Dorken angażuje się we wspieranie transferu nauki do przemysłu

Firma, która jest jednym z czołowych na świecie producentów membran dachowych została partnerem konferencji ,,Engineering Sciences & Business 2021” organizowanej przez Politechnikę Białostocką oraz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa o. w Białymstoku. Wydarzenie odbyło się 17 czerwca na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB. Obok środowisk naukowych wzięli w nim udział przedstawiciele biznesu oraz samorządu.

Konferencja omawiała zagadnienia związane z transferem nauki i technologii do przemysłu oraz komercjalizacją wyników badań. Jednym z jej celów było ułatwianie dialogu między przedstawicielami świata nauki i przedsiębiorcami. Chodziło m.in. o przedstawienie wzajemnych potrzeb i oczekiwań oraz o przełamywanie barier utrudniających współpracę. Wydarzenie dodatkowo stało się okazją do nawiązania kontaktów pomiędzy przedstawicielami ośrodków badawczych uczelni ze środowiskiem przedsiębiorców.

– Nauka i przemysł to naczynia połączone, dlatego z przyjemnością zostaliśmy partnerem konferencji Engineering Sciences & Business 2021. Wyniki badań naukowych czy eksperckie opinie ośrodków badawczych są niezwykle istotne dla firm, które chcą działać innowacyjnie. Z kolei przedsiębiorstwa mają środki i wiedzę o potrzebach rynku, co pomaga prowadzić badania i komercjalizować ich wyniki. Współpraca jest więc korzystna dla każdej ze stron – mówi Piotr Pytel, doradca techniczny i przedstawiciel firmy Dorken Delta.

Piotr Pytel, doradca techniczny i przedstawiciel firmy Dorken Delta.

Ekspert w swoim wystąpieniu omówił zagadnienia dotyczące współpracy Dorken z ośrodkami naukowymi, a także zaprezentował rozwiązania technologiczne wdrażane przez firmę. Konferencja ,,Engineering Sciences & Business 2021” to kolejny projekt Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej, w którym uczestniczy Dorken Delta. W marcu br. firma zaangażowała się we wsparcie projektu Glocal, którego celem jest innowacyjne kształcenie przyszłych inżynierów, aby potrafili sprostać wyzwaniom współczesnych miast.

Dorken Delta jest liderem w zakresie innowacyjnych produktów i rozwiązań systemowych najwyższej jakości dla dachów skośnych oraz płaskich, aranżowanych także jako dachy zielone. Specjalizuje się w obszarze membran dachowych i elewacyjnych, a także kompleksowych akcesoriów. To przedsiębiorstwo rodzinne ze 125-letnią tradycją. Obecnie działa na skalę międzynarodową, posiadając oddziały w 11 krajach oraz licznych przedstawicieli handlowych. Na polskim rynku Dorken obecny jest od 1992 roku. Jest najchętniej wybieranym partnerem wśród sprzedawców detalicznych, handlowców, architektów i wykonawców w zakresie realizacji dachów skośnych i zielonych. Wyróżnikami Dorken Delta są innowacyjność, jakość i troska o środowisko.


Data publikacji: 2021-06-18

Podobne technologie i poradniki


Energooszczędność to obecnie jeden z najważniejszych trendów...
Choć w tym roku powróciła do nas...
Temperatury pod metalowymi pokryciami dachowymi są często...
W ofercie pokryć dachowych Lindab znajduje się...
Czasy, w których na nieużytkowych, źle zaizolowanych...
Czym jest mata drenażowa? Mata drenażowa to...
Mądrość budowlana podpowiada często, że budowę domu...
Wyżyna Krakowsko Częstochowska to dla każdego miłośnika...
Pokrycia blaszane cieszą się bardzo dużą popularnością,...