Nowoczesne rozwiązania w sterowaniu ogrzewaniem marki SALUS Controls

Dzisiejsza technologia pozwala na to, aby móc automatycznie sterować ogrzewaniem, także przez Internet za pomocą urządzeń mobilnych. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem zapewnia wygodę i ułatwia nam codzienne życie. Bez względu na to, gdzie się znajdujemy, mamy możliwość ciągłej kontroli domowej instalacji grzewczej i temperatury w każdym pomieszczeniu. Racjonalne gospodarowanie energią wiąże się nie tylko z naszym komfortem, ale jak każdy wie również z oszczędnościami. 

 

 

Sterowanie ogrzewaniem zapewniają nowoczesne regulatory pokojowe, dzięki którym każdy użytkownik może łatwo dopasować temperaturę do własnych preferencji, wykonywanych czynności, przeznaczenia pomieszczeń oraz pory dnia tak, by zawsze dobrze się czuć we własnym domu.

 

 

Ogrzewanie pod kontrolą – system SALUS Smart Home
W przypadku ogrzewania konwencjonalnego można regulować temperaturę za pomocą termostatu, jednak automatyka znacznie ułatwia obsługę instalacji i pozwala na dokładniejsze dopasowanie temperatury w domu do naszych potrzeb. Przy ogrzewaniu podłogowym nie ma żadnych wątpliwości, że trzeba zainwestować w regulatory, tym bardziej jeśli mamy możliwość zainstalowania aplikacji, która pozwoli nam na sterowanie ogrzewaniem przez Internet.

 

 

SALUS Smart Home to nowoczesna aplikacja, pozwalająca na sterowanie ogrzewaniem podłogowym, grzejnikowym lub w układzie mieszanym. Zapewnia pełen komfort użytkowania – możemy sterować ogrzewaniem siedząc wygodnie w fotelu lub będąc poza domem. Aplikacja pracuje w systemie iT600, obsługując nowe regulatory SALUS Controls: HTRP-RF(50), HTRS‑RF(30), HTR-RF(20). Regulatory te zostały wyposażone w specjalne czujniki, dzięki którym kontrolują temperaturę powietrza oraz podłogi, jednocześnie pozwalając na indywidualne dopasowanie temperatury do potrzeb użytkownika w każdym pomieszczeniu. W zależności od modelu regulatory SALUS Controls wyposażone zostały w czytelne wyświetlacze (HTRP-RF(50), HTRS‑RF(30)) lub wygodne pokrętła (HTR-RF(20)). Funkcjonalność połączono z prostym, nowoczesnym designem, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. Regulatory działają z UGE600 – uniwersalną bramką internetową sieci ZigBee, która daje możliwość bezprzewodowego sterowania przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera.

 

 

Aplikacja SALUS Smart Home jest wyposażona w reguły OneTouch. One Touch to zestaw działań systemu, konfigurowany przez użytkownika za pomocą interfejsu w aplikacji. Dzięki nim możemy automatycznie zmniejszyć temperaturę w domu w konkretnych godzinach, np. gdy domownicy są w pracy lub w szkole. Funkcja również automatycznie wyłącza ogrzewanie w pomieszczeniu, w którym zostało otwarte okno, a także wysyła powiadomienie poprzez wiadomość sms, gdy temperatura w jakimś pomieszczeniu spadnie poniżej ustalonej temperatury. Producent oferuje również OneTouch w formie bezprzewodowego przycisku, który aktywuje regułę włącz/wyłącz grzanie bez potrzeby uruchamiania aplikacji SALUS Smart Home lub może służyć jako przycisk alarmowy. W sytuacji, kiedy nastąpi odłączenie systemu OneTouch od Internetu, to reguły zapisane w jego pamięci UGE600 nadal działają. Wybrane urządzenia serii Smart Home współpracują także z systemem głosowym Amazon ALEXA.

 

 

Automatyczne sterowanie pracą kotła
Automatyka pozwala także na sterowanie pracą kotła. Bezprzewodowe i przewodowe regulatory z serii RT umożliwiają użytkownikowi automatyczną obsługę kotła, również z możliwością sterowania przez Internet. Bezprzewodowy regulator RT310i z aplikacją RT310i pozwala na wygodną i intuicyjną obsługę kotła grzewczego w dowolnym momencie i z każdego miejsca na świecie. Do działania aplikacji potrzebny jest dostęp do Internetu oraz urządzenie mobilne – smartfon (z systemem Android lub iOS) bądź tablet. Temperatura wyświetlana jest na ekranie LCD z dokładnością do 0,5ºC. RT310i sprzedawany jest w zestawie wraz z bramką internetową i odbiornikiem uruchamiającym kocioł. Model RT310iSPE zamiast odbiornika posiada wtyczkę. Dodatkową funkcja jest opcja geo-lokalizacji. Na czym ona polega? Jeśli ustawimy np. parametr na 100km to gdy będziemy 100 km od domu, aplikacja zapyta nas, czy chcemy włączyć kocioł, by w domu było ciepło na czas naszego powrotu.

