Taśma antypoślizgowa – cechy charakterystyczne i wskazówki odnośnie jej wykorzystania

Taśma antypoślizgowa to doskonały materiał wykorzystywany do systemów antypoślizgowych o bardzo szerokim zastosowaniu. Chciałbyś właściwie zabezpieczyć swoje schody, podłogi, rampy lub posadzki i uchronić się przed poślizgnięciem lub wypadkiem? Wybierz właściwą taśmę antypoślizgową i czuj się bezpiecznie!

Zastosowanie taśm antypoślizgowych

Taśmy antypoślizgowe znacząco minimalizują ryzyko poślizgnięcia się na śliskich powierzchniach. Mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w obiektach własnego użytku oraz publicznych. Doskonale sprawdzają się na schodach w miejscach, w których poruszają się osoby narażone na wypadki np. ośrodkach zdrowia, halach przemysłowych. Szpitale i przychodnie to miejsca, w których spotkamy osoby, mające problemy z poruszaniem, dlatego tutaj bardzo ważne są właściwie wykonane powierzchnie przeznaczone do ruchu pieszego. Taśmy antypoślizgowe to doskonałe zabezpieczenie posadzki przed poślizgnięciem się i upadkiem.

Na pływalniach oraz w miejscach narażonych na wilgoć i stały kontakt z wodą taśmy sprawdzają się rewelacyjnie. Chronią osoby poruszające się po posadzkach wilgotnych przed upadkiem i niechcianymi incydentami. Taśma antypoślizgowa to również dobry pomysł na zabezpieczenie posadzki w halach przemysłowych, po której poruszają się magazynierzy w przeróżnym obuwiu.

Samoprzylepne taśmy antypoślizgowe stosowane są także w przeróżnych miejscach użyteczności publicznej: szkoły, urzędy, centra handlowe, obiekty przemysłowe, centra rozrywki.

Gdzie można wykorzystać taśmy antypoślizgowe?

Zanim zajmiemy się wykorzystaniem taśm antypoślizgowych, warto poznać ich cechy charakterystyczne. Taśma antypoślizgowa ma dużą wytrzymałość oraz elastyczność. Dostępna jest w formie samoprzylepnej i odznacza się chropowatością. Efekt antypoślizgowy taśmy jest gwarantowany od razy po jej naklejeniu. Taśmy wytrzymują natężenie i są efektywne nawet na bardzo intensywnych i obciążonych ruchem pieszym oraz pojazdowym miejscach. Przylegają do wielu rodzajów powierzchni, dzięki temu mają szerokie zastosowanie na przeróżnych nawierzchniach. Dodatkowo dostępne są w wielu sklepach oferujących artykuły budowlane i wykończeniowe. Kupić je można w różnych długościach i szerokościach rolek i w rozmaitych kolorach.

Taśmy antypoślizgowe powinny być nakładane na czyste, gładkie i niezbyt porowate nawierzchnie. Mogą być przyklejane wewnątrz i na zewnątrz budynków. Sprawdzają się na schodach, rampach, podłogach i tarasach. Wykorzystywane są również w różnych rodzajach środków transportu masowego – łodziach, statkach, autobusach i autokarach.

Jakie korzyści płyną z zastosowania taśm antypoślizgowych?

Taśma antypoślizgowa ma chropowatą strukturę i zabezpieczać może różne nawierzchnie, chroniąc osoby po nich poruszające się przed poślizgnięciem się i upadkiem. Sprawdza się na śliskich i wilgotnych nawierzchniach. Zamontować ją można na podestach oraz stromych podjazdach w miejscach uczęszczanych przez pieszych, a także, tam gdzie mamy do czynienia z ruchem pojazdów. Taśma antypoślizgowa doskonale amortyzuje i chroni przed poślizgiem. Eliminuje ryzyko poślizgnięcia się nawet na mokrych, zabłoconych lub zalanych powierzchniach. Dodatkowo jest bardzo wytrzymała i odporna na działanie chemikaliów oraz niskiej temperatury.

Szukasz dobrego sposobu na zabezpieczenie schodów, ramp lub innych powierzchni przed możliwością poślizgnięcia się i upadku? Wybierz odpowiednią taśmę antypoślizgową dla swojej nawierzchni i ciesz się swobodą! Na noxan znajdziesz przeróżne rodzaje taśm antypoślizgowych, które zmienią Twoje życie i zagwarantują bezpieczeństwo!

 

 

 


Data publikacji: 2018-09-25

Podobne technologie i poradniki