Reguła ONE TOUCH – jedno dotknięcie, wiele możliwości

Wracasz z pracy o różnych porach, ale tuż po przekroczeniu progu domu powielasz ten sam schemat. Zapalasz światła w salonie. Nie lubisz jeść w ciszy, dlatego w kuchni włączasz radio. Za godzinę weźmiesz prysznic, więc w łazience podkręcasz grzejnik i podgrzewasz podłogę. Robisz tak każdego dnia: światła, radio, grzejnik, podłoga…

Czy uruchamianie wszystkich tych czynności jednocześnie nie byłoby wygodniejsze?

SALUS Smart Home zaprasza Cię dziś do świata „technologicznej magii”. Dlaczego magii? Ponieważ za zasługą kreatora i aktywatorów reguł OneTouch w Twoim inteligentnym domu obsługa urządzeń może się odbywać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Jak to działa?

Najprościej mówiąc, w jednym przycisku/jednym kliknięciem masz możliwość uruchomienia jednocześnie wielu sprzętów codziennego użytku.

Wracając do przykładu ze wstępu. Po przekroczeniu progu domu – a nawet w drodze do niego – naciskasz aktywator reguł OneTouch i sprawiasz, że:

• w salonie się zaświecą światła
• w kuchni zacznie grać radio (warunkiem jest posiadanie typu radia obsługiwanego przez Smart Plug – ON/OFF)
• w łazience podłoga się podgrzewa, a temperatura wzrasta

SCENARIUSZE 

W ramach systemu SALUS Smart Home oferujemy trzy wersje buttonów OneTouch. Aby działały, należy zainstalować uniwersalną bramkę internetową sieci ZigBee. Dwa z nich nie wymagają uruchomienia aplikacji SALUS Smart Home. Trzecia opcja to wirtualna wersja przycisku, która (co oczywiste) dostępna jest wyłącznie w aplikacji internetowej.

Dostępne warianty produktu:

a. Pojedynczy przycisk OneTouch z pokrywą zabezpieczająca przed przypadkowym dotknięciem (CSB600)
b. Podwójny przycisk OneTouch (SB600)
c. Wirtualne okienko OneTouch

Bezprzewodowy pojedynczy przycisk OneTouch uruchamia zapisaną w nim regułę, czyli zebrane w jednym miejscu komendy dla kilku wybranych urządzeń. Używając go, za jednym naciśnięciem powodujesz serię zdarzeń w inteligentnym domu, np. podnosi się temperatura w pokoju, zamykają się rolety, włącza się światło i rozgrzewająca poduszka elektryczna na fotelu. Oczywiście, aby zrealizować tę regułę potrzebujesz też innych elementów systemu: bramki internetowej UGE600, aplikacji SALUS Smart Home, smart wtyczek, przekaźnika SR600, regulatora temperatury (np. Quantum SQ610RF).

Co ważne, pojedynczy button OneTouch sprawdza się w funkcji przycisku bezpieczeństwa. Jeżeli mieszka z Tobą wiekowy rodzic lub Twoje dziecko często zostaje samo w domu, dobrym pomysłem jest ustawienie w przycisku OneTouch powiadomień alarmowych. W razie złego samopoczucia albo nagłego zagrożenia, rodzic lub dziecko go naciśnie, a Ty dostaniesz SMS z ustawioną wcześniej treścią…

fot. SALUS

Podwójny przycisk OneTouch umożliwia z kolei zapisanie dwóch różnych lub powiązanych ze sobą reguł (osobna reguła dla każdego klawisza). Wróćmy do poprzedniego przykładu. Jeżeli naciśnięcie górnego klawisza na przycisku podnosi w pokoju temperaturę, zamyka rolety, włącza światło oraz poduszkę elektryczną, naciśnięcie dolnego może uruchomić regułę, która zadziała odwrotnie. Temperatura spada, rolety się otwierają, światło gaśnie, poduszka przestaje grzać.

Oczywiście reguły podwójnego przycisku OneTouch nie muszą być ze sobą powiązane i mogą mieć dowolne kombinacje poleceń, np. górny klawisz w sypialni wyłączy główne światło, po czym włączy lampkę nocną i farelkę. Dolny klawisz w salonie uruchomi nawilżacz powietrza i podświetlany obraz z nocnym pejzażem Paryża.

Nasza wirtualna wersja OneTouch daje Ci natomiast nieograniczoną liczbę przycisków, a co za tym idzie – nieograniczone możliwości tworzenia własnych reguł. Układasz ich tyle, ile potrzebujesz. Łączysz wybrane komendy w reguły i uruchamiasz je zależnie od potrzeb. Nie trzymasz w dłoni tradycyjnego przycisku, lecz swój smartfon. Wszystkie reguły obsługujesz zaś w aplikacji SALUS Smart Home. Każdą widzisz jako osobne okienko. Dzięki temu masz możliwość idealnego sterowania pracą swoich domowych sprzętów.

Ważne jest także, iż w przypadku, gdy bramka internetowa UGE600 z różnych przyczyn zostanie pozbawiona łączności internetowej i zaświeci na czerwono (co oznacza tryb lokalny), zapisane w jej pamięci reguły OneTouch nadal będą działać.

Poglądowe przykłady ustawienia przycisków OneTouch w aplikacji internetowej:

fot. SALUS

SALUS Smart Home nie stawia granic, nie rzuca pod Twoje nogi technicznych kłód. Z nami w prosty sposób ustawisz scenariusze przycisków OneTouch. Masz mnóstwo możliwości. Tutaj Ty ustalasz reguły!

Zapraszamy do kontaktu:

www.salus-controls.pl
www.salus-smarthome.pl


Data publikacji: 2020-12-18

Podobne technologie i poradniki


05.07.2022 | Automatyka domowa
Domowa automatyka ułatwia nam życie. Przyspiesza procesy,...
18.04.2022 | Automatyka domowa
Na początku roku 2022 firma QL Controls...
31.03.2022 | Automatyka domowa
Budujesz wymarzony dom? A może planujesz gruntowny...
04.03.2022 | Automatyka domowa
Tradycyjna głowica a głowica inteligentna Głowice termostatyczne...
18.01.2022 | Automatyka domowa
Ogrzewanie płaszczyznowe to obecnie jedno z najchętniej...
Od pierwszego stycznia 2022 roku ABAX przenosi...
29.11.2021 | Automatyka domowa
Odkurzacze bezprzewodowe są obecnie coraz bardziej popularne....
25.11.2021 | Automatyka domowa
Odpowiednio sterowana podłogówka jest sposobem na utrzymanie...
25.10.2021 | Automatyka domowa
Smart Home na dobre zagościł na salonach....