DELTA®-THERM – termostabilna membrana wstępnego krycia pod metalowe pokrycia dachu

Temperatury pod metalowymi pokryciami dachowymi są często znacznie wyższe niż pod dachówkami mineralnymi lub betonowymi. Połączenie dużej absorpcji promieniowania, niskiej termicznej bezwładności oraz obniżonego napowietrzania i odpowietrzania powoduje silne termiczne obciążenie membrany. Z tego powodu maksymalne temperatury pod standardowymi pokryciami z dachówek sięgają maks. od 60°C do 70°C, podczas gdy temperatury pod pokryciami metalowymi mogą wzrosnąć do 80°C. Dlatego tak ważne jest położenie pod metalowymi pokryciami dachu wyjątkowo niezawodnej membrany wstępnego krycia, takiej jak DELTA®-THERM, która została zaprojektowana specjalnie do takich zastosowań.

Membrana jest odporna na ekstremalne warunki przy zachowaniu maksymalnej wydajności i bez problemu zachowuje odporność nawet na temperaturę do 150°C. Oprócz bardzo wysokich temperatur, pod metalowymi pokryciami dachu mogą wystąpić także bardzo niskie temperatury – szczególnie w przejrzyste zimne noce. Skutek: duże ilości wody kondensacyjnej gromadzą się na dolnej stronie metalowego pokrycia, skraplają się na membranę i spływają.

fot. Dorken Delta

Dzięki dodatkowej hydrofobizacji na powierzchni pojawia się efekt perlenia, przez co większe ilości wody kondensacyjnej są skutecznie odprowadzane. Dla długoletniego spełniania tej ważnej funkcji ochronnej DELTA®-THERM wykazuje bardzo dobrą stabilność na starzenie przy wyższych temperaturach. To sprawia, że membrana wstępnego krycia jest wyjątkowo wytrzymałym i bardzo wydajnym rozwiązaniem, które trwale chroni dach, i to nawet w ekstremalnych warunkach.

fot. Dorken Delta

Membrany dachowe DELTA®-THERM są otwarte dyfuzyjnie, wykazują ekstremalną stabilność temperaturową i intensywnie odprowadzają wodę. Dzięki takim właściwościom są doskonałym rozwiązaniem do zastosowań pod metalowymi pokryciami dachu. Membrany są odporne na oddziaływanie promieniowania UV nawet przez cztery miesiące, przez co zapewniają możliwie największe bezpieczeństwo nawet przy nieplanowanych opóźnieniach w budowie. Dlatego z DELTA®-THERM problemem nie są nawet dłuższe przedsięwzięcia budowlane realizowane w lecie. A to pozwala na maksymalną elastyczność na placu budowy.

DELTA®-THERM spełnia wymagania europejskiej klasyfikacji ogniowej B-s1, d0, jest więc trudnozapalna. Zintegrowane strefy klejenia na obydwu krawędziach w wariancie PLUS zapewniają szybkie, bezpieczne i wiatroodporne klejenie. A w połączeniu z dopasowanymi akcesoriami systemowymi możliwe jest niezawodne wykonanie wszystkich detali połączenia. O długoletniej i niezawodnej ochronie DELTA®-THERM świadczy nasza 20-letnia gwarancja zachowania funkcjonalności, której udzielamy naszym produktom. Poza tym DELTA®-THERM, tak jak nasze inne membrany, jest w 100 % wyprodukowana w Niemczech.


Data publikacji: 2020-09-04

Podobne technologie i poradniki


Wybierz ekonomiczne rozwiązania stropowe RECTOR Materiał wykonania...
Poznaj nowoczesne systemy stropowe RECTOR do budynków...
Bardzo często rozmowy na temat dachów rozumianych...
Lindab Dekarz to najnowszy program lojalnościowy stworzony...
Rynna ukryta w elewacji to najnowszy trend...
Producent folii i membran dachowych Dorken Delta...
Lindab Costa to najnowszy model blachodachówki modułowej...
Budowa tradycyjnego, monolitycznego stropu z żelbetu jest...
Domy kanadyjskie lub szkieletowe – to nazwy,...
Zdrowe, ekologiczne pokrycie dachowe Dachówka ceramiczna to...