Twoje korzyści z instalacji systemu SALUS Smart Home

SALUS Smart Home pomaga zaoszczędzić pieniądze i żyć komfortowo. Dzięki odpowiednio zaprogramowanym regułom OneTouch, regulatory temperatury, Smart Plugi i inteligentne przekaźniki dopasują pracę urządzeń do potrzeb domowników. System oparty jest na sieci ZigBee, którą charakteryzuje niewielki pobór energii, niezawodny transfer danych oraz wysoki poziom bezpieczeństwa transmisji.

Z systemem SALUS Smart Home możesz sterować:

• ogrzewaniem (grzejnikowym, podłogowym, elektrycznym, nadmuchowym)
• oświetleniem
• urządzeniami elektrycznymi typu WŁĄCZ/WYŁĄCZ

Przykładowo: o ustalonej porze temperatura w pokojach obniży się do wskazanych wartości, a od wybranych urządzeń zostanie odcięte zasilanie, co automatycznie zmniejszy pobór energii. Wystarczy stworzyć regułę wyłączającą wszystko np. o północy.

Obsługa systemu SALUS Smart Home odbywa się za pomocą darmowej aplikacji internetowej (wersja mobilna i desktopowa). Oprogramowanie to pozwoli Ci na sterowanie domowymi lub biurowymi urządzeniami z dowolnego miejsca na świecie. Musisz jedynie zarejestrować konto i mieć łączność internetową.

fot. Salus

Steruj ogrzewaniem i zaoszczędź pieniądze

Największą część energii zużywanej podczas eksploatacji domu pochłania ogrzewanie. Dlatego ważne jest indywidualne zarządzanie ciepłem pokoi. Co to znaczy? Warto, aby w sypialni było chłodniej niż w salonie, z kolei w salonie dobrze jest utrzymywać temperaturę ekonomiczną (a nie komfortową lub przeciwnie – zbyt niską) w czasie nieobecności domowników. To wszystko można w łatwy sposób zaprogramować w aplikacji według własnego uznania.

Sterowanie ogrzewaniem, czyli jedną z najważniejszych domowych instalacji, pozwala w każdym pomieszczeniu utrzymać odrębną temperaturę, właściwą dla jego funkcji oraz stylu życia domowników, co podnosi komfort życia… i obniża rachunki. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu można uniknąć przegrzania mniej uczęszczanych pokoi oraz zbędnych opłat za ciepło, którego nikt nie potrzebuje. W efekcie unika się przesterowań – bardzo kosztownych, niekomfortowych dla człowieka oraz szkodliwych dla środowiska naturalnego.

Monitoruj zużycie energii

Aplikacja SALUS Smart Home rejestruje pobór energii przez urządzenia sterowane za pomocą inteligentnych wtyczek (Smart Plug), wskazując największe źródła jej zużycia. Historia poboru (podana w wykresach) pozwala przeprowadzać kalkulację. Nie trzeba strzelać w ciemnio: które urządzenia nie działają wydajnie i wymagają zmiany trybu pracy? Które trzeba wymienić na nowe? Mając konkretne dane, wiadomo, czego pilnować.

fot. Salus

Żyj wygodnie i bezpiecznie

Sterowanie domem za pomocą aplikacji umożliwia regulowanie parametrów ogrzewania domu z dowolnego miejsca – tak z własnej kanapy, jak i z odległego zakątka świata. Jednak to nie wszystko. Ważną funkcją aplikacji SALUS Smart Home jest wysyłanie powiadomień SMS lub e-mail o wykrytej awarii, np. pożarze w kotłowni (czujnik dymu), zalaniu kuchni (czujnik zalania), czy wejściu do domu intruza (czujnik otwarcia). Takie ostrzeżenie pozwala w porę zareagować i zminimalizować szkody. Tak więc, decydując się na sterowanie online instalacją grzewczą, można zyskać dodatkowe zabezpieczenie domu.

Aplikacja SALUS Smart Home posiada funkcją skanowania, która zapewnia szybką kontrolę budynku i znajdujących się w nim urządzeń. Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy przed wyjściem chcemy mieć pewność, że wszystko jest bezpieczne – wyłączone światła i urządzenia elektryczne.

