Codzienne marnowanie energii – a co za tym idzie, pieniędzy – to plaga. Nie wyłączmy świateł, nie wyjmujemy z gniazdek ładowarek, śpimy przy zapalonych lamach. Sumując te oraz wiele innych zaniedbań, niechcący powodujemy wzrost kosztów eksploatacji naszych domów.

Jak zmniejszyć zużycie prądu?

Rozpocząć warto od wymiany urządzeń na te z wysoką klasą energetyczną. Lecz co ze złymi nawykami? Oto kilka porad, które już dziś warto wprowadzić w życie:

1. Rozsądnie korzystaj ze sprzętów, których pobór energii jest największy: w pralce nie pierz małych ilości, w zmywarce nie zmywaj kilku kubków i talerzy, w czajniku gotuj tylko tyle wody, ile potrzebujesz. W telewizorach, radiach i komputerach wyłączaj stan gotowości: w stanie czuwania urządzenia pobierają tylko kilka watów, jednak w skali roku te kilka watów przełoży się na oszczędności.

2. W często użytkowanych pomieszczeniach wymień tradycyjne żarówki na świetlówki energooszczędne.

3. Elektronikę wpinaj w listwy zasilające z wyłącznikiem.

4. Wprowadź do swojego domu rozwiązania SALUS Smart Home: jeżeli nie pamiętasz o wyłączeniu światła w kuchni / łazience lub co wieczór zasypiasz przed telewizorem, idealnym rozwiązaniem będą nasze inteligentne wtyczki. Pracując według Twojego harmonogramu, Smart Plugi o ustalonej porze odetną zasilanie od urządzeń i zmniejszą pobór energii. Wystarczy stworzyć regułę np. wyłączającą wszystko o północy. Pamiętaj, że każde zoptymalizowane urządzenie zwiększy kwotę oszczędności.

Już teraz pomyśl o tym, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu

Okres letni to najlepszy czas na modernizację instalacji grzewczej. Przed rozpoczęciem sezonu warto się zastanowić, w jaki sposób ograniczyć związane z nim wydatki.

Mówiąc o obciążeniach domowego budżetu trzeba przypomnieć, że największą część energii zużywanej podczas eksploatacji domu pochłania ogrzewanie. Jeśli zależy Ci na dużej skali oszczędzania energii oraz pieniędzy, nie możesz pominąć propozycji SALUS Controls przewidzianych dla instalacji grzewczych. Dlaczego?

Ponieważ w nowoczesnej i stale się rozwijającej branży Smart Home segment odpowiedzialny za sterowanie temperaturą jest dla naszej firmy najważniejszy. W tym obszarze mamy wiedzę i długoletnie doświadczenie, a co z tym się wiąże – wprowadziliśmy na rynek wiele wysokiej jakości produktów i sprawdzonych w działaniu rozwiązań technologicznych.

Dlaczego warto zastosować inteligentne sterowanie ogrzewaniem?

Po pierwsze dopasowując temperaturę pomieszczeń do Twoich bieżących potrzeb (np. przez dwie godziny 26 ℃ w łazience, wieczorem 23 ℃ w salonie, nocą 20 ℃ w sypialni), unikniesz przegrzania mniej uczęszczanych pokoi i zbędnych opłat za ciepło, którego nie potrzebujesz.

Zadaniem regulatorów pokojowych SALUS Controls jest utrzymanie w pokojach ustalonej przez Ciebie temperatury. Nie oznacza to, że będąc poza domem, nie masz wpływu na pracę urządzeń grzewczych.

Z biura, z restauracji, z podróży – możesz reagować. Nasze regulatory pracują według harmonogramów, lecz uwzględniają także Twoje doraźne decyzje.

Sterowanie temperaturą = sterowanie opłatami

Po drugie bezpłatna aplikacja SALUS Smart Home rejestruje zużycie energii urządzeń pracujących w domu, dając Ci wgląd w największe źródła pochłanialności Twoich pieniędzy. Historia poboru energii pozwoli przeprowadzać kalkulację kosztów. Nie strzelasz w ciemnio – grzejnik w korytarzu, czy lampa w sypialni? Dlaczego rachunki są wyższe niż zakładałeś? Mając konkretne dane, wiesz, czego pilnować, jaki harmonogram temperatur stworzyć dla pokoi, gdzie zainstalować inteligentne wtyczki. W ten sposób Twoje oszczędności mogą sięgać i kilkaset złotych rocznie, a to już inwestycja.

Badania dowodzą, że – świadomi tego, iż Smart Home naprawdę odciąża domowy budżet – jesteśmy skłonni w niego inwestować.

SALUS Controls zapewni Ci idealne sterowanie domem.


Data publikacji: 2020-07-14

Podobne technologie i poradniki


11.01.2021 | Automatyka domowa
Zanim odpowiemy na to pytanie wyjaśnijmy, czym...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Posiadacze, inwestorzy oraz instalatorzy systemów inteligentnego sterowania...
11.01.2021 | Automatyka domowa
3 kroki do bycia eko nie wychodząc...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Dobrze wyregulowana hydraulicznie instalacja grzewcza zapewnia idealną...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Marka SALUS Controls regularnie konstruuje zaawansowane technologicznie...
18.12.2020 | Automatyka domowa
SALUS Smart Home pomaga zaoszczędzić pieniądze i...
18.12.2020 | Automatyka domowa
Wracasz z pracy o różnych porach, ale...
02.10.2020 | Automatyka domowa
WT 2021, czyli stworzona pod kątem energooszczędności...
01.04.2020 | Automatyka domowa
Uniwersalna bramka UGE600 to nowoczesny koordynator sieci...
01.04.2020 | Automatyka domowa
Bezpieczeństwo, komfort, ekologia, ekonomia w codziennym użytkowaniu...