Jak podnieść wartość inwestycji dzięki zastosowaniu rozwiązań SALUS Smart Home?

Planując wynajem, sprzedaż czy kupno nieruchomości warto przemyśleć wprowadzenie rozwiązań zachęcających finalnego nabywcę i konsumenta do decyzji satysfakcjonującej obie strony. Powinniśmy to zrobić bez względu na etap naszej inwestycji – czy jesteśmy w fazie projektu, realizacji czy zakończonych prac. Dobrze, jeśli wszystkim zmianom przyświeca nadrzędny cel – korzyści dla Użytkownika i Inwestora. Niezwykle istotnymi są wzrost komfortu życia, poczucie bezpieczeństwa i rzeczywiste oszczędności. Jednym ze sposobów na podniesienie wartości naszej inwestycji jest zastosowanie odpowiedniej automatyki sterującej.

 

 

Nowoczesny sposób zarządzania domem
Współczesne rozwiązania proponowane przez firmę SALUS Controls nie ograniczają Inwestora do użycia wyłącznie wersji przewodowych, wymagających planowania jeszcze na etapie projektu. Z powodzeniem możemy skorzystać z dostępnych estetycznych systemów bezprzewodowych i zainstalować je w funkcjonujących już budynkach. System będzie zawsze aktualny, gdyż każda optymalizacja oprogramowania odbywa się automatycznie bez angażowania użytkownika czy instalatora. Rozwiązania SALUS Smart Home pozwalają na kontrolę temperatury, kreację scenariuszy zdarzeń pożądanych, wsparcie systemu bezpieczeństwa, sterowanie oświetleniem, kontrolowanie zużycia energii i wiele innych. System doskonale sprawdza się w obiektach zarówno prywatnych, jak i komercyjnych (apartamenty, hotele, biura, sklepy, punkty magazynowe i in.). Użyjemy go w połączeniu m.in. z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikowym, mieszanym, klimakonwektorami.

 

 

SALUS Smart Home – inteligentnie, czyli indywidualnie
Automatyka pozwala zamienić budynek tradycyjny w budynek inteligentny, nowoczesny, dopasowany do oczekiwań jego użytkownika. Wyposażanie można rozpocząć już od kilku podstawowych elementów (np. dla mieszkania – listwy sterującej KL08RF, siłowników T30NC, przekaźnika SR600, termostatów, a dla hotelu – regulatora klimakonwektorów FC600, czujników SW600). Pozostałe produkty użytkownik może nabyć sam, kierując się funkcjami, z których chciałby korzystać w przyszłości. To, według jakich scenariuszy będzie działać system, zależy tylko od Klienta i jego potrzeb. Przykładowo, niech włączy się ekspres do kawy, gdy ten wstaje rano do pracy¸ a oświetlenie w garażu, gdy z niej wraca; niech wentylator schłodzi pomieszczenie, gdy temperatura osiągnie 27°C, a wyciąg wentylacyjny uruchomi się podczas wizyty w łazience itd. Jest niezwykle ważnym, by ostatecznie system cechowała wysoka elastyczność i mnogość dostępnych rozwiązań.

 

 

Wygoda i ciepło
System zapewnia zdalne sterowanie ogrzewaniem z dowolnego miejsca, tylko przy użyciu jednej aplikacji oraz smartfona, tabletu czy komputera z dostępem do internetu. Okazuje się to szczególnie przydatne w okresie jesienno-zimowym, gdzie po powrocie do domu zastaje się przyjemne ciepło. Temperaturę można regulować osobno dla każdego pomieszczenia, dostosowując grzanie do rytmu dnia domowników czy potrzeb administratora budynku.
Nawet jeżeli budynek jeszcze nie jest w pełni zagospodarowany lub domownicy na dłużej opuszczają dom, wszyscy mogą być spokojni o sprawność instalacji. System VP (Valve Protection) chroni zawory termostatyczne przed zastaniem, natomiast tryb przeciwzamrożeniowy pozwala na utrzymanie adekwatnie niskiej temperatury. Funkcje te bezpośrednio redukują koszty ogrzewania, i co ważniejsze – chronią nasze instalacje przed zamarznięciem, gwarantując bezawaryjność systemu.

