Producent folii i membran dachowych Dorken Delta rozwinął swoją ofertę. Chodzi o rodzinę produktów Delta-Terraxx, czyli folii drenażowych i ochronnych, które przeznaczone są do zastosowań poziomych i pionowych na wszystkich podłożach narażonych na nacisk.

Folie ochronne i drenażowe z rodziny Delta-Terraxx zostały opracowane specjalnie do stosowania na stropodachach i ścianach fundamentowych. Ich podstawowym zadaniem jest oddzielenie konstrukcji od wilgotnego gruntu, zabezpieczenie odpornej na nacisk hydroizolacji oraz odprowadzenie nagromadzonej wody. Jest to uzyskiwane poprzez skierowanie nadmiaru wody do odwodnienia dachowego lub drenażu podziemnego oraz ochronę okładziny przed obciążeniem punktowym i osiadaniem gruntu. Stosowanie tego rodzaju folii ochronnych i drenażowych wspomaga również funkcję izolacji obwodowej zarówno wodnej, jak i termicznej.

W produktach Terraxx stosowana jest srebrna folia kubełkowa z pierwotnego HDPE, która cechuje się potwierdzoną stuletnią trwałością. Natomiast gładka krawędź maty ochronno-drenażowej Delta Terraxx ze zintegrowaną strefą klejenia pozwala na proste ustawienie połączeń na płaskich zakładkach przed końcowym sklejeniem, zwiększa stabilność łączenia na oddziaływanie wiatru i zapewnia dodatkową ochronę okładziny przed przenikaniem żwiru i ziemi.

Do produktów z rodziny Delta-Terraxx należą: Delta-Terraxx Light, Delta-Terraxx i Delta-Terraxx Ultra. Folie różnią się właściwościami, dzięki czemu odpowiedni produkt można wybrać w zależności od specyfiki danej inwestycji budowlanej.

Delta-Terraxx Light

To, jak sama nazwa wskazuje, najlżejszy produkt z rodziny Delta-Terraxx. Ten rodzaj folii sprawdzi się w budownictwie lądowym i podziemnym o głębokości zabudowy do 7 m. Produkt można wykorzystywać pod powierzchniami użytkowymi z warstwą podsypki, przeznaczonymi dla ruchu pieszych oraz przy ekstensywnych dachach zielonych. Wśród przykładowych zastosowań folii można wymienić również powierzchnie pokryte kostką brukową na podłożu żwirowym lub dachy pokryte żwirem.

fot. Dorken Delta

Delta-Terraxx

To wytrzymalszy i cięższy od Delta-Terraxx Light przedstawiciel rodziny. Sprawdza się przede wszystkim do konstrukcji układów pod dachami użytkowymi z dodatkową warstwą nośną (podbudowa) i wyrównawczą dla ruchu pieszego oraz kołowego. Ponadto Delta-Terraxx wykorzystywany jest przy systemach intensywnych dachów zielonych oraz pionowo w budownictwie lądowym i podziemnym o głębokości zabudowy do 10 m. Produkt ze względu na swoją trwałość może również zastąpić folię Delta-Terraxx Light.

fot. Dorken Delta

Delta-Terraxx Ultra

Ultra to najwytrzymalsza folia z rodziny Terraxx. Można ją zastosować pionowo w budownictwie o głębokości zabudowy do 20 m. Wytrzymałość produktu pozwala na użycie go w miejscach o dużym natężeniu ruchu (np. parkingi), a także pod powierzchnie obciążone ruchem samochodów ciężarowych (w tym zatoki ładunkowe czy drogi przeciwpożarowe). Dodatkowo Delta-Terraxx Ultra może być wykorzystana we wszystkich miejscach, gdzie stosuje się lżejsze produkty z rodziny Terraxx.

fot. Dorken Delta

***
Dorken Delta jest liderem w zakresie innowacyjnych produktów i rozwiązań systemowych najwyższej jakości dla dachów skośnych oraz płaskich, aranżowanych także jako dachy zielone. Specjalizuje się w obszarze membran dachowych i elewacyjnych, a także kompleksowych akcesoriów. To przedsiębiorstwo rodzinne ze 125-letnią tradycją. Obecnie działa na skalę międzynarodową, posiadając oddziały w 11 krajach oraz licznych przedstawicieli handlowych. Na polskim rynku Dorken obecny jest od 1992 roku. Jest najchętniej wybieranym partnerem wśród sprzedawców detalicznych, handlowców, architektów i wykonawców w zakresie realizacji dachów skośnych i zielonych. Wyróżnikami Dorken Delta są innowacyjność, jakość i troska o środowisko.

Kontakt dla mediów:
Michał Zębik
e-mail: [email protected]
tel.: +48 796 996 253

Grzegorz Koper
Tel.: +48 796 996 267
e-mail: [email protected]


Data publikacji: 2022-05-03