WQ610/ WQ610RF OpenTherm w ofercie SALUS Controls

Marka SALUS Controls regularnie konstruuje zaawansowane technologicznie produkty. Niedawno wprowadziliśmy na rynek, dostępny w dwóch wariantach, designerski, ultra-cienki regulator temperatury stworzony specjalnie do współpracy z kotłami centralnego ogrzewania.

Jakie są dostępne wersje produktu?

przewodowa 230VWQ610 (sterownik podłączany bezpośrednio do kotła)
bezprzewodowaWQ610RF (urządzenia fabrycznie sparowane, odbiornik podłączany do kotła)

Model bezprzewodowy zawiera akumulator litowo-jonowy. Gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 10%, regulator wyświetli komunikat o zbyt niskim poziomie baterii. Warto pamiętać, że ładowanie nie zakłóca normalnej pracy regulatora.

WQ610 / WQ610RF – sposoby sterowania:

Sterowanie za pomocą tego urządzenia może się odbywać na dwa sposoby:

1. tradycyjnie: uruchamianie źródła ciepła poprzez zwarcie styków w urządzeniu grzewczym wyposażonym w wejście do podłączenia termostatu ON/OFF
2. modulacja mocy kotła za pomocą komunikacji przez protokół OpenTherm (OT+4.0)

fot. SALUS Controls

Cechy nowego modelu regulatora temperatury

WQ610/ WQ610RF służy do sterowania urządzeniami grzewczymi. Ma za zadanie utrzymać w pomieszczeniach warunki termiczne zgodne z harmonogramem pracy lub nastawioną przez użytkownika temperaturą. Dodatkowo zapewnia możliwość chwilowej zmiany parametrów, czyli nadpisania temperatury do kolejnej zmiany programu. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach zmieniających typowy rytm dnia domowników, np. szybszy powrót z pracy/szkoły, przyjęcie przedłużające się do godzin nocnych etc.

Dzięki wbudowanemu algorytmowi sterującemu ITLC (do wyboru z histerezą) urządzenie pozwala łatwo uzyskać i utrzymać temperaturę zadaną.

ITLC (Internal Temperature Load Compensation) to zaawansowany technologicznie algorytm utrzymywania temperatury, który moduluje czas otwarcia i zamknięcia siłownika, dzięki czemu zapewnia lepszą kontrolę nad systemem grzejnym – wskazana temperatura osiągana jest w wyznaczonym czasie, a nawet na konkretną godzinę. Przykładowo 22℃ na 19:00, 20℃ na 23:00. Regulacja tego typu zapewnia wydajne i ekonomiczne działanie systemu ograniczające stany przesterowania, czyli wychłodzenia lub przegrzewania pomieszczeń mieszkalnych.
ITLC jest odpowiedni do sterowania każdym rodzajem ogrzewania (podłogowe, grzejnikowe, elektryczne), najwyższą skuteczność osiągając we współpracy z pompą ciepła.

Czym jest OpenTherm i co umożliwia?

OpenTherm to protokół komunikacyjny, w systemach centralnego ogrzewania służący do komunikacji (nawiązania łączności) pomiędzy kotłem a regulatorem.

fot. SALUS Controls

Dlaczego WQ610 / WQ610RF jest rozwiązaniem doskonałym dla hotelarzy oraz osób wynajmujących nieruchomości?

WQ 610/ WQ610 RF – poza innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi – posiada duży, podświetlany wyświetlacz z czytelnymi ikonami. Obsługa tego urządzenia nie przysporzy trudności użytkownikowi, bez względu na poziom jego wiedzy technicznej.

Nowy produkt marki SALUS Controls idealnie się sprawdzi nie tylko w użytku prywatnym. Zastosowane w WQ610 i WQ610RF rozwiązania znacznie usprawnią zarządzanie obiektami wczasowymi, pokojami hotelowymi czy lokalami przeznaczonymi pod wynajem. Mowa tu o dwóch prostych, choć ważnych funkcjach.

Opcja definiowania zakresu temperatur pozwoli zaprogramować maksymalną i minimalną temperaturę, jaką ustawi najemca. Wyeliminuje to zbyt wysokie lub niskie nastawy, mogące spowodować wzrost opłat albo awarię instalacji. Z kolei zabezpieczenie kodem PIN trybu serwisowego uniemożliwi zmianę wprowadzonych przez wynajmującego ustawień.

Wszystko to zapewni właścicielom nieruchomości większą kontrolę nad poborem energii i udaremni generowanie niechcianych kosztów.

W tym aspekcie WQ to nie tylko produkt zwiększający precyzję sterowania temperaturą, ale i narzędzie kontroli zużycia energii oraz inwestycja we własny biznes.

Zaufaj sprawdzonej w działaniu technologii SALUS Controls i już dzisiaj wybierz urządzenie odpowiednie do Twojego rodzaju ogrzewania.


Data publikacji: 2021-01-11

Podobne technologie i poradniki


11.01.2021 | Automatyka domowa
Zanim odpowiemy na to pytanie wyjaśnijmy, czym...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Posiadacze, inwestorzy oraz instalatorzy systemów inteligentnego sterowania...
11.01.2021 | Automatyka domowa
3 kroki do bycia eko nie wychodząc...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Dobrze wyregulowana hydraulicznie instalacja grzewcza zapewnia idealną...
18.12.2020 | Automatyka domowa
SALUS Smart Home pomaga zaoszczędzić pieniądze i...
18.12.2020 | Automatyka domowa
Wracasz z pracy o różnych porach, ale...
02.10.2020 | Automatyka domowa
WT 2021, czyli stworzona pod kątem energooszczędności...
14.07.2020 | Automatyka domowa
Codzienne marnowanie energii – a co za...
01.04.2020 | Automatyka domowa
Uniwersalna bramka UGE600 to nowoczesny koordynator sieci...
01.04.2020 | Automatyka domowa
Bezpieczeństwo, komfort, ekologia, ekonomia w codziennym użytkowaniu...
12.01.2017 | Automatyka domowa
Wartość rynku inteligentnego budownictwa rośnie z roku...
05.12.2016 | Automatyka domowa
Automatyczne otwieranie drzwi, zasuwanie rolet czy zapalanie...