 

 

Bezpieczeństwo pod naszą nieobecność
Technologie od SALUS wspierają domowników w trosce o ich bezpieczeństwo. Z powodzeniem zastosujemy symulację obecności podczas każdego pobytu poza domem, sterując odpowiednio oświetleniem wewnętrznym (SR600, SPE600), jak i na zewnątrz budynku. Aplikacja SALUS Smart Home umożliwia monitorowanie tego, co dzieje się w mieszkaniu (dzięki funkcji skanowania otwartych okien/drzwi), z kolei o każdym niepożądanym zdarzeniu natychmiast otrzymamy powiadomienie e-mail lub SMS. Czujnik dymu (SD600) czy czujnik zalania (WLS600) poprzez szybkie wykrywanie sytuacji potencjalnego zagrożenia pozwolą odpowiednio zareagować i zminimalizować ewentualne straty.

 

Ekologicznie i energooszczędnie
Warte podkreślenia jest to, iż domy wyposażone w automatykę grzewczą pracują w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, wspierając również obowiązujący w całym kraju program walki ze smogiem. Stosowanie zbilansowanych zasobów energii w celu ogrzania domu oraz inteligentnego systemu jego sterowania obniża emisję spalin i pyłów, oraz zmniejsza ogólne koszty związane z eksploatacją urządzeń grzewczych i elektrycznych. Redukując produkcję energii oraz monitorując jej zużycie (korzystając z przejrzystych zestawień i wykresów), wpływamy pozytywnie na środowisko, dbając o zdrowie i jakość życia.

 

 

Automatyka oferowana przez SALUS Controls to ogromne udogodnienie w każdym budynku i jednocześnie dochodowa inwestycja, pozwalająca istotnie zredukować koszty ogrzewania (blisko o 30%). Z kolei w sytuacji sprzedaży nieruchomości – znacznie podniesie jej wartość (od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych). Dzisiaj pytanie nie powinno brzmieć ‘czy’, a ‘kiedy’ powinienem się na to zdecydować. Odpowiedź jest jedna – natychmiast! Pamiętajmy, że inteligentny budynek jest bardziej funkcjonalny, zdecydowanie wygodniejszy w użytkowaniu, a przez to bardziej pożądany i atrakcyjny na rynku. Warto korzystać z kompleksowych rozwiązań, jeśli są na wyciągnięcie ręki.

Każdemu zainteresowanemu firma SALUS zapewnia kontakt do opiekuna inwestycji, doradztwo w doborze najefektywniejszych rozwiązań wg preferencji Klienta, pełne wsparcie techniczne, jak również profesjonalne usługi Autoryzowanych Instalatorów.

Znajdź koordynatora swojego regionu i przeczytaj więcej o systemie SALUS Smart Home na stronie: www.it600.pl


Data publikacji: 2019-03-07

Podobne technologie i poradniki


11.02.2021 | Ogrzewanie
Ogrzewanie w typowym polskim domu od wielu...
06.08.2020 | Ogrzewanie
Trwająca od pewnego czasu rewolucja w branży...
14.07.2020 | Ogrzewanie
Dzierżawa zbiornika to 100 % odpowiedzialność dostawcy...
01.06.2020 | Ogrzewanie
Jeszcze na początku tego roku nikt z...
08.10.2019 | Ogrzewanie
Już od kilku lat również w Polsce...
24.07.2019 | Ogrzewanie
Każdy marzy o własnym domu. Nie chcemy...
termofol-glowne
11.07.2019 | Ogrzewanie
Folia grzewcza – niezbędne informacje Folia grzewcza...
09.04.2019 | Ogrzewanie
Jeśli jesteś posiadaczem pralni to mamy wspaniałą...
15.01.2019 | Ogrzewanie
System Zero – to rewersyjna, powietrzno-gruntowa pompa...
10.01.2019 | Ogrzewanie
Pompa ciepła, która wykorzystuje dwa źródła energii...
07.01.2019 | Ogrzewanie
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że czyste...