 

 

Multi-Mix do systemów zintegrowanych
Wśród nowości w ofercie SALUS Controls pojawił się również regulator Multi-Mix. To nowoczesny regulator pogodowy dedykowany zintegrowanym systemom grzewczym  z głównym źródłem ciepła, np. kotłem CO czy pompą ciepła oraz źródłem dodatkowym – kominkiem bądź kotłem stałopalnym. Może sterować również dwoma obiegami grzewczymi ze zmieszaniem (zawór z siłownikiem połączony z pompą obiegową), jednym obiegiem bezpośrednim, obiegiem cwu oraz cyrkulacją cwu. Sterowanie pogodowe odbywa się na bazie krzywych grzewczych. Regulator łatwo dostosować do każdej instalacji – obsługuje wiele schematów hydraulicznych. Multi‑Mix może pracować z regulatorami pokojowymi, tworząc zintegrowany system sterowania ogrzewaniem. Uzupełnieniem układu jest możliwość sterowania układem solarnym.

 

 

Regulatory do kolektorów solarnych
W ofercie SALUS Controls pojawiły się ponadto regulatory do kolektorów słonecznych serii PCSOL. Te nowoczesne urządzenia elektroniczne służą do dystrybucji ciepła pochodzącego z kolektorów solarnych. Sterują one obiegiem ciepła na podstawie danych otrzymanych z czujników temperatury, dzięki czemu są w stanie uzyskać jak najwięcej energii z kolektora. Wszystkie modele wyposażone są w czytelny wyświetlacz i prosty system obsługi TOUCH & PLAY. Modele PCSOL 150, PCSOL 200 Classic oraz PCOSL 201 posiadają ponadto funkcję inteligentnego alarmu, który sygnalizuje użytkownikowi każdą usterkę.

Produkty marki SALUS Controls to odpowiedź na aktualne trendy związane z nowoczesnym ogrzewaniem i rosnące w związku z tym potrzeby użytkowników. Urządzenia mogą pracować z różnymi systemami grzewczymi – grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym, nadmuchowym, kotłem CO, pompą ciepła czy instalacją fotowoltaiczną. Kontrolują pracę ogrzewania, regulując temperaturę w domu, a dzięki wielu dodatkowym funkcjom i możliwości sterowania przez Internet – dbają o nasze bezpieczeństwo i codzienny komfort. Nie należy również zapominać o kwestii finansowej. Nowoczesne sterowniki oraz system SALUS Smart Home pozwalają znacząco zmniejszyć koszty energii i zaoszczędzić nawet do 30%. 

Pełna oferta asortymentowa na: www.salus-controls.pl oraz www.it600.pl


Data publikacji: 2018-05-11

Podobne technologie i poradniki


11.02.2021 | Ogrzewanie
Ogrzewanie w typowym polskim domu od wielu...
06.08.2020 | Ogrzewanie
Trwająca od pewnego czasu rewolucja w branży...
14.07.2020 | Ogrzewanie
Dzierżawa zbiornika to 100 % odpowiedzialność dostawcy...
01.06.2020 | Ogrzewanie
Jeszcze na początku tego roku nikt z...
08.10.2019 | Ogrzewanie
Już od kilku lat również w Polsce...
24.07.2019 | Ogrzewanie
Każdy marzy o własnym domu. Nie chcemy...
termofol-glowne
11.07.2019 | Ogrzewanie
Folia grzewcza – niezbędne informacje Folia grzewcza...
09.04.2019 | Ogrzewanie
Jeśli jesteś posiadaczem pralni to mamy wspaniałą...
07.03.2019 | Ogrzewanie
Planując wynajem, sprzedaż czy kupno nieruchomości warto...
15.01.2019 | Ogrzewanie
System Zero – to rewersyjna, powietrzno-gruntowa pompa...
10.01.2019 | Ogrzewanie
Pompa ciepła, która wykorzystuje dwa źródła energii...