Wybrane produkty SALUS Controls

Quantum SQ610: pokojowy regulator temperatury z wbudowanym czujnikiem wilgotności. Służy do sterowania urządzeniami z serii SALUS Smart Home. Jest dostępny w dwóch wariantach; przewodowym i bezprzewodowym. Wyjątkową cechą wersji przewodowej jest możliwość sterowania zarówno przewodowo (urządzeniami podpiętymi do regulatora; przewodową listwą do ogrzewania podłogowego, kotłem) jak i bezprzewodowo. Quantum daje wybór algorytmu sterującego: ITLC/histereza/algorytm do siłownika samoregulującego THB. Wyposażony jest w funkcję WARM FLOOR, zapewniającą ciepłą podłogę niezależnie od harmonogramu grzania. Posiada blokadę PIN i limity temperatury zadanej.

Smart Plug SPE600: wyposażona w zabezpieczenia przeciwobciążeniowe inteligentna wtyczka (rozszerzenie gniazda elektrycznego) umożliwiająca sterowanie wpiętymi w nią urządzeniami. Jest elementem systemu SALUS Smart Home (programowanie harmonogramów w aplikacji mobilnej). Mierzy moc podłączonych urządzeń, wskazuje historię zużycia energii (aplikacja), zwiększa zasięg sieci ZigBee oraz współpracuje z Amazon ALEXA.

Czujnik otwarcia SW600: bezprzewodowy czujnik otwarcia w wersji slim działający we współpracy z bramką internetową UGE600, aplikacją mobilną i regulatorami serii Smart Home – pozwala na automatyczne wyłączanie ogrzewania na czas wietrzenia/otwarcia okna lub drzwi.

Bilans korzyści: dlaczego warto sterować ogrzewaniem z marką SALUS Controls?

Po pierwsze: dopasowując temperaturę pomieszczeń do bieżących potrzeb (np. 23 stopnie w łazience, 21 stopni w salonie, 19 stopni w sypialni), unikasz przegrzania mniej uczęszczanych pokoi. Ustalając temperaturę ekonomiczną na czas nieobecności domowników (np. 17 stopni), unikasz wyziębienia wnętrza. Po drugie: regulatory SALUS Controls działają elastycznie. Utrzymują w pokojach ustaloną temperaturę. Nie oznacza to jednak, że będąc poza domem, nie masz wpływu na ich pracę. Dzięki serii SALUS Smart Home możesz reagować na bieżąco. Regulatory pracują według harmonogramów, lecz uwzględniają także Twoje doraźne decyzje. Po trzecie: sterowanie ogrzewaniem ogranicza stany przesterowania i straty energetyczne podczas eksploatacji budynku, co sprzyja ochronie środowiska i przekłada się na obniżenie domowych opłat.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych:

www.salus-controls.pl
www.salus-smarthome.pl


Data publikacji: 2020-12-18

Podobne technologie i poradniki


11.01.2021 | Automatyka domowa
Zanim odpowiemy na to pytanie wyjaśnijmy, czym...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Posiadacze, inwestorzy oraz instalatorzy systemów inteligentnego sterowania...
11.01.2021 | Automatyka domowa
3 kroki do bycia eko nie wychodząc...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Dobrze wyregulowana hydraulicznie instalacja grzewcza zapewnia idealną...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Marka SALUS Controls regularnie konstruuje zaawansowane technologicznie...
18.12.2020 | Automatyka domowa
Wracasz z pracy o różnych porach, ale...
02.10.2020 | Automatyka domowa
WT 2021, czyli stworzona pod kątem energooszczędności...
14.07.2020 | Automatyka domowa
Codzienne marnowanie energii – a co za...
01.04.2020 | Automatyka domowa
Uniwersalna bramka UGE600 to nowoczesny koordynator sieci...
01.04.2020 | Automatyka domowa
Bezpieczeństwo, komfort, ekologia, ekonomia w codziennym użytkowaniu...
12.01.2017 | Automatyka domowa
Wartość rynku inteligentnego budownictwa rośnie z roku...
05.12.2016 | Automatyka domowa
Automatyczne otwieranie drzwi, zasuwanie rolet czy zapalanie...