznaczenie posadzki. Jeśli nie jesteś pewien jaki produkt konkretnie wybrać, to sprawdź sugestie producentów do konkretnych typów posadzek. Po trzecie właściwości posadzki. Przy jej wyborze należy zastanowić się nad istotnymi właściwościami, na podstawie których dokonamy wyboru.

Jeśli zainteresował Cię opisywany tutaj temat posadzek przemysłowych, koniecznie zapoznaj się z ofertą noxan.pl – lidera w zakresie produkcji posadzek przeznaczonych dla przemysłu, który dokładnie wie jak chronić powierzchnie narażone na bardzo dużą eksploatację. Wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.


Data publikacji: 2019-08-26

Podobne technologie i poradniki


Na rynku materiałów wykończeniowych znaleźć można wiele...
Kuchnia oraz łazienka najczęściej pokryta jest różnego...
Pełnia wiosenno-letniego sezonu remontów i renowacji w...
Wybór odpowiedniego wykończenia podłogi w pomieszczeniu to...
Wybór idealnej posadzki żywicznej pasującej do charakteru...
Akcja ColorLove Przedszkole na Dolnym Śląsku wystartowała...
Każdego dnia otaczające nas kolory wywołują wiele...
Chrońmy się przed ciemną stroną elektryczności Korzystamy...
Wykończenie podłogi płytkami ceramicznymi pozwala na uzyskanie...
Nieestetyczne wykwity grzybów i alg na elewacji...
Sprawdzona jakość, szybka aplikacja, łatwa obróbka, a...